Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Curtain Airbag Алфа 147

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post


    Това на 99.9999% няма да сработи и централата ще светне с грешка за късо.
    Прав си. Впоследствие търсих и намерих инфо, че съпротивлението е около 2 Ома.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Прав си. Впоследствие търсих и намерих инфо, че съпротивлението е около 2 Ома.
    Да. Моя опит в тази сфера винаги се свежда до 4 съпротивления по 1.2 ома. Обикновено на 2-рия загасва лампата. Но има и не малко коли, които с 3-ти или 4-ти резистор като добавя и лампата тогава се "оправя".
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да. Моя опит в тази сфера винаги се свежда до 4 съпротивления по 1.2 ома. Обикновено на 2-рия загасва лампата. Но има и не малко коли, които с 3-ти или 4-ти резистор като добавя и лампата тогава се "оправя".
    Често ли се случва да прекъсне патрон без да е гърмял?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Често ли се случва да прекъсне патрон без да е гърмял?
    Аз се сещам само за един случай в моята кариера. Демек бих го причислил към случаите, които не могат да станат по принцип. Демек бих заложил 5лв, че не е проблема в самия патрон.
    В частност за тази тема, имам чувството, че колегата нещо не гледа където трябва, за да оправи нещата. Нещо или бърка страните, или вида бега, или буксата... Най-якия случай, който съм имал е на кола със сменена централа от англичанка. Там какво шоу беше докато се досетя, че шофьорския бег не е баш шофьорския.
    Най-лесно с неговата грешка е да откачи буксата и директно да я окъси, за да потвърди, че грешката ще се промени. От там нататък ще се мисли в този случай.
    Last edited by BO; 27-05-2016 at 17:34.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Впредвид на многото споделяния за подобни проблеми във форума, в т.ч. и при мен самия, стигам до заключението, че производителят си е "оставил ръцете" (меко казано). Такава една система би следвало да бъде проектирана и изпълнена по начин такъв, че да надживее колата.
    Естествено срокът на годност на самите патрони и необходимостта от тяхната периодична подмяна си е в реда на нещата. Но такива калпави връзки по конектори и пр. - това не мога да го приема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ами така де. Точно тук идва разликата между производителите реално.
    Много хора си хвалят колата, че била желязна, нищо обаче, че през 2 месеца огъват пинчета или запояват жиците, за да оправят бакиите. Щом двигателя не е блокирал, значи всичко е наред.
    За мен една кола е качествена, когато за 5 години не ти е светнала една лампа на таблото и капака да го отваряш евентуално за наливане на течност за чистачки.
    Ама различни хора, различни критерии за това що е то безпроблемна кола. За това има такива спорове по форумите за различните производители, просто защото критериите са доста различни. И винаги взимаш двете крайности за примери, в качеството да си докажеш тезата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #37

    Default

    Там е грешката защото като разкача буксата на лаптопа ми изписва същия номер грешка.С малката разлика, че при разкачена букса изписва че връзката е прекъсната.

  8. #38

    Default

    ДЕМЕК Во, сега като се разприказва и се почувства в свои води, не е лошо да обясниш на колегата как е свързан и действа ключа и как така централата следи постоянно дали беговете са си на мястото и са в ред?
    И радвам се, че "веднага" си разбрал за английската централа Тя ти е изписвала грешка шофьорски бег, а ти си пипал пасажерския - остра като бръснач мисъл имаш

  9. #39

    Default

    Пасажерски бег изписва,шофьорския го дава грешка 21 а пасажерския 22

  10. #40
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    ДЕМЕК Во, сега като се разприказва и се почувства в свои води, не е лошо да обясниш на колегата как е свързан и действа ключа и как така централата следи постоянно дали беговете са си на мястото и са в ред?
    И радвам се, че "веднага" си разбрал за английската централа Тя ти е изписвала грешка шофьорски бег, а ти си пипал пасажерския - остра като бръснач мисъл имаш
    Не ти се отдават техническите теми и раздели, казал съм ти го.
    Пиши най-отдолу в общи приказки. Там ще си в твои води.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Пасажерски бег изписва,шофьорския го дава грешка 21 а пасажерския 22
    Не само това, той го пише и с думи. Нали Во?

    ---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

    И пак не написа нищо по темата, нали Во

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не ти се отдават техническите теми и раздели, казал съм ти го.
    Пиши най-отдолу в общи приказки. Там ще си в твои води.
    Това ми хареса ....

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Aleko777 View Post
    Това ми хареса ....
    Ама си ме питал, а?

  14. #44

    Default

    Премерих съпротивлението на пасажерския и шофьорския патрон на завесите и са с еднакви стойности (2.5ома),стегнах крачетата на буксите и проблема си остана.Пак грешката е на пасажерската завеса и не се изтрива.Остава проблема да е по самото трасе от централата до буксата в багажника

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Премерих съпротивлението на пасажерския и шофьорския патрон на завесите и са с еднакви стойности (2.5ома),стегнах крачетата на буксите и проблема си остана.Пак грешката е на пасажерската завеса и не се изтрива.Остава проблема да е по самото трасе от централата до буксата в багажника
    Може проблемът да е в самата букса на централата. При мен се оказа точно това. Иначе грешката беше за един от коланите и все възникваше епизодично. И така, докато не почистих буксата на централата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •