Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Да освободиш "див звяр"

  1. #1
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default Да освободиш "див звяр"

    Понеже сега е актуално, а и снощи го пуснаха късничко по БТВ, поствам линк към един добър филм.

    Чудя се защо още има наивни глупаци, които вярват в нерегулирания капитален модел.

    Гледането не е задължително.

    http://vbox7.com/play:ma842d4572
    Last edited by Maximus; 16-02-2014 at 18:12.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Шепа алчни хора е.аха майката на целия свят. А правителството работи за тях

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Аз се чудя защо пък има още по големи наивници, които смятат, че има регулиран модел?!
    Най-нерегулираният модел е социализмът,(държавен капитализъм), при който кражбите и злоупотребитте са неограничени.
    Идеален модел няма.Има по-развити общества и по изстанали.В Европа, най изостанали са тия от Съветския блок.
    ПП Максимус, защо се не прекръстиш на Станишев и Моника, те са големи регулатури...Чудя се какви са тия алфисти, на които първите мнения са разни популистки клишета???!!!
    Last edited by fred; 16-02-2014 at 20:06.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #4
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Не желая да влизам в конфронтация с никой.

    Това не е първият ми пост тук.
    Не мога да се прекръстя на никой, защото моето име е Максимус.

    Тези двамата, които спомена не са ми интересни.

    Хубава вечер.

  5. #5
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е никой не е идеален, няма проблем, може и аз да греша-визирам мненито си за теб
    Приятна вечер, все пак да не забравяме, че от "релугираните" леви сили, остнаха май само Куба и Северна Корея, понеже и в Китай регулацията бая се смали, за сметка на печелбарството
    Филмът по БТВ имаше съвсем друго послание, особено, като се има предвид, че там управлява сега "левия" Обама, който в характериня си за левите сили стил, само говори и нищо не прави.Никой не отрича, че навсякъде по света управляват алчни хора, въпросът е как и дали е възможно обществото да ги озаптява, макар и частично....
    Това е заложено, от както човекът е имал обществено съзнание и жрецът и вождът почнали да живеят на гърба на племето.
    Last edited by fred; 16-02-2014 at 20:35.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    От една финансова криза и вече почнаха да се правят генерални изводи за устройството на Вселената.
    По времето на Голямата депресия през 1929г. се е говорело за края на света, но след това идват години на небивал икономически растеж. Същото става и сега.
    Нерегулиран капитален модел, таково чудо няма. Регулация трябва да има, но качествена, а не количествена. От много регулация идват само проблеми и застой. Особено пък в държава като България, където регулаторите гледат как да прокарат регулации в интерес на един човек или една фирма.

  7. #7
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Цикличността и кризита на пазрната икономиката не е нищо ново.По този начин се възстановяват нарушените пропорции и следва възходящо развитие.
    При соца икономиката беше планирана основно идеологически.Това доведе до непреодолими изкривявания и рухване на тоя измислен модел. Колко е възможен хилядолетния райх на Хитлер, толкава е възможна и социалистическата планова икономика.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Във филма не става въпрос нито за социализъм нито за някаква нормална "цикличност" на процесите в икономиката Кризата е предизвикана елементарно казано от една световна "пирамида" на върха на която стоят финансови институции - гиганти в САЩ, работещи с милиарди. Ама някой трябва да си направи труда да го изгледа ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    И да го разбере, защото във филма има много аспсекти.Но това не е нещо ново, само по себе си.
    Интересно, смятате ли че такъв филм може да се появи в Русия и да се покаже, как Путин и Медведев обсебват властта, натрупват милиарди и променят конституцията даже??
    Last edited by fred; 16-02-2014 at 23:37.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #10

    Default

    именно заради една шепа хора които са си раздали изкуствено завишени бонуси, пропада цял свят, свят в който сега можеше да е много по развит... но вина има и правителството на САЩ, което не прави нищо което чака до последния момент, но и тогава е късно...

    Филма е уникален 2 часа в които се разбира реалната истина за това как започва и свършва всичко...
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Филмът е добър и казва много.

    Истината е, че въпросните бонуси са само прашинка в бурята.

    Аз не съм икономист, но за себе си съм наясно, че основната причина за тази криза е загубата на връзката между положен труд и получено възнаграждение. Тук отново нямам впредвид онзи 1% свръх богати хора от населението на САЩ. Имам впредвид останалите 99%, които са били излъгани да заживеят един "живот на кредит".

    Накратко - човешката лакомия е в основата на всичко това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post

    Накратко - човешката лакомия е в основата на всичко това.
    Така е! Но освен ония горе и хората са си виновни... като са видяли че се дават кредити без нищо ей така и давай да теглим пък каквото стане, ако реално те са успявали да ги връщат е нямало да стане така с кризата... За мене не е лош тоя който дава а тоя който не може да върне после...
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Има много такива филми, в които се казват част от нещата, а други се спестяват и изводите са спорни, но всеки има глава на раменете и да преценява сам.
    Лично на мен изобщо не ми допада посоката на развитие на човешката цивилизация и мисля, че ако не настъпят радикални промени за хуманизиране на обществото, предстои крушение на този цивилизационен модел.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Бедата е, че както се казва в една поговорка "Пари при пари отиват" т.е. богатите стават по-богати, а бедните по-бедни. Евала на Бил Гейтс, който вече 2 или 3 пъти си дава половината милиарди за благотворителност. Ей това е пич - осъзнава колко погрешно е устроен света. Дори призова други милиардери да го последват (в САЩ около 300 души) и няколко го направиха. Останалите ясно,че са алчни гъзове, но и това не е малко щото едно такова дарение оправя цели държави.
    По дискавъри имаше някакво предаване, в което показваха Ролс Ройс лайнарка(човека си вози свински изпражнения с него), лопатка за кучешки акота с диаманти за 105 000Е и всякакви извращения от сорта и същевременно как милиони хора умират от болести, които са забравени от векове щото примерно нямат чиста вода за пиене.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Има много такива филми, в които се казват част от нещата, а други се спестяват и изводите са спорни, но всеки има глава на раменете и да преценява сам.
    Лично на мен изобщо не ми допада посоката на развитие на човешката цивилизация и мисля, че ако не настъпят радикални промени за хуманизиране на обществото, предстои крушение на този цивилизационен модел.
    На този стадий на развитие на човешкото съзнание, считам, че това хуманизиране, за което говориш е невъзможно да стане по естествените механизми, които правят даден индивид хуманен.
    Поради това, че все още моралът у повечето хора стои доста назад в ценностната им система.
    И все пак макар и невъзможно по нормалния начин, въпросното хуманизиране би било възможно, ако се държи под котнтрол алчността и всички подобни негативи.
    Този контрол пък може да се осъществи само чрез доста по широко участие на масите в управленческите процеси.
    Добрата новина е, че поне техническите средства за тази реализация са налице. Остава налагането им в практиката, което е най-трудното, но няма друг начин.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •