Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: ВАС изтри мобилните камери на КАТ

  1. #16
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Не трябва ли и свидетеля да се подпише на мястото където е обозначено под актосъставител . А ако откажеш да го подпишеш да се напишат имената му отдолу и там да се подпише пак ?
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  2. #17
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    На снимката която са ти показали цялото платно ли се виждаше?Ако не се е виждало се хвани за това , че най вероятно е имало друг автомобил ,който не се вижда от храстите ,и това най вероятно е неговата скорост.Настоявай да се приложи снимка от радарното устройство!!!Това ти е спасението, защото ако имат някъкво съмнение ще отменят акта, тъй като е много вероятно да не издържи в съда, а и на тях не им се занимава да ги мъкнат по съдилища.Ако всичко със снимката е наред, това ,че са спирали избирателно и са се криели няма да свърши работа.
    Last edited by stu; 26-05-2014 at 23:55.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Снимката е само на муцуната на колата, а стъклото е закрито от клони. Движението е интензивно.
    Интересно! След като те са в нарушение, защо съдът да не го взима под внимание. Нали нарушение, констатирано с друго нарушение е нищожно.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Ако е само муцуната, пишеш , че това не е твоята скорост, тъй като е имало друга кола която е карала точно зад теб но не се вижда от кланите.Нека доказват , че не е било така.Само това , че са се крили няма да те спаси.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #20
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    Малей, добре че не е Фиат форума, че там всеки с ореол!!!
    Ти сравни ли серийните номера на радара с това, което пише в акта ... това е най-често срещаният номер - в даденото управление е минал метрология само един радар и пишат неговия номер в акта, а иначе засичат с всички устройства! Съвет към колегите - когато ви спрат с радар направете сверка на номерата и го пишете като "коментар", в общия случай акта веднага отива в коша!!!

  6. #21
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Миналата седмица се появи една статия за правата на водачите.. http://mall359.com/%D0%B2%D0%B8%D0%B...79-obiavi.html

    Коментар за точно това има в последния ред на тълкувателното решението на ВАС по въпроса с мобилните камери. Или по точно цитиране на ЗДвП.

    Служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост.

    чл.165.ал.1 ЗДвП

    Ако не се лъжа трябва да има и поне един свидетелски подпис в акта.

  7. #22
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Я да питам че нещо не съм в час.Отдавна не са ме хващали в нарушение, което не значи че не правя де.Та днес се поразходихме до Балчик и на връщане на правата между Албена и Кранево реших да я понастъпя, ма не с цел максимална скорост, ами да видя как ускорява щото на отиване имах чувството че тегля ремарке.Както и да е, ама в един момент видях муцуната на полицейска кола и набих спирачките.Обаче бях мнооого над разрешената скорост/май беше 70 или 90/ ,между 160 и 180.Колата е перфектна обаче ме гложди мисълта дали нямам фотосесия.Та питането ми е като те засекат с мобилна камера не те ли спират или ти пращат честитка.Бяха в другата лента, перпендикулярно напътя и не знам накъде засичаха.Кеф цена няма деба мааму.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #23
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Вече са длъжни да те спрат, защото отмениха електронните фишове от мобилни камери.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сега след като се връщат в употреба мобилните камери, се пояснява и това, че участъкът в който работи такава камера ще бъде обозначен.
    Не коментирам дали това е правилно или не. Така гласи законът.
    Та понеже съм сигурен, че това обозначаване далеч няма да се спазва, то питането ми е следното:

    Получавам честитка за нарушение отпреди 2 месеца за място, където не е имало подобно обозначаване.

    Как се доказва това?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Аз видях една патрулка спряла и снимаше а на задните странични стъкла залепени бял лист на който имаше принтирана стилизирана камера и още нещо имаше. Ей това ще е обозначението !
    ...

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Аз видях една патрулка спряла и снимаше а на задните странични стъкла залепени бял лист на който имаше принтирана стилизирана камера и още нещо имаше. Ей това ще е обозначението !
    Ясно - пак някой ще си интерпретира закона, както му е угодно.

    Има ли някъде ясно разписани правила за обозначаване на мобилните камери - подобно на тези за стационарните (не че за тях знам, но при тях обозначенията са такива, каквито следва да бъдат) ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ясно - пак някой ще си интерпретира закона, както му е угодно.

    Има ли някъде ясно разписани правила за обозначаване на мобилните камери - подобно на тези за стационарните (не че за тях знам, но при тях обозначенията са такива, каквито следва да бъдат) ?
    Преди имаше информация на сайта на кат , къде ще бъдат мобилните камери в София. Аз мисля да погледна каква е глобата за каране с мръсни регистрационни номера ...
    ...

  13. #28
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Преди имаше информация на сайта на кат , къде ще бъдат мобилните камери в София. Аз мисля да погледна каква е глобата за каране с мръсни регистрационни номера ...
    50 лв.

  14. #29
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Май Веско беше споменал, а може и някой друг как в Европътъ го провокирал някакъв голф да се дърпат и после оп изненада - що превишаваш скороста.Там къде е обозначението на камерите.И какъв е смисъл да се знае къде са камерите - след тях газ до ламарините.Ми да измислят знаци "камера" и "край на камерата".Самото обозначение на камерите ще спести на данъкоплатеца милиони левове от други пътни знаци които просто стават излишни.Все едно на врата на някой министър да има табела "с подкуп до тук", а на обратната страна - "край на ограничението".Иначе викаме да се борим с войната по пътищата.И аз превишавам скороста и си нося последствията, слава богу само финасови и не мрънкам че ме изненадали някъде.Затова вече в града не карам като на извънградско, както каза Любо в една тема и беше абсолютно прав да си призная.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #30

    Default

    Презумцията за поставяне на камерите е да се осъществи превенция.
    Камерите трябва най-вече да плашат и да предизвикват заостряне вниманието на водачите в опасните участъци, спазвайки преценената скорост указана в знака, а обозначаването за наличие на камери, да подсказва, че автомобила навлиза в опасния участък, който може и да не е обозначен със знак.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •