Results 1 to 7 of 7

Thread: Има ли 159-ки със start-stop система

  1. #1

    Default Има ли 159-ки със start-stop система

    Има ли 159-ки със start-stop система, с какъв/ви двигатели са и през кой период са произвеждани?

  2. #2
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Не ! За втори път доколкото съм запознат Фиат Групата я монтира в 500, а към края на 2009-та вече и в Алфа Мито, но само с Мултиеър моторите.

    За пръв път знам, че такава система навремето е имало във Фиат Регата ЕС или там квото се води още през 1980-та.
    Last edited by DiStefano; 26-01-2014 at 09:56.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Моята толкова много гори на място, че като я запаля сутрин без да тръгна, след 10минути още не е отлепила от 50°С. Иначе старт-стопа е хубава екстра, само да не се разваля. И докато стои какво се случва с парното/климатика? Май без тях. В 159 не съм виждал.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4

    Default

    Питам, защото в някои обяви в популярни интернет страници за продажба на автомобили има 159-ки които се рекламират като такива имащи Start-stop система.

    Ами въпросът с парното как е решен в MI-TO, ами в другите марки и модели? Все ще има решение. По въпросът за развалянето-ами преполагам ще е някакъв електронен блок който ще се сменява.Нека дапише някой собственик на МИ-ТО има ли парно докато СТАРТ-СТОП системата е изключила двигателя.

    Питам, защото двигателят на 159-ките от последните години на производството са 2-литрови дизели като Джулиетата, а тя има такава старт-стоп система.

  5. #5
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    На Жулиетата вентилаторите почти спират като се включи старт-стопа, Но когато е достигнато необходимото ниво на комфорт в купето. Иначе колата просто не гасне и си е като нормален автомобил. Може да загасне, но ако стои прекалено дълго и има нужда от климатик се пали сама и почва да духа. Имам приятел с Инсигния и там е по подобен начин, само дето като изгасне, продължават да духат вентилаторите по-силно от на Алфата. За разхода - потвърждавам че пада, даже има дни когато си мисля че в града харчи колкото и извън града при по-високи скорости.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ама никой не смята амортизацията на ангренажния ремък,демферната шайба на кол.вал,стартера-все ефтини неща за ремонт,да ако караш колата от нова 3-4 години-ОК,ама ако си купиш такава например на 5 г.,мисля че тепърва те чакат проблеми,в следствие на тази система.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Старт стоп системата си е супер.
    Моята има и за дълги светофари си е перфектна. Не става за задръствания тип тръгни/спри.
    Не работи обикновено при сегашните температури и когато има сериозан консуматор.
    Малко по бавно потегляш, но според мен от екологичн гледна точка е отлична, иначе живота на палене е мисля 100 000 пъти или поне Бош дават толкова живот мисля.
    А колата е от подписа.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •