Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с багажник

  1. #1
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Unhappy Проблем с багажник

    Алфата е Спортвагон.
    Днес сутринта паля и след малко светва индикацията на таблото, че имам отворена врата на багажника. Проверявам да не би някой вечерта да е направил нещо-нищо. Багажника си е заключен.
    Изключих акумулатора за 5мин и когато подадох на контакт индикацията на таблото взе да мига. Отворих и затворих няколко пъти вратата на багажника и пак си свети постоянно.
    Мен ме навежда на мисълта за влага някъде! Че вечерта е валяло и мъгливо!
    Има ли контакт някъде и какво управлява тези индикации?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Моята е седан и така ми светеше индикацията за отворен багажник.Дори неискаше да се заключи колата.След много чудене установих каде е тоя датчик случайно.Вътре в багажника има плафон,през плафона минават кабелите за тоя сензор,при мене плафона беше увиснал малко,беше излязал от щипката.Наместих го и О Чудо всичко се оправи

  3. #3
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Хммм, ще го проверя този плафон, как е!
    Иначе при отваряне на багажника си светват плафоните в купето и в багажника, а при затваряне гаснат!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #4
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колеги, подвел съм Ви. Плафоните НЕ светят при отворена врата на багажника!
    Сега проверих плафона в багажника и напрежение до него не стига!
    Имате ли представа, бравата ли прекъсва плафона и дали при изгоряла крушка свети индикацията на таблото?
    Това ли е ел. схемата...


    ---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

    Моля, модератор да слее мненията, защото имам проблем с редакцията!

    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе не съм много сигурен ма май има микроключе на бравата на багажника и още с отключването светва, ма ме мързи да сляза да видя дали е така.Пък и аз имам един сноп кабели между капака на багажника и купето, които се бяха накъсали и ставаше голям майтап .та предполагам и ти имаш такъв вземи провери дали няма скъсани или окъсени кабели.При мен се бяха скъсали жилата на кабелите и на пръв поглед беше добре обаче като ги поазпънах се оказа че има пречупени жила.Та ги снаждах и ми се оправиха всички проблеми отзад.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Абе не съм много сигурен ма май има микроключе на бравата на багажника и още с отключването светва, ма ме мързи да сляза да видя дали е така.Пък и аз имам един сноп кабели между капака на багажника и купето, които се бяха накъсали и ставаше голям майтап .та предполагам и ти имаш такъв вземи провери дали няма скъсани или окъсени кабели.При мен се бяха скъсали жилата на кабелите и на пръв поглед беше добре обаче като ги поазпънах се оказа че има пречупени жила.Та ги снаждах и ми се оправиха всички проблеми отзад.
    да, има ключе в бравата.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Дааа! Благодаря колеги!
    Днес като поизсъхна се оправи. Видях, че много лошо влизат капки вода точно в бравата. Особено , когато се отвори вратата - се стича всичко. Ще се прегледат уплътненията и бравата.
    Сега уикенда ще се занимавам с това... Явно L11 по схемата е това ключе.
    Мерси отново
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Много е вероятно да влиза влага през гумения уплътнител на рамото на чистачката, може и през емблемата ама там е по-трудно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    Младши алфист Crispersound's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Бургас
    Posts
    7

    Default

    Колеги имам същият проблем.Постоянно ми показва,че ми е отворен багажника,но нямам проблеми със заключването.Задната ми чистачка не пръскаше и един ден реших да я оправя.Свалих кората на багажника и видях,че маркуча е излязъл от гнездото и ключалката се пълни с вода когато натисна да пръска течност.Какво ще ме посъветвате,да я закарам да я видят,или направо да я сменям?

  10. #10

    Default

    Като временно решение може да разкачиш буксата от картинката и няма да пищи.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails QuickMemo+_2015-08-22-16-28-59.jpg  



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •