Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79

Thread: Какво се сменя след 40хил. км??

  1. #1
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default Какво се сменя след 40хил. км??

    Като я купих (~4год. ~40 000km.)сменихме:
    ремъци,
    ролки,
    в.помпа,
    вариатор,
    свещи,

    впоследствие и всички останали консумативи и видимо износени детайли.

    колата си работи добре, ама тия гореизброените не се виждат и не знам кога им е време??!
    156 SW 2001 бивша.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    Като я купих (~4год. ~40 000km.)сменихме:
    ремъци,
    ролки,
    в.помпа,
    вариатор,
    свещи,

    впоследствие и всички останали консумативи и видимо износени детайли.

    колата си работи добре, ама тия гореизброените не се виждат и не знам кога им е време??!
    Ангренажният комплект повече от 5г не го карай, без оглед на километрите Останалото не е фатално. Свещите, ако са иридиеви още не са чули Другото, което не се вижда, а е мн важно е маслото - ако караш с 10W40 бягай на по-гъсто, щото иначе специално с 2,0TS си просиш белята!
    Last edited by code; 20-01-2014 at 21:12.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ангренажният ремък трябва да се сменя максимум на 3 години.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    Като я купих (~4год. ~40 000km.)сменихме:
    ремъци,
    ролки,
    в.помпа,
    вариатор,
    свещи,

    впоследствие и всички останали консумативи и видимо износени детайли.

    колата си работи добре, ама тия гореизброените не се виждат и не знам кога им е време??!
    Ми имаш още 20тина хиляди, но пък е на 4годинки вече ремъка. Аз лично бях карал така до есента и бих сменил тогава ангренажа.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Eco-то е прав на този ръмък даваха много малко и години и км, в аутодата сега го погледнах и на 3г се хвърля! Малко са се престарали, но най-добре го сменяй щото малко нещо да не е в ред по ангр. колела, обтяжки и т.н. ги късат за добър ден.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Всичко е според марката и предписанията на производителя. На Бош беше 50хкм или 2г, на Гейтс беше 60хкм и мисля пак 2г. Общо взето малко е на късмет, много ментета се навъдиха. Винаги едното ухо трябва да слуша мотора и шумовете които се появяват, има ли нещо нередно по-добре е да му обърнеш внимание на момента.
    Отделно че като се сменя ангр ремък се сменят всичките ролки, водна помпа, на 2.0тс мотора и ремъка на баланс валовете и обтегача му. Общо взето всичко се прави както трябва и не се правят компромиси. Ако ти се занимава, в Аутодата има подробности кое на колко хил км се сменя.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ремъка на балансите го дават на 5г или 120хил км, т.е. през смяна. Той е относително ненатоварен - върти там 2 солети. Макар, че аз имах такъв случай точно той да ги изяде..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ремък.jpg  
    Last edited by code; 20-01-2014 at 21:29.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз лично смятам, че 3 години за обтяжната ролка на ангренажния ремък при положение, че иначе и дават 120К пробег си е голямо презастраховане. За водната помпа и паразитната ролка, ако е метална - също.
    Тъй че бих сменял ремъка на 3 години но другите неща на 5 - 6, което за мен означава около 70 К.
    Но всеки си решава.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Ако се сменя, по-добре да се сменя всичко. Ако смениш само ремъка, новия ще е леко по-къс (разтягат се), което може да направи поразии по ролките и най-вече водната помпа.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не разбирам, как нов ремък ще повреди старите ролки, след като обтяжното усилие се прави, каквото трябва при монтажа му.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Прави се каквото трябва по книжка. С времето стария се е разтегнал, след това слагаш нов, който се затяга според изискването. Обаче той си остава по-затегнат от стария такъв, който е започнал да се разтяга. Слушал съм за протекли водни помпи по този начин.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Хлабавият ремък е ненормалната ситуация а не правилно натегнатият. Поради това е редно да се прави преглед на ангренажа и при необходимост охлабването да се коригира. 3 години експлоатационен срок се дава на ремъка поради това, че полимерите от които е изработен страдат от температурните разлики. За разлика от това един лагер, който е разчетен да се върти в продължение на 120К и не се влияе сериозно от температурните промени, не следва да се сменя и той на всеки 3 години.

    Това са мои разсъждения. Вие си сменяйте всичко, така, както пише в дебелите книги.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Аз пък въобще не виждам за какво се врънкате,след като всичко е абсолютно относително.Като почнеш от марката даден елемент.......та стигнеш го ганьо с чука дето ги разбира нещата.Можеш да направиш перфектния монтаж на даден възел,но като са ти калпави детайлите.......кво прайш-НИЩО и обратното.

    Така,че колегата да си кара още 10к и да си смени всички ролки,ремъци,обтегачи и водна помпа.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14

    Default

    Някой скоро дето е сменял всичко "ремъци, ролки, воднa помпa + рaботa" колко му е излезнaло кaто ценa?



  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Към 350 лв без труда.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •