Results 1 to 8 of 8

Thread: след смяна на термостат нищо

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default след смяна на термостат нищо

    Става на въпрос за фиат браво 1.8 16, днес му смених термостата, понеже със стария не искаше да вдигне 90 %
    Сложих берт (исках нещо качествено ) Сложих го новия, долях антифриз и дестилирана вода, запалих колата в началото вдигна доста висока температура, отворих капачката и с помпане на маркучите изкарахме въздуха, взе да загрява и водния радиатор, всичко точно парно и колата пак не вдига 90 градуса, дори и след 30 40 минути извън градско при 4к оборота не иска да мине 80 градуса..
    Въпроса ми е какво да правя, маркучите за радиатора за парното имат ли значение (понеже и 2та излизат от термостата и ги вързах както бяха на стария, а дали са правилно вързани били ...) Предишния собственик също е сменял термостата с берт, не го разпитах дали е имало полужителен ефект. Моля ви за предложения, че не се издържа .

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Става на въпрос за фиат браво 1.8 16, днес му смених термостата, понеже със стария не искаше да вдигне 90 %
    Сложих берт (исках нещо качествено ) Сложих го новия, долях антифриз и дестилирана вода, запалих колата в началото вдигна доста висока температура, отворих капачката и с помпане на маркучите изкарахме въздуха, взе да загрява и водния радиатор, всичко точно парно и колата пак не вдига 90 градуса, дори и след 30 40 минути извън градско при 4к оборота не иска да мине 80 градуса..
    Въпроса ми е какво да правя, маркучите за радиатора за парното имат ли значение (понеже и 2та излизат от термостата и ги вързах както бяха на стария, а дали са правилно вързани били ...) Предишния собственик също е сменял термостата с берт, не го разпитах дали е имало полужителен ефект. Моля ви за предложения, че не се издържа .
    Парно имаш ли? Перка включва ли? Тоя уред на таблото не винаги е ориентир

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Парно имаш ли? Перка включва ли? Тоя уред на таблото не винаги е ориентир
    В началото се включи перката когато беше студен радиатора, сега като е топъл не се включва , парно има ...
    Датчика на термостата ми е стария, понеже новия се продаваше без датчик.

  4. #4
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Има ли възможност да е проблемен датчик, понеже малко преди 90 градуса (по уреда) ми тръгнаха перките?

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Има ли възможност да е проблемен датчик, понеже малко преди 90 градуса (по уреда) ми тръгнаха перките?
    Точно за това ти говорих и 15 термостата да смениш все тая. Карай си и си свиркай и слагай по 10°С отгоре служебно на това, което показва стрелката Стария термостат сега можеш да го продадеш на някой в нужда, тука ги разправях същите на b_angelov навремето, ама той е ларж момче вика сменяй смело, че нещо не уцелихме марката, та после продаваше 2 излишни
    Last edited by code; 31-01-2014 at 21:21.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    в понеделник, ще я закача за всеки случай на комп, да видя показателите на датчика, ако са точни, а таблото ми е грешно ще съм много щастлив .

  7. #7
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Аз да използвам темата на колегата и да попитам нормално ли е термостат да отваря на 75 градуса, при положение, че нормалната температура на отваряне е 85, доколкото знам. Преди достигането на тези 75 градуса е абсолютно затворен, тоест маркучите към радиатора са студени. Друго нещо, което ми прави впечатление е, че колата много рядко достига 90 градуса - само в топло време и задръстване. Антифриза като градуси е ок, но трябва да се долее, обаче пък е някакъв зелен и никъде не съм виждал такъв. Та, какво кара термостата да отвори толкова рано? Колата като грешки има записана Р0170 - проблем със смесите. Има и газ!

  8. #8
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Само да напиша че има няколко цвята датчици на термостата. Аз ги смених няколко докато уцеля правилния защото оригиналният беше избелял.

    Това от мен.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •