Results 1 to 11 of 11

Thread: кое да избера

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    SOFIA
    Posts
    22

    Default кое да избера

    Колебая се между алфа 159,фиат крома и ланчиа делта.Пиша в този форум тъй като много хора тук са се доближавали до тези три автомобила. Ланчата очаквах ,че е малка ,но се оказа по просторна от моята 156.Фиат браво се оказа малко и затова не го коментирам.Нямам за цел да се разразят дразги,а наистина обосновани мнения които да ми помогнат за избор на кола.И трите машини ме интересува дизела.За алфа и фиат 1.9 ручни скорости,за ланчиата 1.6 ръчни скорости.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by dark05 View Post
    Колебая се между алфа 159,фиат крома и ланчиа делта.Пиша в този форум тъй като много хора тук са се доближавали до тези три автомобила. Ланчата очаквах ,че е малка ,но се оказа по просторна от моята 156.Фиат браво се оказа малко и затова не го коментирам.Нямам за цел да се разразят дразги,а наистина обосновани мнения които да ми помогнат за избор на кола.И трите машини ме интересува дизела.За алфа и фиат 1.9 ручни скорости,за ланчиата 1.6 ръчни скорости.
    Което ти харесва това си вземи. Поддръжката е все тая. От тия трите 159 е може би най-тясната.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Делтата е по-тясна от 159 ! Личен опит.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Делтата е по-тясна от 159 ! Личен опит.
    Аз пък не съм съгласен,особено отзад.Делтата е с доста повече екстри от Алфата,има дей лайт,подвижни задни седалки,стъклен таван и т.н.,има много не ми се изброяват.

    Колега кажи за какво ще ползваш колата,семеен ли си,имаш ли деца ??????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Това си е моето мнение по въпроса. На Делтата дашборда слиза прекалено напред и надолу и ми пречи на колената, въпреки, че аз като карам седалката ми е почти максимално назад защото обичам краката да са ми изпънати и да не си свивам колената. При 159-ката дори и докрай бутната предна седалка - отзад някой с по-нормални размери и тегло ще си седи добре. При Делтата също задната седалка тип пейка на мен лично ми е адски неудобна. Другото, което не ми харесва е и централната конзола, която за разлика от на 159, която е полегата навътре, при Делта е "изтумбена" напред и ми се случваше няколко пъти да си удрям ръката по разните там аудио системи и не знам си кво докато сменям скорости. Имам над 60 000 навъртяни със 159 вече и около 5 000 с Делта. Прилагам и 2 интериорни снимки за да не казваме тука на черното - бяло.





    п.п. Мурджев .. брат .. личи си че белисимата ти е поомръзнала вече, ама ти гарантирам, че ако се нахендриш с Браво или Делта - такава бабанка като тебе на кила и на височина после има да се псуваш !

    Пийс ...
    Last edited by DiStefano; 28-01-2014 at 21:59.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    В снимката на 159 разположението на седалките е нереално, казвам ти, че е по-тясна виж как седалките са нахакани в таблото! Стоят пред средната колонка, а на снимката на Делта зад нея. Освен това създават илюзията, че има място защото самата седалка(в хоризонталната си част) е къса. И аз съм ги карал и двете - в еднообемните автомобили мястото е организирано по-добре.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Oфф .. не знам .. по спецификации на купе - обемът е по-голям в 159. Сега аз си говоря от моя опит и си е мое мнение. Аз съм 180 см и 75 кила. 159-ката ми е по-просторна, по-удобна и позицията ми докато шофирам е по-добра - това са си моите усещания за колата. Делтата ми мяза на 147-цата ми, която карах повече от 5 години - висока позиция при шофиране, неудобни седалки, коленете ми се блъскаха и там нон стоп в таблото и т.н. Не знам един хот хеч или там квото се води в този клас как може да ви се струва по-просторен. Не мога да си го обясня. Може и аз да съм сбъркан нещо ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #8
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    На всички съвременни коли краката си ги мушкаш в нещото като дупка към педалите. Дори и на С класа или 7-ца.
    Останалото е позиция на шофьора.
    При Делтата има повече място за по-висок шофьор за разлика от 159-ката.
    И за да няма субективно усещане, основните размери са както следва (Делта/159):
    Макс. разстояние от облегалка до педали: 1140/1130
    Макс. височина седалка-таван: 1010/980
    Мин. разсояние задни - предни седалки: 720/600 !!!
    Макс разстояние задни - предни седалки: 960/840
    Вътрешна широчина (между корите на вратите): 1470/1460

    Иначе си прав де. 159-ката е по-широка.
    Външен размер: 1797/1828

    А относно въпроса на колегата, лично за мен най-правилния вариант от изброените е да вземе Кромата.
    Last edited by BO; 28-01-2014 at 22:20.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    На всички съвременни коли краката си ги мушкаш в нещото като дупка към педалите. Дори и на С класа или 7-ца.
    Останалото е позиция на шофьора.
    При Делтата има повече място за по-висок шофьор за разлика от 159-ката.
    И за да няма субективно усещане, основните размери са както следва (Делта/159):
    Макс. разстояние от облегалка до педали: 1140/1130
    Макс. височина седалка-таван: 1010/980
    Мин. разсояние задни - предни седалки: 720/600 !!!
    Макс разстояние задни - предни седалки: 960/840
    Вътрешна широчина (между корите на вратите): 1470/1460

    Иначе си прав де. 159-ката е по-широка.
    Външен размер: 1797/1828

    А относно въпроса на колегата, лично за мен най-правилния вариант от изброените е да вземе Кромата.
    Просто седалките на Делтата са много по-малки /тесни , къси и тънки /от тези на 159-та и от там е разликата в разстоянието за краката между предни и задни в плюс за Делтата.
    Имам 159-ка и новото Браво, всяка си има плюсове и минуси.Алфата според мен си е кола за дълъг път , Бравото за градско.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  10. #10

    Default

    159-ката е по-тясна от 147!!! Тествано и проверено! Изключително тясна и неудобна кола за по-едри и високи люде. Направо не ми се вярваше! Отделно задните седалки имат някакъв много странен ъгъл и детското столче застава на ебем ти страна... Нещо не са го измислили интериора като хората!

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    159-ката е по-тясна от 147!!! Тествано и проверено! Изключително тясна и неудобна кола за по-едри и високи люде. Направо не ми се вярваше! Отделно задните седалки имат някакъв много странен ъгъл и детското столче застава на ебем ти страна... Нещо не са го измислили интериора като хората!
    Ами вие гъзарите с кожените салони сте така,ние простолюдието с платнените салони нямаме такива проблеми със задната седалка Ама нали Алфа без скъсана кожа,е като жена без цици

    ---------- Post added at 14:26 ---------- Previous post was at 14:24 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Това си е моето мнение по въпроса. На Делтата дашборда слиза прекалено напред и надолу и ми пречи на колената, въпреки, че аз като карам седалката ми е почти максимално назад защото обичам краката да са ми изпънати и да не си свивам колената. При 159-ката дори и докрай бутната предна седалка - отзад някой с по-нормални размери и тегло ще си седи добре. При Делтата също задната седалка тип пейка на мен лично ми е адски неудобна. Другото, което не ми харесва е и централната конзола, която за разлика от на 159, която е полегата навътре, при Делта е "изтумбена" напред и ми се случваше няколко пъти да си удрям ръката по разните там аудио системи и не знам си кво докато сменям скорости. Имам над 60 000 навъртяни със 159 вече и около 5 000 с Делта. Прилагам и 2 интериорни снимки за да не казваме тука на черното - бяло.





    п.п. Мурджев .. брат .. личи си че белисимата ти е поомръзнала вече, ама ти гарантирам, че ако се нахендриш с Браво или Делта - такава бабанка като тебе на кила и на височина после има да се псуваш !

    Пийс ...
    Ицо ти го каза,снимките са нереални,ама няма значение,за мен в 159 позицията на шофиране е удобна,единствено не ми харесва,че ми главата ми е на 2 пръста от тавана,при делта имам поне 7-8 санта Споко няма да се нахендря с Делта,аз съм си избрал следващата кола,по-голяма и удобна е от 159,присъства в списъка на колегата пуснал темата-и това е Крома,най-добрия вариант.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •