Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 78

Thread: Първият истински президент

  1. #16
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Еми познавам човек, на който родителите бяха номенклатурчици, познай той къде е аз къде съм.Крушата не пада по далеч от дървото си.Какви са делата му че да го превъзнасям.Зад всеки президент седи екип.
    Не коментирам президента.
    Баща ми беше партиен секретар на фабрика. Ела ме убеди че имам нещо общо с номенклатурата, червените, или идеите им.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Бе той и моя беше партиен член, щото беше военен и аз нямам нищо общо с червените още повече че ме изключиха от комсола за неудобни въпроси.Прав си, не всички имат нещо общо с миналото, но за мен това не е човека.Тоя си е баш пионка.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Бе той и моя беше партиен член, щото беше военен и аз нямам нищо общо с червените още повече че ме изключиха от комсола за неудобни въпроси.Прав си, не всички имат нещо общо с миналото, но за мен това не е човека.Тоя си е баш пионка.
    Както казах - не коментирам конкретния случай. Против сьм поставянето под общ знаменател, това до нищо добро не води. За да се оправим - трябва да внимаваме много какво правят, не какво говорят или от кьде идат. При това вече имаме богат собствен опит, време е да се поучим.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е а де, виждаш ли наченки на доучване.Някой взе ли си бележка.Има само една реално съществувала личност на която се кланям - Левски.След като Станишев намери сили да се извини на турците, тези думи трябваше да са негови.Ако наистина се изживяват като хора взели си поука.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Е а де, виждаш ли наченки на доучване.
    Ами нали точно това ме притеснява! Мисля да е крайно време да погледнем "мажоритарно" на нещата. Да сьдим за всеки по това което прави(е правил), без да му гледаме в "паничката".
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #21
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Тези хора са убили много хора,други са пратили в лагери. Измет дошла на власт с кръв по ръцете.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #22

    Default

    Кой е Президентът Росен Плевнелиев?
    От къде идва и къде отива?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #23
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by knifemaniac View Post
    Тези хора са убили много хора,други са пратили в лагери. Измет дошла на власт с кръв по ръцете.
    Комунистическият режим официално е обявен за престъпен!
    Какво ново ни казваш?
    Или се "лъзваш" по поредната бананова кора имаща за цел да разделя хората.

    п.п. Няма безкръвни революции.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Царската полиция е преследвала партизаните, защото те са взривявали църкви, нападали са влакови композиции, мандри, кошари, обикновени полицаи.
    Комунистите избиха интелигенцията и хора без абсолютно никаква вина бяха пращани в лагери. Много от тях не се върнаха. Разликата е съществена. Това за всяка нова власт плюела по старата е доста глупаво като разсъждение защото внушава, че всички власти са еднакви, а то изобщо не е така.
    виж царската полиция е репресивен орган колко невиини има избити и на колко хора има праснат добитък?ако сме живяли добре тогава нямаше да има атентати в църквите нали?нямаше да има Ванче Михаилов мутра номер 1 дори над Аркан,нямаше да има септемврийско въстание 23 та година и какво ли не,монархията е отживелица,само да ти дам прост пример защо е негодувал народа отиди и виж царските имения в Враня когато хората са орали с волски впрягове виж че само алеите лампите и конюшните са стрували инвентар да се оре по България,тая власт и тия привилегии е трябвало да се задържат с цената на всичко така е при всяка власт и винаги следващата ще плюе за да ръчка народа да не гледа на зад да вижда само минусите само и единствено минусите и да се убеждава колко добре живее сега,и винаги ще е така на всякъде по света.

  10. #25
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    виж царската полиция е репресивен орган колко невиини има избити и на колко хора има праснат добитък?ако сме живяли добре тогава нямаше да има атентати в църквите нали?нямаше да има Ванче Михаилов мутра номер 1 дори над Аркан,нямаше да има септемврийско въстание 23 та година и какво ли не,монархията е отживелица,само да ти дам прост пример защо е негодувал народа отиди и виж царските имения в Враня когато хората са орали с волски впрягове виж че само алеите лампите и конюшните са стрували инвентар да се оре по България,тая власт и тия привилегии е трябвало да се задържат с цената на всичко така е при всяка власт и винаги следващата ще плюе за да ръчка народа да не гледа на зад да вижда само минусите само и единствено минусите и да се убеждава колко добре живее сега,и винаги ще е така на всякъде по света.
    ++++
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  11. #26
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    виж царската полиция е репресивен орган колко невиини има избити и на колко хора има праснат добитък?ако сме живяли добре тогава нямаше да има атентати в църквите нали?нямаше да има Ванче Михаилов мутра номер 1 дори над Аркан,нямаше да има септемврийско въстание 23 та година и какво ли не,монархията е отживелица,само да ти дам прост пример защо е негодувал народа отиди и виж царските имения в Враня когато хората са орали с волски впрягове виж че само алеите лампите и конюшните са стрували инвентар да се оре по България,тая власт и тия привилегии е трябвало да се задържат с цената на всичко така е при всяка власт и винаги следващата ще плюе за да ръчка народа да не гледа на зад да вижда само минусите само и единствено минусите и да се убеждава колко добре живее сега,и винаги ще е така на всякъде по света.
    Каква царска власт те гони. България се е управлявала от правителството и народното събрание. Царската институция е започнала да има все по-представителни функции. След смъртта на Цар Борис - съвсем представителни. Народът бил негодувал срещу царя. Това исторически факти ли са или твои разсъждения?! Комунистите по това време са били натикани в ъгъла и ако България не беше разпределена към сферата на влияние на СССР, никога нямаше да има комунистически режим в България.
    На село може и да са орали с волски прягове, но България по това време е разработвала и произвеждала свои самолети. За сметка на това баба ми и дядо ми на село смениха волски впряг с магарешки впряг. Още си седи инвентара в мазето. Мога да ти го снимам ако искаш. Ползваше се до 90-те години.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Каква царска власт те гони. България се е управлявала от правителството и народното събрание. Царската институция е започнала да има все по-представителни функции. След смъртта на Цар Борис - съвсем представителни. Народът бил негодувал срещу царя. Това исторически факти ли са или твои разсъждения?! Комунистите по това време са били натикани в ъгъла и ако България не беше разпределена към сферата на влияние на СССР, никога нямаше да има комунистически режим в България.
    На село може и да са орали с волски прягове, но България по това време е разработвала и произвеждала свои самолети. За сметка на това баба ми и дядо ми на село смениха волски впряг с магарешки впряг. Още си седи инвентара в мазето. Мога да ти го снимам ако искаш. Ползваше се до 90-те години.

    каква царска власт ме гони?в цяла Европа в всички царски и кралски родове има германска кръв и не е случайно,в нашият също виж,кое е ставало без одобрението на царя и съветниците му?тия дето ми казваш са съветници на царя защото царя е лицето на тая страна и той е гарант вътре и извън пределите разбираш ли?не може Буров да отиде да взима решение и прост факт като дойде делегация къде ги настаняват къде отиват с кой се виждат първо?не ми обяснявай за богато развита земеделска държава и че сме били 4 ти в Европа били сме заради германската кръв за това,най хубавите ловни владения най хубавите хижи дивеч часовници коли и какво ли не са за царя не са за тебе и за мене и това хората са го виждали и си е чисто щаване защото е лансирал хората в градовете да са близо до него а да се тъпче всичко друго,защо убиха Стамболов щото засенчи царя и караше българите да работят,е сега ще ти сложа снимки на царският дворец в Враня който седеше години затворен и в него е спал Георги Димитров който предаде и разцепи България,а ти ми кажи защо това не се даде на народа да се ползва като принадлежи на България с труд пот и наши пари е строено не го е строил царя сам,а имаш ли идея колко е струвала подръжката на царската полиция и Жандармерия и на Тайна царска полиция?абе ти как си тълкуваш понятието Тайна полиция?

  13. #28
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Браво бе, една марионетка, където защитава интересите на Прокопиев и на разни тарикати като него. Абсолютно сервилен президент където води съвсем съзнателно една манипулативна политика.

    ---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    каква царска власт ме гони?в цяла Европа в всички царски и кралски родове има германска кръв и не е случайно,в нашият също виж,кое е ставало без одобрението на царя и съветниците му?тия дето ми казваш са съветници на царя защото царя е лицето на тая страна и той е гарант вътре и извън пределите разбираш ли?не може Буров да отиде да взима решение и прост факт като дойде делегация къде ги настаняват къде отиват с кой се виждат първо?не ми обяснявай за богато развита земеделска държава и че сме били 4 ти в Европа били сме заради германската кръв за това,най хубавите ловни владения най хубавите хижи дивеч часовници коли и какво ли не са за царя не са за тебе и за мене и това хората са го виждали и си е чисто щаване защото е лансирал хората в градовете да са близо до него а да се тъпче всичко друго,защо убиха Стамболов щото засенчи царя и караше българите да работят,е сега ще ти сложа снимки на царският дворец в Враня който седеше години затворен и в него е спал Георги Димитров който предаде и разцепи България,а ти ми кажи защо това не се даде на народа да се ползва като принадлежи на България с труд пот и наши пари е строено не го е строил царя сам,а имаш ли идея колко е струвала подръжката на царската полиция и Жандармерия и на Тайна царска полиция?абе ти как си тълкуваш понятието Тайна полиция?
    Защо се връзваш на глупостите на Никалай. Били сме четвърти в Европа ама друг път. За жертвите на едноличния режим за забраната на партиите за мизерията по това време нищо не казва. Абе демокрация и благоденствие е било от където и да го погледнеш.

  14. #29
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е Павлине, какъв "независим" беше другаря Гоце, особено от Ахмед Доган пък.
    Съратника му от ДС говъртеше на пръста си.След като стана известен с факта, че е агент на ДС, Гозе беше приеман единствено в азиатските постсъветски републики-и то с цел да гърми забранени животински видове и да похожда по разни певачици....., хвала на такива "силни" президенти.

    ---------- Post added at 02:04 ---------- Previous post was at 02:02 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Е а де, виждаш ли наченки на доучване.Някой взе ли си бележка.Има само една реално съществувала личност на която се кланям - Левски.След като Станишев намери сили да се извини на турците, тези думи трябваше да са негови.Ако наистина се изживяват като хора взели си поука.
    Митак, Станишев първо трябваше да се извини на българите, за жертвите след 1944 г., които БКП изтрепа, включиетелно и съпартийци.
    Last edited by fred; 04-02-2014 at 23:19.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #30
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Всъщност неправилно се изразих.На фесовете няма какво да се извиняваме, още повече че те не са се извинили за потурчването на българите по време на "османското присъствие".Той няма се извини, на тях сяма думите им са пропити с патриотизъм и то към партията което не включва народа.Попитах един ден дядо Петър/заклет комунист, комшия/ каква е разликата между фашизма и комунистите.И камила не може се зяпени така.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •