Results 1 to 10 of 10

Thread: на нова кола кога и е първият преглед

  1. #1

    Default на нова кола кога и е първият преглед

    Такаа, колата ми стана на 10500 километра вече - 1,3 мултиджет 90 коня. Няма ми книжката за колата , не знам къде е , само менюъла, ама той е на румънски. Та, ка трябва да ходя на профилактична смяна на масла?

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Такаа, колата ми стана на 10500 километра вече - 1,3 мултиджет 90 коня. Няма ми книжката за колата , не знам къде е , само менюъла, ама той е на румънски. Та, ка трябва да ходя на профилактична смяна на масла?
    Не си ли позакъснял с първата смяна на масло? Колега в работата взе преди месец Сузуки СХ4 Крос ,навъртя 1800км и ходи да му го сменят.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    Дам, малко си позакъснял според мен. При нас на пежото първата смяна беше на 5к.



  4. #4

    Default

    Тия сега да не сезаядат в аутоиталия нещо

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  5. #5
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Служебния транзит куриер,навъртя почти 14к и още не е сменяно маслото. Бих те посъветвал да се обадиш на дилъра и да се информираш кога да я закараш за сервизиране?

    ----------------------
    Spaghetti racing Team
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #6
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз нова кола съм посещавал за първи път на 20 000км - по изискване на вносителя. Такива 3-5 хиляди километра изобщо не съм чувал да има .. па и не виждам нито логика, нито смисъл. Па и в книжката по спомени първия сервизен беше на 20 .. после другите интервали не ги помня.
    Last edited by DiStefano; 25-06-2016 at 14:49.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #7

    Default

    При мен сервиза по компютър е след още 20 и няколко, мога да го снимам, ама нали съм чувал , че имало някакви на по малко километри, пък и книжката ми я няма, не знам къде е

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Аз нова кола съм посещавал за първи път на 20 000км - по изискване на вносителя. Такива 3-5 хиляди километра изобщо не съм чувал да има .. па и не виждам нито логика, нито смисъл. Па и в книжката по спомени първия сервизен беше на 20 .. после другите интервали не ги помня.
    Всеки производител или дилър има негови си изисквания. Пък дали са основателни или не, кой знае



  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Всеки производител или дилър има негови си изисквания. Пък дали са основателни или не, кой знае
    Точно,значение има също региона и условията на експлоатация и първия пробег е различен...6-7,5-15-20 хиляди,това са цифри от мануела.Докато в книжката за обслужване е написано,че се препоръчва първата смяна да е на 2000,но не е задължително.

    Пак казвам ,говоря за японска кола ,купувана в Естония.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10

    Default

    на 159-ката по книжка даваха 20 000 км за първа смяна на масло, но аз го направих на 10 000 км.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •