Results 1 to 5 of 5

Thread: Не се заключва капачката на резервоара!

  1. #1
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default Не се заключва капачката на резервоара!

    Само да не ми се смеете много. Всякак си опитвам да си заключа капачката на резервоара но не успявам. Това е откакто съм я купил. Поставям я с ключа, завъртам я, и за да извадя ключа уж заключвам. Но уви, не се заключва и се отвива с лекота. Има ли някакъв чалъм? И ако е развалена от къде мога да си купя? Относно чалъмите днес ходих на автомивка и момчето с лекота ми сви страничните огледала, а до този момент мислех че са клеясали и е по-добре да не се пипат, че да не се счупят. Просто ги повдигна леко нагоре и ги прибра. Колата е 147, 1.9 jtd 16 V. Благодаря за отговорите!

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Значи като вкараш ключа го завърташ и започваш да въртиш самата капачка по часовниковата стрелка докато не усетиш, че е затегнала (тя почва да прескача като затегне). После въртиш ключа обратно и го вадиш.

  3. #3
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Default

    вътре механизма е пласмасов и заминава след време- затова нова (около 20-25лв) и нямаш ядове!
    АР 147 1.9 JTD

  4. #4
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Много благодаря за отговорите! Към колегата i 147, знаеш ли от къде мога да си купя, къде ги продават, че питах на две три места но нямат. Поздрави!

  5. #5
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Намерих капачка за модела в Euro 07. Цената е 24 лв. Поздрави на всички!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •