Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Малък проблем с мигачите на 145 1.4 TS 16v 97г.

  1. #1

    Default Малък проблем с мигачите на 145 1.4 TS 16v 97г.

    Здравейте колеги,
    имам следния проблем:
    Както си катрам вчера и изведнъж при включване на мигач или започват да мигат всички мигачи като авариини или светиат всички мигаяи без да мигат все едно е залепнало релето. Днес го търсих това същото реле но дори не успях да го намеря! Моля, някой ако е имал подобен проблем да сподели мнение или ако знаете човек които се занимава с тоци по АЛФИ да ме насочите. МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Може да ти звучи странно, но си провери алармата (ако имаш) при алармаджия...

    AR 145 QV '97

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    колега има тема в форума, потърси я с търсачката, там съм обяаснил къде е релето за мигачите
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  4. #4

    Default

    Благодаря колеги за съветите , но не е от алармата най вероятно е релето на мигачите. Днес го свалих видимо не е мокрено презапоих всички спойки по него но ефект ниакъкъв. А ако някои знае от къде мога да си купя резервно и да пробвам с него ще е супер!!!

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    По моргите ги има на "килограм"
    146 1.6 Boxer '96

  6. #6

    Default

    Купих днес и ново реле и пак ниама ефект

  7. #7
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Значи при мен се беше получило нещо подобно, но при по различна ситуация.
    Като отворя врата докато работи колата ми се включват автоматично аварйките. Предполагам че е от алармата тази "екстра".
    Обаче по едно време почнаха да не спират авариините при пускане на аларма или отваряне на вратата(тогава примигват всички мигачи).
    Та свалих копчето на авариините и хубаво го напръсках с WD40 и след това го включих/изключих 30-40 пъти да се изчисти - оправи се. След 1 месец пак ми го направи този номер , пак свалене и пръскане и от тогава скоро ще станат 2 гонини не е правило магарии. Това е от мен.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #8

    Default

    Днес прекарах един много хубав ден при едни жичкаджии. Разглобихме Алфата до ламарина(табло,централната конзола,прагове)всичко.Проверихме всички вериги и трасета с кабели и накрая на дениа майсторите вече се поглеждаха с отчеяние. След всики проверки остана само бушонното табло и се оказа че някъде вътре дава на късо двата канала на мигачите но това пак не е 100% сигорно та сега ще търся буш. табло на старо. Само едно нещо ме притесява дали ако разкачим всички букси от старото няма да оставим компютъра без ток и да вземе да си забрави кода на ключа.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by loshia
    Днес прекарах един много хубав ден при едни жичкаджии. Разглобихме Алфата до ламарина(табло,централната конзола,прагове)всичко.Проверихме всички вериги и трасета с кабели и накрая на дениа майсторите вече се поглеждаха с отчеяние. След всики проверки остана само бушонното табло и се оказа че някъде вътре дава на късо двата канала на мигачите но това пак не е 100% сигорно та сега ще търся буш. табло на старо. Само едно нещо ме притесява дали ако разкачим всички букси от старото няма да оставим компютъра без ток и да вземе да си забрави кода на ключа.
    колега, одрежи жиците дато са за мигачите зад таблото и си сложи едно гнездо за предпазител, не сменяй цялото табло. малко е вероятно от там да е проблема, така че не се хвърляй да си купуваш друго табло. провери си ключа за аварийните, на някой модели минава оттам управлението за мигачите, незнам точно при теб кой вариант е, но е голяама вероятноста да е от там проблема. освен това си откачи лостчето за мигачите и покараи малко така , да видиш дали пак прави проблеми, може някоя пластинка вътре да е омекнала или нагоряла и да се гъбарка заради това. относно загубата на кода за ключа - това неможе да се случи , не се притеснявай. а и каква ти е колата все пак, не видях да го пише някъде???
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  10. #10

    Default

    Колата 145-ца 1.4 TS 16V 97г При мен управлението не е в авариините а в ключа за мигачите но проблема излиза от буш. табло защото когато подам ток след таблото си светят поотделно а и до таблото всичко е ок. Лошото идва от там че са на отделни куплонги предни от задни няма как да се изкара сигнал от тях за баипас! И единстжената опция остава от някоя размазана такава да купя едно табло и да се приключи че вече на мен взеха да ми гармят бушоните

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И единстжената опция остава от някоя размазана такава да купя едно табло
    0898 21 46 81 Данчо в Перник се намира и има 3 коли за части обади му се
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12

    Default

    На мен ми се вклучваха аварииките след 110 км/4 и се оказа че от бутончето на предния капак за алармата, защото от вуздушната струя се повдига капака и го отчита като отворен. Така че наистина може да е нещо по алармата...
    Lexus IS200

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    софия
    Posts
    20

    Default

    Колега, с мултицет проверете дали минусовия кабел на всяка една от лампичките има съпротивление 0 спрямо корпуса на колата. Предполагам че е от това.

  14. #14

    Default

    Колеги аз се занимавам с авто аларми и вярваите първото нещо което проверих беше алармата но за сажеление не тя.А ако е лоша масата на някоя от ктушките ще се вижда по габаритите но за сажеление и това не е. Аз май съм единствения собственик на Алфа с такъв проблем! Супер!! голям късметлия съм #@!$%№$#@

  15. #15

    Default

    Ако някои има ел схема на 145-ца много ще ми помогне!!!

    P.S.
    0898 21 46 81 Данчо в Перник се намира и има 3 коли за части обади му се
    Мерси за тел. звъннах му има такова табло и най вероятно ще си го взема от там!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •