Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 66

Thread: Акумулатор за алфа 166

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Ааа, нека. Като закъсаме с тия мижави акумулатори, кой иначе ще ни дава ток?
    Моя си е 100. Скоро гледах как една омега изгасна в една локва като малко езеро и понеже не запали човека я извади на стартер
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #47

    Default

    В този форум започнаха да преобладават помиярите и изобщо не се учудвам, че все по-малко свестни и разбиращи хора, пишат вече тук.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    В този форум започнаха да преобладават помиярите и изобщо не се учудвам, че все по-малко свестни и разбиращи хора, пишат вече тук.
    За помярите си прав, точно за това е време да напуснеш...

  4. #49
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    В този форум започнаха да преобладават помиярите и изобщо не се учудвам, че все по-малко свестни и разбиращи хора, пишат вече тук.
    Нещо лошо ли виждаш в това хората да споделят личен опит и да разсъждават, вместо просто да четат и да приемат насляпо нещо незнайно какво и незнайно защо написано от някой друг?

    Дразниш се от мислещи хора или що?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #50

    Default

    Няма лошо хората да си коментират, да споделят мнение, но да наричат някой зачукан кретен и тъп, защото е сложил на колата си акумулатор, такъв какъвто трябва да бъде, ами изкараха и хората, които са измислили тази кола, че нищо не разбират - да плаче ли човек, или да смее, жалка история.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #51

    Default

    А да наричаш хората безочливи и помияри защото не са на твоето мнение е в реда на нещата, нали?

  7. #52

    Default

    Върни се и проследи хронологията на събитията и тогава пиши, и се засрами поне малко.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #53
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    +1

    С 55 A/h на повече от 4 години (Fiam) няма проблем с палене след седмица. Трябва да е много студено за да не може да запали.
    Е щом станахте двама явно ще слизам с мултицета. Нещо ама хич не се кефя, като стане дума за жици.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #54
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Знам че акумулатора се долива само с дестилирана вода и така практикувам Коментирах с човек занимаващ се с акумулатори дали е удачно да долея един път малко електролит за подсилване но той ме увери че така щял да почне да се руши Ако някой е запознат нека сподели дали наистина доливането с електролит или киселина ще е наистина не полезно а вредно За смяна на електролита знам че не е добър вариант защото изпадвала активната маса на дъното на акумулатора
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Знам че акумулатора се долива само с дестилирана вода и така практикувам Коментирах с човек занимаващ се с акумулатори дали е удачно да долея един път малко електролит за подсилване но той ме увери че така щял да почне да се руши Ако някой е запознат нека сподели дали наистина доливането с електролит или киселина ще е наистина не полезно а вредно За смяна на електролита знам че не е добър вариант защото изпадвала активната маса на дъното на акумулатора
    Никога не се долива електролит. Долива се само дестилирана вода до маркерите и после акумулатора се дозарежда със зарядно.
    Last edited by lordliness; 02-03-2014 at 19:23.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #56
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Акумулатора ми е 4 годишен За сега нямам проблеми Всяка пролет и есен го доливам и дозареждам Но ми прави впечатление че когато беше по нов при зареждане достигаше до гъстота 1,29 а сега трудно достига 1,27 Зареждам го със слабо зарядно ръчна изработка Зареждам го по 3 4 дена От факта че неможе да достигне необходимата гъстота си правя извод дали не е необходимо доливането с електролит Може да греша за доливането с електролит и затова искам да обсъдим как да удължаваме живота на акумулаторите си
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #57
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Акумулатора ми е 4 годишен За сега нямам проблеми Всяка пролет и есен го доливам и дозареждам Но ми прави впечатление че когато беше по нов при зареждане достигаше до гъстота 1,29 а сега трудно достига 1,27 Зареждам го със слабо зарядно ръчна изработка Зареждам го по 3 4 дена От факта че неможе да достигне необходимата гъстота си правя извод дали не е необходимо доливането с електролит Може да греша за доливането с електролит и затова искам да обсъдим как да удължаваме живота на акумулаторите си
    Това, че след продължително зареждане на акумулатора гъстотата на електролита не може да достигне нормалната стойност означава, че или е зареждан с прекалено малък ток, или акумулаторът е вече със значително понижен капацитет.
    Ако се касае за второто, доливането на киселина или концентрат само ще го съсипе още по-бързо.

    Накратко - киселина или електролит могат да се долеят САМО ако по някаква е имало изтичане на електролит навън от батерията.
    Ако това не се е случвало се долива само дестилирана вода и нищо друго.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #58

    Default

    В интернет има достатъчно информация как ги мият и т.н. Аз не бих се захванал с такова упражнение. По добре нов.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #59
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Доливаме само дестилирана вода и при нужда сменяме Тенкю
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #60
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default ами

    Без да ми се обиждаш колега, но е точно обратното - за да се повиши гъстотата е необходимо акумулатора да се зарежда с малък ток. Първо трябва да се зарежда с ток една десета от капацитета - докато се зареди (да започнат да врат клетките, след което се прехвърля на малък ток - 1-2 ампера, при което се следи капацитета процеса продължава, докато клетките качват капацитет. И по принцип за 4-ри годишен акумулатор гъстота от 1.27 е перфектна. Ако е такава на всички клетки си без забележки. Проблемът е, ако някоя от клетките е свалила гъстотата спрямо останалите. И да абсьолютно е недопустимо да се долива електролит.


    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това, че след продължително зареждане на акумулатора гъстотата на електролита не може да достигне нормалната стойност означава, че или е зареждан с прекалено малък ток, или акумулаторът е вече със значително понижен капацитет.
    Ако се касае за второто, доливането на киселина или концентрат само ще го съсипе още по-бързо.

    Накратко - киселина или електролит могат да се долеят САМО ако по някаква е имало изтичане на електролит навън от батерията.
    Ако това не се е случвало се долива само дестилирана вода и нищо друго.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •