Results 1 to 7 of 7

Thread: Разглобяване на централната конзола и изгорял габарит

  1. #1

    Default Разглобяване на централната конзола и изгорял габарит

    Уреда за настройване на градусите в средата на таблото не свети и се наканих най накрая да се опитам да я сменя.Гледах в алфа156 сайта кое как става намерих кои болчета да развия, но тея върточета за градусите за силата 1-2-3-4 и за къде да духа парното не знам как да ги изкарам.Опитах да ги дръпна към мен леко но не излязаха.Как се махат тея джаджи.Мерси предварително и ако успее какви крушки се взимат ?
    Въпрос 2.
    Изгоря ми габарита предния ляв.Има ли нещо специално при смяната му ?
    Колата е от подписа "Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 "
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  2. #2
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  3. #3
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Уреда за настройване на градусите в средата на таблото не свети и се наканих най накрая да се опитам да я сменя.Гледах в алфа156 сайта кое как става намерих кои болчета да развия, но тея върточета за градусите за силата 1-2-3-4 и за къде да духа парното не знам как да ги изкарам.Опитах да ги дръпна към мен леко но не излязаха.Как се махат тея джаджи.Мерси предварително и ако успее какви крушки се взимат ?
    Въпрос 2.
    Изгоря ми габарита предния ляв.Има ли нещо специално при смяната му ?
    Колата е от подписа "Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 "
    Бащ с дърпане си излизат- само външната, гумена част - вътрешното си остава. Габарита се сменя гадно - избираш си капачето на дълги или къси, отваряш го и по средата между двете светлини ще напипаш опашката на габарита - пластмасовия му държач. Дърпаш назад и излиза. Лампата е H6W.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  4. #4
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Понеже крушката е 3-4-5лв., колкото си я намериш.
    Може да сложиш обикновени габарити по 50-60ст., като предварително с макетен нож резнеш една от пъпките, за да може да влезе в цокъла.

    Изпробвано и работи

  5. #5

    Default

    Благодаря ви.Утре най вероятно ще се впусна в лудо разглобяване.А относно крушчиците за таблото те продават ли се свободно в смисал има ли ги на повечко места или се намират трудно и какъв вид е точно крушчицата.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  6. #6
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Понеже крушката е 3-4-5лв., колкото си я намериш.
    Може да сложиш обикновени габарити по 50-60ст., като предварително с макетен нож резнеш една от пъпките, за да може да влезе в цокъла.

    Изпробвано и работи
    За толкова не съм ги намирал . Бош и Хела съм вземал за 6-7-8 лв. По-качествените стигат и до десетки левове - Philips - Blue Vision Ultra H6W - $27.99 Инaче Т4W влиза и без да се махат пъпките, но не е препоръчително за да не се спука цокъла - пък и светят много по-слабо.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #7
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Всички крушки за таблото са безцокълни /за уредите и пепелника/ , но специално тези за врътките са с едно тяло. За там, аз взех също безцокълни крушки и си поиграх с поялника и пинцетите на жената
    Виж препратката на starata alfa.
    Така и вече 6 месеца няма проблем.
    Ако искаш вземай, крушката, като разглобиш и в магазина.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •