Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: Бял пушек на 147

  1. #1
    започва да се пристрастява Isa's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Габрово
    Posts
    32

    Default Бял пушек на 147

    Здравейте,скоро си купих 147 1,9 jtd 16 V-150 конски сили.Обслужих я-ремъци,филтри,масла.Само че едно ме притеснява-пуши бял пушек и то само когато е загряла и е на място.Когато се движи-няма такива проблеми.Когато е на място и натисна повече газта-пушекът спира за малко и после(когато спра да подавам газ),започва отново.Дайте идеи какво може да й е на колата,моля.Иначе е като самолет,много върви,страхотна е и само това ме притеснява.

  2. #2
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Здравей и честита придобивка!
    Докато е бял пушека, няма страшно С тези големи гърнета прави малко стряскащ конденз зимата. Като се позатоплят гърнетата и всичката влага, която са събирали през нощта, започва да се изпарява.
    А сега, щом си в този раздел, е редно кратко представяне и снимки
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  3. #3
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Бре тоя конденз на загряла кола... По-скоро е сурова нафта, би трябвало да се усеща на мирис. А причините може да са елементарни, като кофти нафта може и да са много плашещи. Така и така ти е нова направи една диагностика, за да знаеш какво караш Успех и много безаварийни !
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  4. #4
    започва да се пристрастява Isa's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Габрово
    Posts
    32

    Default

    Да,и мен това ме притеснява,че пуши когато е загряла.Ама само когато е на място,в смисъл на свободна и на ниски обороти.И вчера доста се зачетох в темите тук и проверих един маркуч,минаващ до акумулатора,май е на турбото-омаслен е отвън,в смисъл-пипам го и ръцете ми в масло.Не съм голям разбирач,но преди тази кола имах едно мицубиши колт 2005 г.бензин и много се напатих с него.Ама дизел-за първи път карам и незнам какво да правя.Между другото-направиха ми диагностика-нищо не показа.Майстора има същата кола и каза че и неговата започва да пуши,когато въздушния филтър е за смяна.Смених го този филтър,ама пак си пуши.Дайте съвет какво може да е и какво да проверявам.Благодаря!!!

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Проверете картерната вентилация дали не е задънена. Турбината има отдушник към картера и ако е запушен може да хвърля масло във въздушните пътища.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Проверете картерната вентилация дали не е задънена. Турбината има отдушник към картера и ако е запушен може да хвърля масло във въздушните пътища.
    Добре, ако е от неизгоряла нафта или масло, не трябва ли да пуши при всякакви външни температури. При мен, както и при още две 147-ци ( JTD и TS на газ) , има един и същ на вид пушек при външни температури под или около нулата. В моя квартал е голяма влажността попринцип. Тези дни сутрините бяха доста топли, около 4-8 гр и нямаше помен от пушене. С нови филтри съм, но нямаше разлика и преди и сега. А колегата като си е взел нова кола, е редно да се сменят попринцип, че не се знае на какво положение са.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  7. #7
    започва да се пристрастява Isa's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Габрово
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Добре, ако е от неизгоряла нафта или масло, не трябва ли да пуши при всякакви външни температури. При мен, както и при още две 147-ци ( JTD и TS на газ) , има един и същ на вид пушек при външни температури под или около нулата. В моя квартал е голяма влажността попринцип. Тези дни сутрините бяха доста топли, около 4-8 гр и нямаше помен от пушене. С нови филтри съм, но нямаше разлика и преди и сега. А колегата като си е взел нова кола, е редно да се сменят попринцип, че не се знае на какво положение са.
    Колежката смени всичко-ремъци,филтри,масла.Направих и диагностика.Утре ще видя и картерната вентилация.
    Дайте съвет за предни горни носачи-какви да купувам.Говорят ми за рецеклиране-струва ли си?

  8. #8
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by Isa View Post
    Колежката смени всичко-ремъци,филтри,масла.Направих и диагностика.Утре ще видя и картерната вентилация.
    Дайте съвет за предни горни носачи-какви да купувам.Говорят ми за рецеклиране-струва ли си?
    Извинявам се
    Сега в топлото време като днес продължава ли пушенето. А за носачите ще получиш толкова мнения, че ще се объркаш накрая. Носачи има на всякакви цени, но в някои случаи не е гаранция, че и скъпия ще изкара доста време. Оригиналните са марка TRW. В последно време, доста колеги, включително и много мои приятели, си сложиха носачи ATEC . 4 бр. излизат под 300 лв. Погледни тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=61242&page=32 . А за рециклажа, много зависи кой и с какви тампони ще ти го прави. Риска да се разскърца пак е голям. Ако искаш, отскочи до габровския Ауто хит, един колега алфист/ivailo rachev/ работи там и също може да даде предложения.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не. Ако искаш хубави, вземи марка ТРВ, но са по - скъпички. Ако търсиш нещо бюджетно и що годе проверено и читаво потърси тук или в гуугъл има писано за носачи Атек.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    започва да се пристрастява Isa's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Габрово
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Извинявам се
    Сега в топлото време като днес продължава ли пушенето. А за носачите ще получиш толкова мнения, че ще се объркаш накрая. Носачи има на всякакви цени, но в някои случаи не е гаранция, че и скъпия ще изкара доста време. Оригиналните са марка TRW. В последно време, доста колеги, включително и много мои приятели, си сложиха носачи ATEC . 4 бр. излизат под 300 лв. Погледни тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=61242&page=32 . А за рециклажа, много зависи кой и с какви тампони ще ти го прави. Риска да се разскърца пак е голям. Ако искаш, отскочи до габровския Ауто хит, един колега алфист/ivailo rachev/ работи там и също може да даде предложения.

    ами,ей сега ходих на обяд-като е на място-пуши,като е в движение-не.Беше загряла -спрях я,оставих я на свободна и в началото не пушеше,а след малко-започна пак да си пуши и то доста,ама не ми мирише на нафта,не е син пушека,бял е.Взех да си мисля да не са дюзите.Някой да знае какви трябва да са им параметрите и да ми ги измерят.Един приятел има някаква такава апаратура-колко впръскват и т.н.Ох,идея си нямам вече,ама много ме дразни този пушек.

    ---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

    а и тука колегите взеха да ме бъзикат вече-какъв боклук съм си купила.Те и без това от италиански коли не разбират и ги мислят за скапани коли,ама то сега с тоя пушек,направо....

  11. #11
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Айде и габровския болен алфист да се включи,малко ми е мътно така като загрее и да пуши само на празен ход.Някой карал ли е зад тебе та да каже,че в движение няма пушек,ако гледаш на огледалата няма да видиш нищо понеже въздуха завихря и не се забелязва пушека.Я ти забележи дали губи антифриз.Сега си карай така и я наглеждай ако го губи по малко докладвай тук след това ще кажем какво следва.Пък за носачи да ти кажа чесно в това Габрово...,моите са разбити отпред ама преди пролетта и преди да се сетят малко да оправят дупките няма да сменя нищо,особено от ОМВ до Шивара е някакъв ужас.Като марка ТРВ или аз продавам едни Power Drive марката е английска,но къде са правени един господ знае и доста добре се държат,не само за Алфата и четирите излизат около 350лв.Тук в Габрово марките според повечето хора са Опел и БМВ,другото всичко е боклук ама при мен малко тези приказки за италинките не минават.
    Last edited by ivailo rachev; 20-01-2014 at 16:10.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  12. #12
    започва да се пристрастява Isa's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Габрово
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Айде и габровския болен алфист да се включи,малко ми е мътно така като загрее и да пуши само на празен ход.Някой карал ли е зад тебе та да каже,че в движение няма пушек,ако гледаш на огледалата няма да видиш нищо понеже въздуха завихря и не се забелязва пушека.Я ти забележи дали губи антифриз.Сега си карай така и я наглеждай ако го губи по малко докладвай тук след това ще кажем какво следва.Пък за носачи да ти кажа чесно в това Габрово...,моите са разбити отпред ама преди пролетта и преди да се сетят малко да оправят дупките няма да сменя нищо,особено от ОМВ до Шивара е някакъв ужас.Като марка ТРВ или аз продавам едни Power Drive марката е английска,но къде са правени един господ знае и доста добре се държат,не само за Алфата и четирите излизат около 350лв.Тук в Габрово марките според повечето хора са Опел и БМВ,другото всичко е боклук ама при мен малко тези приказки за италинките не минават.
    хаха,така е.Баща ми 20 години продаваше коли и вкъщи е имало какви ли не,НО италианските са ми слабост-красиви,стилни и вървят добре.А за пушека-да някой кара зад мен.Говорих с един електричар,който е много на "ти" и ми каза да си свиркам и да си карам така.Това си било често явление за jtd.Ще си гледам антифриза.Между другото-не съм точно от Габрово,а от Плачковци,но кой ти знае това къде е .Важното е,че колата не просто върви,а направо лети.Имала съм къде къде по-големи главоболия с други коли,така че наистина ще си карам и ще си свиркам,май.Само ще проверя защо ми е омаслен единия маркуч на турбото и това е.Ще пиша какво става и ще чакам идеи

  13. #13
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Да следи си антифриза и пиши.Иначе къде е обслужвана Габрово,Трявна?И в кой сервиз.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  14. #14
    започва да се пристрастява Isa's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Габрово
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Да следи си антифриза и пиши.Иначе къде е обслужвана Габрово,Трявна?И в кой сервиз.
    Ами ейсега погледнах антифриза,видях до къде е и ще го следя.Обслужих я в един сервиз в Дряново,собственикът има алфа 147 от няколко години-в час е.Сложих й Дайко ремъци.А и попрегледа много неща по нея.Доволна съм.Ще пиша,само че и аз незнам кога,от другата седмица съм в София за цял месец,без колатаА откъде да си намеря емблема за отпред?Сегашната е много избеляла.Рових навред в нета,но не намерих.

  15. #15
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by Isa View Post
    Между другото-не съм точно от Габрово,а от Плачковци,но кой ти знае това къде е
    Аз
    Пушенето се получава от нередовно настъпване Маркуча ако е този от кулера към турбото, и на доста нови коли все е омаслен външно. Важното е вътре да е сух. Този майстор със 147-цата ми го беше препоръчвал един колега от Дряново. Викаше, че наистина му били слабост италианките и щял да ми свърши работа, ако има нещо. Чак мислех като минавам от там, да отида някой път при него с информативна цел.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •