View Poll Results: Искаме ли да си променим живота в България?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • да

    19 90.48%
  • не

    1 4.76%
  • незная

    1 4.76%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Страстна размисъл

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    21

    Default Страстна размисъл

    Здравейте
    Тъй като раздела е политика и икономика,викам да си пусна една такава темичка,в която да си пишем за нещата,които си ни вълнуват.Неща,които всеки ден са около нас....дали протести,дали живота...идеята е всеки да сподели негова теза и да я защитава....

    Пишем по основната тема в раздела...кой какво мисли за случващото се около нас

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    21

    Default

    Днес се очерта интересен ден.
    Един водещ напуска една телевизия,за да влезе в политиката,като му обещават да стане министър на вътрешните работи,защото бил учил в академията на мвр и 1 год бил служител.Това,че донякъде е добър оратор,ок......но дали е добър ръководител,това ми е интересно,а и като се замисля преди няколко дена как се обясняваше за едни пострадали хора при птп,направо съчувствено..
    Докъде я докарахме с евтин пи-ар.
    Толкова евтино,че....
    Не ми пука че той щял да влиза някъде,да се кандидатира.
    Пука ми за друго....че почти всичките са като него
    Егати страната....

  3. #3

    Default

    Аз бих задал допълнителен въпрос:

    Какво може да направи всеки от нас, без да се напряга много, за да промени ареала си към по- добро?

    Аз например спрях да си паркирам колата по зелените площи и местата за инвалиди (не че ми е било практика, но се е случвало). Нищо не ми коства. Просто си казах- няма да го правя повече и престанах да го правя, при каквито и да е обстоятелства.
    Lexus IS200

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    21

    Default

    Тези отгоре няма да се променят,ако ние не поискаме промяна.
    Да се опитваме да спазваме простите правила(някои не много приятни )
    Просто това е начина......
    Да променим себе си и след това да се оправдаваме с другите

  5. #5
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    "Да променим себе си и след това да се оправдаваме с другите"
    Закова го.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #6
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Мда, както е казал Христос-виж първо гредата в собственото си око и после сламката в окото на ближния си.Спор няма, това е пътят, но да не забравяме, че е важна и посокота, която се следва.
    А тя е плод на индивида, а не се добива с вестници и общи локуми.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    То това е пределно ясно. Трудно е и може да се изпише страшно много.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    21

    Default

    То писането и пожеланията са лесни.
    Дайте да направим просто нещо по въпроса.
    Просто да бъдем добри граждани,да се опитваме да спазваме правилата,да ги защитаваме ..... като за начало е супер...,но честно,мисля си че това е по-скоро химера..
    Кой е този прост и тъп селяндур,че ще живее по правилата,не знаете ли кой съм аз....наместникът на Бог на земата,аз създавам правилата.....

  9. #9
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Аз бих задал допълнителен въпрос:

    Какво може да направи всеки от нас, без да се напряга много, за да промени ареала си към по- добро?

    Аз например спрях да си паркирам колата по зелените площи и местата за инвалиди (не че ми е било практика, но се е случвало). Нищо не ми коства. Просто си казах- няма да го правя повече и престанах да го правя, при каквито и да е обстоятелства.
    В този ред на мисли, никога не изхвърлям каквито и да било боклуци, извън определените за това места - лесно е!
    И искам когато децата ми си играят навън, да не намират всякакви боклуци изхвърлени от хора, които грешно разбират, че някой им е длъжен да им чисти простотията!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #10
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    В този ред на мисли, никога не изхвърлям каквито и да било боклуци, извън определените за това места - лесно е!
    И искам когато децата ми си играят навън, да не намират всякакви боклуци изхвърлени от хора, които грешно разбират, че някой им е длъжен да им чисти простотията!
    Ех...ако можеше и тия с кучетата да разберат че трябва да чистят след добитъка си (целия ни двор където уж децата трябва да играят е насран) , и че кучета без намордници не трябва да тичат сред децата (и по принцип сред хората)......
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  11. #11
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Аз бих задал допълнителен въпрос:

    Какво може да направи всеки от нас, без да се напряга много, за да промени ареала си към по- добро?

    Аз например спрях да си паркирам колата по зелените площи и местата за инвалиди (не че ми е било практика, но се е случвало). Нищо не ми коства. Просто си казах- няма да го правя повече и престанах да го правя, при каквито и да е обстоятелства.
    А няма ли да е по добре, с част от парите от разните му зони и данъци да се построят паркинги около блоковете, вместо да се строят нови блокове. Вместо да се чудиш, къде да паркираш и да мачкаш лалетата, плащаш 30-40лв за месечен абонамент и си имаш осигурено паркиране. В Европа, имат паркинги под булевардите, а нашите управници не искат и да чуят за
    такова нещо. Защо ли?

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    А няма ли да е по добре, с част от парите от разните му зони и данъци да се построят паркинги около блоковете, вместо да се строят нови блокове. Вместо да се чудиш, къде да паркираш и да мачкаш лалетата, плащаш 30-40лв за месечен абонамент и си имаш осигурено паркиране. В Европа, имат паркинги под булевардите, а нашите управници не искат и да чуят за
    такова нещо. Защо ли?

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Виж сега,всичко е първо планиране,осъществяване и интерес от страна на клиента.
    Проста икономика...това е.
    Казвам мнение за региона,където живея.....масово се строи без да се смята кой къде ще паркира.За това може би са виновни от местната управа,законодателството в страната,защото не е въвело такива изисквания,полицията,защото тя се прехранва с глоби....цялото е навързано...всеки казва че има проблем с паркирането,всеки знае решението му,но май на никой не му се иска този проблем да има решение....това е лошото...
    това за кучетата си е регламентирано със закон,въпросът е дали и доколко има контрол за прилагането му...подробност,но важна все пак....друг е въпросът,че всички искаме да сме над закона,когато трябва да свършим нещо(кучето се изакало,трябва да почистим след него) ;( .... това не е за мен,кво ша им чистя на тия боклуци,те като си хвърлят боклуците навсякъде аз казвам ли им нещо....просто нещо такова се получава,аз се оправдавам че не правя нещо,защото някой друг и той може би не го бил направил
    затова сме на това дередже... не е проблема в политиците,а в нас самите,защото каквито са хората,такива са и политиците жалко,но факт

  13. #13
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by GORETEX View Post
    То писането и пожеланията са лесни.
    Дайте да направим просто нещо по въпроса.
    Просто да бъдем добри граждани,да се опитваме да спазваме правилата,да ги защитаваме ..... като за начало е супер...,но честно,мисля си че това е по-скоро химера..
    Кой е този прост и тъп селяндур,че ще живее по правилата,не знаете ли кой съм аз....наместникът на Бог на земата,аз създавам правилата.....
    Това го правя на 90%, има и други такива хора, но определено сме малцинство
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #14
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Аз си живея по правилата, просто така съм научен от малък. Родителите ми ме възпитаха за моя радост и щастие добре!

    Никога не хвърлям боклук по улицата, отстъпвам мястото си в тролея на хора имащи нужда, помагам на паднал човек да се изправи, поздравявам - ей така зараси едната усмивка...
    ...и хората около мен ми се чудят защо съм такъв!
    Ако някой ми направи забележка или учтиво ме помоли за нещо, което не е правилно, аз си вземам поука, не се цупя и нервя!

    Ако някой погазва грубо правилата за движение, подавам сигнал, не му драскам или плюя колата - все пак имам някакво уважение към конструкторите на различните марки!

    Последно се разправях с хора, които си заемаха общинска земя/паркоместа с конуси и охраната гонеше всеки дръзнал да паркира там. Там те си паркираха техните си "каручки".
    Подавах сигнали към СИ. Идваха на проверка! Направиха им забележка и какво... Пак си продължават, че дори и ме заплашват да не вдигам телефона..

    Защо общината няма интерес да си опази терена, а аз оставам на подбив? Къде се къса връзката? Защо в България, когато стане нещо, тогава се вземат мерки?
    Last edited by Friday; 17-02-2014 at 14:06.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е това ни е проблема.Че често пъти човек остава сам срещу неправдата, да го наречем, колкото и да звучи патетично.Трудно е и правилно, обаче да се борим, доколкото можем с това, и полека, лека да излизаме от блатото.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •