Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Проблем с парното на Алфа 156

  1. #31
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default

    Днес смених въпросните два транзистора(IRFZ44) и вентилатора вече работи.Транзисторите бяха евтини, но купих и станция за запояване , и всичко ми излезе 120 евро. Ако бях купил регулатора втора употреба щеше да ми излезе по-евтино.
    Alfa-Romeo 156 2.5 V6
    Yamaha MT-09 Tracer

  2. #32
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    При предната 156-ца, която имах ( 2,4Jtd 99' ) имах същия проблем. Какви ли филтри не съм слагал и проблема си оставаше. Накрая се оказа че когато трябва да смуче въздух отвън - клапата е затворена и обратно!
    Открих го съвсем случайно когато смехян поредния филтър на купе и си поиграх с копчето за външен въздух - работеше точно наобратно!
    Здравей колега! За жалост и аз имам твоя проблем с обратното движение на клапата! Също го открих случайно докато търсих причината за запотяване на стъклата!
    Аз карам моята 156ца вече почти 10 години и такъв проблем <със запотяване> съм нямал. Единственото нещо което се сещам че правих сравнително наскоро е изклюяване на автоматичното включване на климатика<досадно е да го изключвам при всяко запалване , когато не ми е необходим>.
    Та ти как си реши проблема? Единственото смислено нещо което намерих във форума е рестарт на климатика със сваляне на акумулатора за 45 минути, но не съм сигурен че ще помогне. Ще съм ти благодарен, ако споделиш опита си.

  3. #33
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    29

    Default

    Това с рестарта го пробвах, но нямаше ефект!

  4. #34
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Обърни поляритета на захранването на моторчето на клапата/размени кабелите/.Наскоро го научих.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #35
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Перник
    Posts
    1

    Default

    Здравейте, и аз имам проблем с клапата за рециркулация на въздуха и по точно обратното и сработване. Някой разбра ли защо се получава това и как се оправя?
    Alfa Romeo 156 1.8ТS

  6. #36

    Default

    Проблема е моторчето. Превърта защото е счупено. Аз оставих моята клапа отворена и откачих моторчето. Имам здраво, ама още не съм го сложил.
    Откачих му само захранването. Когато се затвореше по негово усмотрение стъклата се потят дори лятото
    Last edited by lordliness; 06-04-2016 at 20:04.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #37
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Вярно,така е,аз също съм му дръпнал буксата(имам друго здраво).Само,че ми е интересно как би могла да стане смяната,без да се сваля цялото табло?Някой да се похвали да го е сменял?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  8. #38

    Default

    Имам една тема във важни, според мен това е начина.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #39
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Малко да раздвижим пак темата...
    Открих преди време, че и при мен клапата за циркулация не сработва изобщо.
    Днес бръкнах под жабката и тупнах два три пъти по корпуса на вентилатора. Това помогна и клапата започна да отваря и затваря нормално - тествах я повече от десет пъти. След като минах едни 70 км. по нашенските скапани пътища, реших да проверя дали работи - е, отново не работеше. Тупнах пак там и тя сработи в едната посока и така замря. Потупванията вече не действаха...

    Та, в тази връзка, някакви съвети бихте ли ми дали - изключване и включване на букса /лош контакт/, смяна на бушон или друга идея? Къде да пипна?

    Предварително благодаря!
    Last edited by Hristo_156; 11-06-2017 at 21:53.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  10. #40
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Моторчето се скапва,навряно е на майка си,аз моята я отворих и извадих буксата. Навряна е над вентилатора и скапаните винтове се развиват с няква много къса отвертка ииии трето око ...

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #41
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Имам моторчето ако, на някой. Му трябва да пише на лично
    алфа ромео 156 тс

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •