Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Alfa 156 загрява над 90 градуса

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Течност за чистачки едва ли е сложил. По-скоро може да е някаква химия която запушва течове по охладителната система. Често пъти тия препарати запушват и радиаторчето за парното и за това не духа топло

  2. #17
    Младши алфист freespirit's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    13

    Default

    Направо ти се чудя къде си гледал като я купуваш.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '98 144hp, LPG Injection BRC

  3. #18
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by djaka90 View Post
    колеги благодаря на всички за мненията оставих я на ремонт там да видят кво и има не мога да я разбера вече
    Колега, интересно ми е какво е станало с "alfa romelo"-то, след като мина през сервиз

    П.С. при TS делението отдясно на 90гр. каква стойност е?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #19

    Default

    Водната помпа! Имал съм същия проблем.

  5. #20
    Младши алфист Penkov's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    3

    Smile

    Здравейте Колеги,

    Понеже от всички 1млн. теми за загряването тази е най-прясна, ще споделя тук. От тази година започнах да имам проблем със загряването най-вече на включен климатик. Минаваше 90 и отиваше и към следващата черта. Не съм я карал много така и след, като прекарах часове по пътищата да гледам на зазагрял двг. коя степен на вентилатора вкл. и коя не днес най-накрая свалих и смених резистора/резостата на перката. Стария беше на салата, прекъснал и пр. -20мин работа +26лв. Сега е ок (за сега). Като си е била винаги- не минава 90 и с климатик и в задръстване. По-принцип научих на изуст всичко във форума по темата......
    Съветвам при пролем със загряването първо да свалите и да погледнете тая джаджа. Две винтчета само и две букси. Еее..може да са идругите изброени в темите неща разбира се.... Но това май е най-малкия дявол....
    Прикачвам и снимка и дано да помогна на някой, че е много гадно....
    Успех
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2014-05-26 12.57.15.jpg   2014-05-26 12.57.10.jpg  
    Last edited by Penkov; 26-05-2014 at 23:11.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999г.

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bankia
    Posts
    18

    Default питане

    Колеги имам някой въпроси? Имам Алфа 156 1,9 JTD та въпросите ми са:
    1. Колко градуса е чертичката след 90 градуса
    2. На колко градуса се включва първата степен на вентилатора за охлаждане на споменатата кола?
    3. Колко е нормалната работна температура?
    Питам това поради следния проблем на Софийски задръствания колата ми вдига над 90 градуса но преди последващата черта започва да пада и пада до 90.
    Наскоро имах възможността да спра и установих че вентилатора ми се включи когато стигна тази температура която е доста над 90 според мен.

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Работната температура е 90 гр.
    Първа степен на вентилатора включва на 95 а втора на 102.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    1-ва степен поне при мен включва когато стрелката стигне дясната част на нулата на 90, а втора малко преди чертичката след 90, но работи ли 1-ва скорост е почти невероятно да се включи втора. Имах проблем с резисторчето и загряваше чак докато тръгне втората скорост. Иначе нормално според мен си стои срелката между 90 и предната чертичка. Имах доста приключения със загряване когато я купих и съм изчел доста от темите по тоя въпрос тук, но това според мен са нормалните стойности.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Напомням, че първа степен на вентилатора се включва и с включването на климатика, без значение, каква е температурата на мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25

    Default

    Понеже аз имам подобен проблем,слязох да запаля колата и пуснах климатика да духа студено.След 1-2мин перката се включи,но за малко и спря,стори ми се,че върти по-силно отколкото трябва.Така почаках малко и пак се включи за по-малко от минута и отново спря.Това нормално ли е ? Имам чуството,че само втора степен работи или това е прословутата първа степен.Забравих да спомена,че в задръстване минавам 90-те градуса и малко преди,чертата след 90-те се включва и пада рязко на 90.
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  11. #26
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Понеже аз имам подобен проблем,слязох да запаля колата и пуснах климатика да духа студено.След 1-2мин перката се включи,но за малко и спря,стори ми се,че върти по-силно отколкото трябва.Така почаках малко и пак се включи за по-малко от минута и отново спря.Това нормално ли е ? Имам чуството,че само втора степен работи или това е прословутата първа степен.Забравих да спомена,че в задръстване минавам 90-те градуса и малко преди,чертата след 90-те се включва и пада рязко на 90.
    Ако ти е здрав реостата на вентилатора, значи климатика ти е за презареждане.
    На диагностика се вижда идеално.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #27
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Понеже аз имам подобен проблем,слязох да запаля колата и пуснах климатика да духа студено.След 1-2мин перката се включи,но за малко и спря,стори ми се,че върти по-силно отколкото трябва.Така почаках малко и пак се включи за по-малко от минута и отново спря.Това нормално ли е ? Имам чуството,че само втора степен работи или това е прословутата първа степен.Забравих да спомена,че в задръстване минавам 90-те градуса и малко преди,чертата след 90-те се включва и пада рязко на 90.
    Ами точно на неработеща 1-ва ми намирисва. Мисля че доста по бързо тръгва вентилатора, още като се пусне климата.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    При мен , като пусна климатика и се включваше направо втора степен на перката.
    Оказа се изгорял ресистор.

  14. #29

    Default

    Благодаря за мненията.Ще купя нов резистор и след смяната ще пиша,какви са резултатите
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  15. #30
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Понеже аз имам подобен проблем,слязох да запаля колата и пуснах климатика да духа студено.След 1-2мин перката се включи,но за малко и спря,стори ми се,че върти по-силно отколкото трябва.Така почаках малко и пак се включи за по-малко от минута и отново спря.Това нормално ли е ? Имам чуството,че само втора степен работи или това е прословутата първа степен.Забравих да спомена,че в задръстване минавам 90-те градуса и малко преди,чертата след 90-те се включва и пада рязко на 90.
    Нормално е когато околната температура не е много висока и колата работи на място,да се включва и изключва перката при пуснат климатик.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •