Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: ВАС изтри мобилните камери на КАТ

  1. #31
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    ...
    По закон трябва да те уведомят че те снимат. Ако променят закона ще почнем ние да ги снимаме тях какви глупости правят и не смеят.
    Кофти е че сега камерите са настроени без толеранс.
    1 км/ч по-висока скорост и ще получаваш честитка. Поне така се твърди.
    И сега в задачата се пита : като караме стари коли и километража не е сигурно че е точен или пък собственика си е играл с размера гуми - караш с 45 за да си сигурен че ще спазиш 50. Това създава опасност за движението. Пробвал съм лично да карам с ограниченията и ме задминават от 2те страни разни и ме засичат и т.н. Примера от цв. лазаров където преди редовно имаше мобилна камера - това е 6 лентов булевард . Няма кой да ме убеди че там има някаква огромна опасност за движението ... прав широк път. Има 2 пешеходни пътеки , които се виждат от 300 метра, и е рядкост някой да пресича там. Почти всеки ден минавам от там и не съм виждал и 1 катастрофа, а не се кара с ограниченията. Това е така на наречената хранилка.

    Друг въпрос : Като си гледаш по-често километража да не превишиш дали не си отклоняваш вниманието от пътя ?
    Всички коли ли спират еднакво от 50км/ч ,на всички ли спирачките са еднакво добри ? Или гумите са еднакво добри на всички ?
    ...

  2. #32

    Default

    Това, че има пешеходни пътеки, не значи, че недобросъвестни пешеходци не пресичат, а нестандартните гуми са проблем, както може би и скоростните кутии.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз досега не съм видял стационарна камера, поставена на реално опасен участък, където спазването на ограничението е наистина важно. Така ще бъде и с мобилните. Убеден съм, защото откакто се помня в тая държава контролът на скоростта е имал всичко друго, като цел, но не и намаляването на произшествията.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    По закон трябва да те уведомят че те снимат. Ако променят закона ще почнем ние да ги снимаме тях какви глупости правят и не смеят.
    Кофти е че сега камерите са настроени без толеранс.
    1 км/ч по-висока скорост и ще получаваш честитка. Поне така се твърди.
    И сега в задачата се пита : като караме стари коли и километража не е сигурно че е точен или пък собственика си е играл с размера гуми - караш с 45 за да си сигурен че ще спазиш 50. Това създава опасност за движението. Пробвал съм лично да карам с ограниченията и ме задминават от 2те страни разни и ме засичат и т.н. Примера от цв. лазаров където преди редовно имаше мобилна камера - това е 6 лентов булевард . Няма кой да ме убеди че там има някаква огромна опасност за движението ... прав широк път. Има 2 пешеходни пътеки , които се виждат от 300 метра, и е рядкост някой да пресича там. Почти всеки ден минавам от там и не съм виждал и 1 катастрофа, а не се кара с ограниченията. Това е така на наречената хранилка.

    Друг въпрос : Като си гледаш по-често километража да не превишиш дали не си отклоняваш вниманието от пътя ?
    Всички коли ли спират еднакво от 50км/ч ,на всички ли спирачките са еднакво добри ? Или гумите са еднакво добри на всички ?
    Това толеранс от 1 км е доста пресилено, няма как да заковеш точно на 50, даже и да не си си играл с гумите или поради каквато и друга причина да е, тва само компютър може го постигне.Толеранса трябва да е в рамките на 10 км, иначе не мога си забода погледа само в километража, щото трябва някой да гледа пътя.А законите за снимането са правени не за нас а за депутати, министри, синчета и все такива палавници.Като не иска някой да се компрометира да се държи така че да не дава повод.Изпикал се малък Тошко пред мола и вече обиден че го компрометирали на обществено място.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз досега не съм видял стационарна камера, поставена на реално опасен участък, където спазването на ограничението е наистина важно. Така ще бъде и с мобилните. Убеден съм, защото откакто се помня в тая държава контролът на скоростта е имал всичко друго, като цел, но не и намаляването на произшествията.
    Няма и да видиш, камери и радари има там дето пътя предразполага да се поотпуснеш и съответно урожая ще е по голям.Миналата година от Шабла до Албена карах с 40 щото такова беше ограничението на прав хубав път, като на всеки черен път отстрани се дублираше знака по устав.Е на кой ще му издържат нервите да кара 100 км с 40 щото евенуално можело да искочи комбайн.Ми той ако не се съобразява и ена дветри бири по пладне може и на абордаж във вратите да те вземе ако ще и с 10км да караш.Също и на почивка оня ден сигурно нямаше шофьор който да не цъкнаха - има стационарна камера след колелото и всички или поне 95% спазват ограничението щото я знаят, като я подминем и даваме малко газ, кой повече кой по малко и хоп, на спирката патрулка обърната наобратно и та снима начи с кеф, дет са вика сам се нахендряш.Камерите за мене нямат дисциплиниращ ефект на такива места а са хранилки за бюджета.Стационарните трябва да са на места където да те принудят да намалиш с цел да се осигури безопасноста в даден рисков район както на водачите так и на пешеходците, пък ако не ебаваш си носиш последствията.Даже на такива места глобите трябва да са завишени щити хем те предупреждават хем си нагъл.За мобилните трябва да са на различни места и необозначени и си правиш сметката как ще караш, така ще предобием навика да спазваме ограниченията.То подобна беше и практиката след ремонт да "забравят" някой знак. Абе не може се угоди на всички ама пък и не трябва да си играем на котка и мишка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Навсякъде се казва, че след обнародването на промяната в закона и изготвянето на съответните правилници...

    1 - Местоположението на мобилните камери ще се обявява ежедневно на сайта на пътна полиция.

    2 - Мобилни камери могат да се ползват само в автомобили а отличителните знаци на полицията.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36

    Default

    За пеш пътеки през път с много платна - такава дивотия може да се види само в БГ, на запад когато такова нещо пресича път с повече от 1 платно в една посока има светофар......тука 4 платна в една посока и пльосната пеш пътека.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    За пеш пътеки през път с много платна - такава дивотия може да се види само в БГ, на запад когато такова нещо пресича път с повече от 1 платно в една посока има светофар......тука 4 платна в една посока и пльосната пеш пътека.......
    И това не помага особено май... на Казичене на околовръстното сложиха светофар, който е и на режим, а не само на копче и пак хората си пресичат на 50 м. от него без да им пука...

  8. #38

    Default

    Тва вече е друго, манталитет и възпитание, превъзпитанието ще отнеме време но все някой трябва да го започне......а тия дето трябва да го почнат са ебаси презервативите......
    Пешех. пътека пресича 6 платна на оживен път с много пресичащи на софийския универстиет - тва който го е начертал там трябва да бъде бит и сексуализиран......един бус да имаш отстрани и няма как да видиш пешеходеца......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #39

    Default

    Преди няколко години слагаха камуфлажни патрулки по пътищата и имаше голям ефект.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #40
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Вече втори път виждам на светофара пред нас светещ червено, късно вечер да профучават коли със огромна за населено място скорост.Като казвам огромна нямам пред вид 80 дори 100км, все толкова не карам от вчера и мога да преценя със 100 ли се движи или със 140-50.Дори няма опит да намали понеже им виждам стоповете в гръб, съвсем съзнателно минават на червено, виждат го от поне 300 метра, но целта му е да мине, и е въпрос на време да стане някоя наистина ужасяваща катастрофа с нищо неподозиращ човечец който си минава чинно на зелено.Къде е полицията, как се прилага закона.За да се промени манталинтета и на пешеходеци и на водач закона трябва да се налага.Ма за икономии спестяваме обхода на патрулките, които пък си стоят на кръстовището зад нас дето посред нощ няма какво да им наруши съня.И понеже има и камери коита снимат от три места, знам понеже съм глобяван за неправилно паркиране в този участък и повярвайте всичко си се вижда идеално на записа, сигурно ще има обжалвания по една или друга причина и е ти рецидивист на пътя.Така е понеже полицаят който ми показа записа с мойто паркиране се разговорихме и ми показа фрапиращи записи чиито водачи са се отървали по една или друга причина благодарение на вратички в закона.Надявам се жените им да им се възхищават на голямата работа която са.Същото е и със пешеходците, има подлез който е чист и обитаем 30 метра по надолу, но като се връщат от мола решават да прибягат през това кръстовище а то няма пешеходна пътека защото е със заграждения и не е предназначено за пешеходци/Т - образно е, булеварда с още един път, допълнителния има пешеходна пътека булеварда не, даже от другата страна няма тротоар а градинка/.Обаче полицейска кола пред очите ми спира да даде път на такъв нарушител.Не че трябваше да го сгази, ама можеше да спре и да го глоби или поне конско да му изчете на мизерника.Тва е положението закони ташаклийски, органи фиктивни, тарикати бол.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #41

    Default

    Най-лошото е когато засичат за 90 и 140км/ч. - всичките ми нарушения са там.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #42
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Истината, колеги , е радардетектора и колегата отсреща. До като ни уптавляват такива мизерници-мизерна полиция ще имаме. Като гледам какви селянки с изкривени мутри, просташки физиономии, кривокраки и мърляви назначават за полицайки, то няма как и цялата система да не е съставена от подобни боклуци. Направо ме е срам да ги гледам.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #43
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    .... Като гледам какви селянки с изкривени мутри, просташки физиономии, кривокраки и мърляви .....
    Не че нещо, ама ми се струва, че това все пак не е 'Мис/Мисис БГ' - все пак са назначени с друга цел; то като се замислиш и мъжете не са победители от конкурс по красота и харизма...
    По-скоро според мен би трябвало да минават тест за някаква елементарна квалификация - IQ, english и пр. (Примерно в братска Румъния са ме спирали 5-6 пъти и ВИНАГИ говореха английски, тук не съм съвсем сигурен че така стоят нещата).
    Отделен е въпроса за полицията и това как тя (не) си върши работата и каква би трябвало да бъде

    ПС: Кво ся, ние грозните да мрем от глад ли?!?
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  14. #44
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Не може в едно изродено същество, с явни белези на вътрешно-селско оплождане, което като говори грачи, да има мозък в главата. За какъв коефициент за интелигентност говориш, като самите тия, които определят критериите са вифаджии. Тоест разбират само от "съчетание с бухалки".
    Преди година гледах някакъв протест в Москва. Беше на някакъв булевард, а там булевардите са като в Приж. над 50 метра ширина. Носеха и толкова широк плакат. Излязоха точно шест милиционерки. Хванаха и събраха плаката, сгънаха го прилежно и с усмивки на лицата укротиха цялата гневна тълпа. Протестираха за някакво изнасилване на момиче. Влязоха сред хората и спокойно обясняваха и много скоро протеста взе друг обрат. До една бяха елегантни жени и покориха тълпата не с физическа сила, а с чар и обаяние. Сигурно не бяха прости и тъпи уйкьови и батьови.
    Като идеш в Италия огледай се за полицайки и карабинерки! Ако не са красавици, то поне са стилни и стегнати жени. Там им е и силата!
    И престани да ми се правиш на кавалер, защото пред себе си нямаш дами!
    капиш?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #45
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Внимавайте, защото масово започнаха да снимат.В Пловдив почти всяка сутрин са застанали срещу Технополис и снимат идващите от Лаута.Много често снимат и на завоя на метро идващите от кръстовщето на комина.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •