Results 1 to 14 of 14

Thread: Що е туй - мебел онлайн

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Търговище
    Posts
    14

    Default Що е туй - мебел онлайн

    Аз пък понеже се преквалифицирам вече и взе да ми става любопитно. Някой от вас купувал ли е / би ли си поръчал мебели онлайн? Не иде реч просто ей така да хвърлите едни пари, а да видите и снимки и спецификации, размери, материал. Един вид, да си знаете какво точно получавате (хич да не е, начина, по който се купуват колите от чужбина не е много по-различен, пък качествени излизат ).

    Та понеже започнах работа в един магазин в Пловдив, който предлага и онлайн продажби/доставка навсякъде, интересно ми е мнението на колегите.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    21

    Default

    пазарувам онлайн от няколко години
    бюро и стол,за компа с доставката ми излязоха 120лв
    цената,която ми искаха тук беше 200лв
    оставям избора на вас
    просто няма разлика ....нито производител,нито качество...разликата е че единия печели от 1 бройка,другия от 10....по-малко персонал,по-ниски разходи,по-ефективно...не виждам къде е проблема

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми наскоро купувах ъглов диван за хола.Не е все едно да го гледаш на снимка и на живо.На живо ми хареса повече и то след като го бях "зачеркнал" онлайн.Освен това размерите онлайн, пък и на живо бяха с 10 см завишени, за да се "застраховали".Ако не бях с рулетка да премеря че е точно 230 см вместо обявените 240 щях да го пропусна.Някаква тъпа мениджърска логика.Някои работи бих купил и то такива за които имам жива представа.Не е зле да има добър снимков материал от няколко ъгъла със РЕАЛНИ размери.Например масичка, сложи отгоре и бутилка вино и две чаши, или до нея дискретно някаква табуретка или друг предмет като цяло да добие човек по истинска придстава за размерите.Кофти е снимка обработена на някъв редактор и масичката да стои на бял фон като чертеж.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Търговище
    Posts
    14

    Default

    Е, поне нямаше отрицателни отговори (от два)
    Тепърва ще се занимавам с промяна точно на картинките и описанията, информацията ми беше полезна
    Иначе, ако някой иска да разгледа и даде някой-друг акъл от потребителска гледна точка, може да посети сайта - Мебели ИДЕА - Пловдив.

    Ще са ми интересни коментарите ви.

  5. #5
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    електронния магазин предразполага . Първо да научиш че има такава фирма и какво предлага тя . Второ да прегледаш асортимента на спокойствие от вкъщи и да се ориентираш в цените .

    Купувах малко бюро за офиса . Първо разгледах в интернет , кой какво предлага . После след като си набелязах магазините ходих и гледах на живо .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by bstanishev View Post
    Е, поне нямаше отрицателни отговори (от два)
    Тепърва ще се занимавам с промяна точно на картинките и описанията, информацията ми беше полезна
    Иначе, ако някой иска да разгледа и даде някой-друг акъл от потребителска гледна точка, може да посети сайта - Мебели ИДЕА - Пловдив.

    Ще са ми интересни коментарите ви.
    нещо не намерих доставка,то хубаво майна сити,ама не всички сме майни....

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    На мен не ми харесва името. Изглежда К - то "случайно" е заменено с Д. Получава се нещо като SONY и SOONY. При примерно 50 резултата в Гугьл, това ще е последното което ще прегледам, ако вьобще го направя.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Търговище
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    На мен не ми харесва името. Изглежда К - то "случайно" е заменено с Д. Получава се нещо като SONY и SOONY. При примерно 50 резултата в Гугьл, това ще е последното което ще прегледам, ако вьобще го направя.
    И.Д.Е.А. всъщност е абревиатура. Не е търсена връзката с ИКЕА. Означава Интериор, Дизайн, Екстериор и Архитектура.

    GORETEX, Доставката зависи от артикула. Ползва се куриерска фирма с преференциални условия. Тя вече си се изчислява при конкретна питанка.

    Ladjov, магазина е на 3 етажа, нещо като мини-мол. Ориентацията онлайн е за препоръчване

  9. #9
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by bstanishev View Post
    Означава Интериор, Дизайн, Екстериор и Архитектура.
    Схващам идеАта, за сьжаление стечението на обстоятелствата е кофти.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Търговище
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Схващам идеАта, за сьжаление стечението на обстоятелствата е кофти.
    Няма как да го променя това
    Ама пък магазина вече 10 години си е същия, така че... не е като да е някакъв нов. Само сайта доста е бутан и трябва да се оправя

  11. #11
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Око да види, ръка да пипне !!! И пак някъде дребен шрифт и пак някой да се презастрахова (горния пост) и пак ........
    Приятелско семейство 8 месеца имаха разправии за една маса с 6 стола - объркани тапицерии ,счупени столове и тн.
    Онлайн до 50 лв. всичко друго - око и ръка !!!!
    Не забравяйте, живеем в република България !
    Потребителя ВИНАГИ ИМА ПРАВО да бъде преебан !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Търговище
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Око да види, ръка да пипне !!! И пак някъде дребен шрифт и пак някой да се презастрахова (горния пост) и пак ........
    Приятелско семейство 8 месеца имаха разправии за една маса с 6 стола - объркани тапицерии ,счупени столове и тн.
    Онлайн до 50 лв. всичко друго - око и ръка !!!!
    Не забравяйте, живеем в република България !
    Потребителя ВИНАГИ ИМА ПРАВО да бъде преебан !
    Съгласен съм, колега. При нас има отдел, който се занимава с рекламациите. Все пак, нещата не зависят на 100% от нас и сме предоволни да сме свързочник между потребители и производители. Не е имало клиент, на когото да не се обърне внимание. Често се случва, при самото сглобяване, клиента да си счупи въпросното изделие, тогава няма как да се поеме какъвто и да било ангажимент. Ако сглобиш дадена маса и после изпуснеш чук отгоре й... никой не е крив. Ако има структурни проблеми важат гаранции вече. Всички мебели, които се продават, са с гаранцията на производителя.

    Не разбрах за дребния шрифт, може ли пояснение?

    Иначе, нещо хубаво и евтино, ако мога да предложа е тази спалня: Виж тук.


    А, vovata, видях, че си от Пловдив Заповядай в РУМ Тракия да разгледаш Може да търсиш Калин, да те разведа наоколо

  13. #13
    Младши алфист Giulietta_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Габрово
    Posts
    13

    Default

    Ние редовно поръчваме по интернет и то основно мебели напоследък, и сме доста доволни.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 150 ex...

    Alfa Romeo 156 1.8 T.S.

  14. #14

    Default

    Това да си поръчва някой мебели по Нета, си е живо видение в мрака.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •