Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Грешки P1653 и P0170

  1. #1
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default Грешки P1653 и P0170

    Колеги, колата от 2 месеца започна да ми прави проблем с оборотите на празен ход - съвсем лекичко играят. Реших, че са ми задръстени филтрите на газта и ги смених, защото ми го е правила този номер от тях. Да ама не, бяха сравнително чисти. От известно време започна и да гасне по светофарите, както си работи и все едно и свършва горивото. Гасне много плавно и аз като я усетя и я изфорсирам и се оправя, ако я оставя в повечето случаи гасне. Покарах я и една седмица на бензин. Пак го прави, но много по-рядко, по-често когато е загряла над 70 градуса. Закачих я с Фиат еку скан и беше записала тези грешки. Трия ги и докато е на празен ход не ги записва, но изфорсирам ли я над 1700-1800 оборота и се появяват. Чистих дросела - ефект няма, сондата чертае някаква графика, като подам газ и реагира доста бързо. Не се оплаквам от загуба на мощност, нито от висок разход, само от оборотите. Дайте някакъв съвет, защото вече много ме дразни, а и не знам в Пловдив кой може да я види.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20130908_174216.jpg  

  2. #2
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Р0170 Неправилно балансиран състав на горивната смес (банка 1)

    Диколкото до Р1653 мисля че е за Вариатора!

    Успех не се ангажирам с диагноза !
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  3. #3

    Default

    Точно за 0170 и точно в Пловдив на мен тръгнаха да ми сменят ламбдата... Отказах, щото въобще не съм убеден, че е тя. Засега търся откъде се разбалансира сместа - въздуховоди, дебитомер...

  4. #4

    Default

    Variable Camshaft Timing Control е сензора за положение на разпределителния вал. Свети ли ти дюза на оборотомера? Ако е той лошата новина е, че струва около 150 лв. (нов).

    ---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

    Опс! Това е соленоида на вариатора.
    Former Alfa owner.

  5. #5
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Нищо не свети и добре си върви. Само това гаснене и то не всеки път ме дразни.

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 17:52.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Перфектна диагностика /и ремонт след това, ако е необходим/ на Алфа Ромео в Пловдив прави Пламен - сервизът му е в началото на Карловско шосе, от другата страна на пътя срещу Селскостопанския комплекс/. Освен компетентен е и много възпитан човек, а и не е скъпар.
    +1 от мен за Пламен,ама доста време не работеше поради някакви проблеми...

  8. #8

    Default

    И при мен е записало P1653. От скоро вариатора започва да затихва все по-бавно, не знам дали има някаква връзка с този датчик.

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ламбда сонда,щом си чистил дросела и няма подобрение
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    А с тази графика, която чертае Fiat ecu scan не се ли проверява сондата дали работи?

  11. #11
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ами виж е как работи сондата с програмата!
    Ако не се оправиш утре към 16.00ч. ела на стещата на гребната с лаптопчето ще ти дадем едно рамо.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    И при мен е записало P1653. От скоро вариатора започва да затихва все по-бавно, не знам дали има някаква връзка с този датчик.
    Не става въпрос за датчик а за проблем с електромагнитния клапан, който управлява притока на масло към вариатора. Ако този клапан не работи, вариатора все едно че го няма. По-бавното затихване може да има връзка с това, но може и да се дължи на по-голямото износване на вариатора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Възможно ли е газта да я причинява тази грешка, щото и на мен ми се появява същата Р0170? Ламбдата е сменена с чисто нова бош преди около 15000км и няма начин да е от нея. Дебитомера на празен ход ми дава около 1.3, 1.4V, а като я изфорсирам на място въздуха стига до към 410 кг/ч. Той е сменяван преди около 25000км максимум. Идеи къде да гледам?

  14. #14
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Аз я карам на газ 6 години вече и до сега не съм имал никакви проблеми. Тези грешки ги е записала скоро, предполагам откакто взе да гасне.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Възможно ли е газта да я причинява тази грешка, щото и на мен ми се появява същата Р0170? Ламбдата е сменена с чисто нова бош преди около 15000км и няма начин да е от нея. Дебитомера на празен ход ми дава около 1.3, 1.4V, а като я изфорсирам на място въздуха стига до към 410 кг/ч. Той е сменяван преди около 25000км максимум. Идеи къде да гледам?
    Ако газовата не е настроена добре, излизат грешки за неправилен състав на горивната смес. При мен също ги има.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •