Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Ламбо врати,Вертикални врати,90 градуса

  1. #1

    Default Ламбо врати,Вертикални врати,90 градуса

    Здравейте,има ли от форума кола с такава модификация,някой виждал ли е такава на живо,интересува ме конкретно ГТВ или Спайдър.От доста време съм решил такава модификация,но липсва информация по въпроса,утвърдени майстори и механизми.
    Мнения за ползване на търсачката са излишни,снимки в нета също съм гледал,цялата информация е,че има универсални и специални за даден модел панти и са 3 равновидности както в името на темата,зависи от спецификацията.
    В момента имам възможност да купя универсални механизми,целия кит панти+амортисиори и т.н. от чужбина,плюс инструкции,но въпроса ми е,някой има ли опит с подобна модификация?Информацията в нета е стара от 2007-2010...
    Ако знаете и сервиз и цени за труд?

  2. #2
    започва да се пристрастява bobi_kvo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Здравейте,има ли от форума кола с такава модификация,някой виждал ли е такава на живо,интересува ме конкретно ГТВ или Спайдър.От доста време съм решил такава модификация,но липсва информация по въпроса,утвърдени майстори и механизми.
    Мнения за ползване на търсачката са излишни,снимки в нета също съм гледал,цялата информация е,че има универсални и специални за даден модел панти и са 3 равновидности както в името на темата,зависи от спецификацията.
    В момента имам възможност да купя универсални механизми,целия кит панти+амортисиори и т.н. от чужбина,плюс инструкции,но въпроса ми е,някой има ли опит с подобна модификация?Информацията в нета е стара от 2007-2010...
    Ако знаете и сервиз и цени за труд?
    а дали си помислил за теглото на вратата ... сигурно тежи към 40кг. ....какъв ще е този кит който да работи.... дълга и тежка врата ... обикновено за такива врати се ползват едни други композитни материали.
    GTV 2.0 TS 16V 1998
    HYUNDAI I20 1.1 CDRi 2013

  3. #3

    Default

    Колега,забележката за теглото на вратите е апсурдна,китовете са с подходящи амортисъори с необходимите обозначения за товаропоносимост.
    Говорим за качествени китове от чужбина,не изработки на стругари и амортисъори втора ръка,чел съм и за такива случаи,там написаното от теб важи,тук не...

  4. #4
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Да колега има китове ,един мои приятел има Опел тигра с тези система,ако искаш мога да го питам ако те интересува нещо конкретно.

    ---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

    http://www.acme-specialparts.com/it/...rticali-4.html

    ---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:49 ----------

    http://www.comarsport.com/CM_Pagine/...AA34EE0D9B.asp
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #5

    Default

    Поръчвайте си на воля.
    http://www.ebay.com/bhp/lambo-doors

  6. #6
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Трябва да са наистина яки пантите и амортесьорите. Един приятел доста време търси за GTV, накрая взе някакви универсални от тунинг.бг и ефекта беше крайно незадоволителен. Вратите са доста тежки и са се клатели. Така че в БГ едвали ще намериш.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  7. #7

    Default

    Преди време търсих щото се бях запалил и аз - под 2000 лв няма нищо свястно! В БГ някакъв ги правише, но след два случая на изпаднали (съвсем буквално) врати се отказа...

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Струва много пари, а резултатът е плачевен, няма кой да ти го направи свястно. Свястно изпълнение на такива врати се получава като са така от завода. (дори в последното не съм сигурен) Отделно от това, ако ми трябва кола да си свърша нещо, да отида до някъде и т.н. и ми предложат да ми услужат с такава ще си ходя с такси.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Last edited by Доко; 15-02-2014 at 21:42.

  10. #10

    Default

    аххахах Стига бе,на ГТВ-то линията не е като на Голфа и то 4-вратия )) Все пак изглежда по-добре от обикновен голф,макар и да предизвиква смях
    Според мен ламбо врати отиват на купета,четириврати изглеждат тъпо,джипове също,виждал съм на живо на цлк,цл,на гтв съм виждал в нета...Освен това ГТВ-то си е едно малко ламбо

    Доко,относно механимизмите от ибей не мисла,че е лоша идея,въпреки,че знам,че линка си го публикувал за да се ебаваш...

    Благодаря на намесата на модераторския екип и приканвам ако на някой не му харесва темата или модификацията,нека не пише,благодаря на всички останали

  11. #11
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Бях го споменал преди,един приятел има Опел Тигра и вратите и се отварят на горе,колата я знам от 3 години и все си е така,не е паднало още нищо.Колко пари е дал незнам,но явно има и качествени комплекти.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Имаше преди време тема във форума и до колкото си спомням колега,който беше проучвал сподели,че качествен монтаж правят в Гърция, но цената била хубава .
    Иначе също беше споменато,че имало паднали врати от тукашен майстор...Не само,че са тежки вратите,а и мястото на колоните трябва да е стабилно,че да издържа....!
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  13. #13

    Default

    Благодаря Кучето,тукашния майстор беше един самозванец от София,никнейм fens_,който по времето когато ги правеше беше 19-20 годишен.
    Китовете,които се продават сега са от много здрави материали,на повечето коли и джиповете не е нужно подсилване,а амортисилъорите с които са окомплектовани биват от 120lb до 220lbs товаропоносимост.
    Много съм чел по темата,гледал съм различни комплекти,единственото нещо,което не ми е ясно беше с какво разстояние за пантите и амортисъорите разполагам по бронята и капака,където се води калника на ГТВ
    Явно никой не е слагал обаче...

  14. #14
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...31375&page=619

    Ето тука снимки от миналото лято ,кадето се виждат Тиграта ,и още една кола с дигащи се врати,преди 2 или 3 години беше бая на мода и често виждах коли с тези врати,сега е по рядко ма ги има.Мене лично ме кефи как изглежда,дали е удобно незнам понеже никога не съм карал такава кола.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #15
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Слагаш "Ламбо Доор" и после колата е вечно твоя
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •