Здравейте,
скоро се сдобих с Alfa Romeo 145 1.4 TS 1998г и преди седмица както си карах ми загасна и светна дюзичката на таблото(като дам на контанкт светва дюзата и когато огасне лампата с ключа изгасва дюзата и пак светва) и ме остави на пътя. Изтеглих е и си е прибрах и след 2 дена реших да пробвам дали свети още дюзата и дадах на контанк светна и след като ми огасна лампата с ключа изгасна лампата с дюзата. Пробвах да запаля и запали всеедно нищо не е станало. Тръгнах да е разходя из махалата да видя как се държи и покарах 1-2км. и отново изгасна и светна лампата с дюзата и до там. От тогава е проверявам, но не е изгаснала още.
Около седмица преди това бях до един сервиз да е вържат с компютър да видя дали има грешки. Включихме колата с компютъра и показва данните от датчиците(волтажи, дебитометри и някакакви такива), но не можахме да влезем в грешките(според мен софтуера беше стар). Отворихме да видим компютъра на колата и всички кабели бяха рязани и сложени някакви букси, бушони и релета(според мен е това е от газовия инжекцион /незнам как стоят нещата с газовия инжекцион/), но майстора каза, че било барано нещо по компютъра и той не можел да ми помогне. Според мен изобщо не разбираше майстора, но това е друг въпрос.
Та искам да Ви попитам дали наистина е възможно е да е пипано по компютъра нещо(смяна на софтуери и тн.) и от какво може да се получи това с тази лампа за дюза.
Благодаря предварително