Page 13 of 391 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 181 to 195 of 5857

Thread: Армия от платени тролове брани БСП в мрежата

  1. #181
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Всички правителства от 1990г. до сега с изключение може би на Жан Виденов и до някъде Тройната коалиция бяха прозападни и водеха политика на отдалечаване и влошаване на отношенията с Русия, унищожаването на руските пазари, членство в НАТО и ЕС.
    Ето и още интересни неща от Украйна:

    http://m.youtube.com/watch?v=QkAXXtXIdE8
    Отдалечаването от Русия е следствие а не самоцел. Следствие тръгването на България по един труден, но доста по-перспективен път на развитие.
    А относно правителството на Виденов, всички помним докъде ги докара нещата.

    Нещо лошо ли има в това, че станахме член на НАТО ?
    Някой има ли по-добра идея за гарантирането на националната ни сигурност?

    Странно защо, когато давате пример за ред, дисциплина и държавност все говорите за Германия САЩ или друга западна страна а не Русия?

    Който пък твърди, че САЩ са се развивали в отсъствие на войни на собствена територия, да отвори учебниците по история и да попрочете малко.

    Нямам нищо против Русия и руския народ. Искрено желая по-скоро да станат една нормална държава.
    Лошото е, че това ще отнеме много време, защото комунизмът тях ги осакати най-много.

    Вярвам, че ще мине сигурно доста време и Русия ще стане една нормална държава с нормална икономика, с развити технологии, с висок жизнен стандарт. Имат всички предпоставки за това.

    И тогава ще се говори, че е имало един мрачен период от около сто години, който им е коствал много.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #182
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Ето един анализ, който според мен е много точен, и забележете от коя медия е:https://alterinformation.wordpress.c...1/90532025383/
    или и те са платени тролове
    Не, крайно ляв идиот.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Seumas_Milne

    Много забавно описание как оправдава зверствата на интернационал-социализма (СССР + СИВ) с индустриализацията, пропускайки икономическия подем на Германия при национал-социализма. Изобщо двойни стандарти на едро с крайно червени оттенъци.

    Но забележи, там си има трибуна, не го бият казаци или отстрелват уж случайно (каквото се случва в Русия).

    ---------- Post added at 10:31 ---------- Previous post was at 10:29 ----------

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Айдееее готово.Каквото изядоха комунистите преди протестите,сега ще го направят шибаните еврейчета,а миризливия женски полов орган кличко,заедно с недоразвитото женско изчадие тимушенко ще оглозгат кокала на моята родина.Мръсни измекяри.
    Трябва да им се избие родата до 50-то коляно!!!

    Европейският съюз е готов да помогне на Украйна в този труден за страната период и да подпише с нея споразумение за асоцииране, заяви днес председателят на Европейския съвет Херман Ван Ромпой, цитиран от ИТАР-ТАСС.

    При взимане на политически решения в Украйна трябва да се вземат предвид стремежите на народа и тези решения да бъдат насочени към съхраняване териториалната цялост на страната, заяви в Ню Йорк генералният секретар на ООН Бан Ки-мун. Той призова всички заинтересовани страни "да се придържат към ключовите принципи на демокрацията и правата на човека, и по този начин да създадат благоприятни условия за произвеждане на честни и свободни избори".

    Руският президент Владимир Путин е обсъдил по телефона с белоруския си колега Александър Лукашенко положението в Украйна, съобщи пресслужбата на Кремъл, цитирана от ИТАР-ТАСС. Не се съобщават подробности за беседата.

    Френският президент Франсоа Оланд е настоял пред руския си колега Владимир Путин за необходимостта от мирен преход в Украйна и за това колко е важно да се запази териториалната цялост на страната, съобщи Франс прес.

    В телефонен разговор с Путин, Оланд е подчертал, че "очакваното формиране на широко коалиционно правителство трябва да позволи да бъдат организирани президентски избори и то да се захване с необходимите реформи" в Украйна, се казва в комюнике на Елисейския дворец.

    Вторият човек в йерархията на Държавния департамент на САЩ Уилям Бърнс /тоя изрод чии ще го дърви там неговата мама мръсна/ е очакван утре в Украйна, за да подкрепи новите власти и усилията за политическо и икономическо стабилизиране на бившата съветска република, предаде Франс прес, като се позова на комюнике на американското външно министерство. Бърнс ще има среща с украински ръководители, включително с новия председател на парламента и изпълняващ длъжността президент Олександър Турчинов, с бизнес лидери и представители на гражданското общество. Заместник-държавният секретар на САЩ ще бъде в Украйна утре и вдругиден. Бърнс ще стане най-високопоставеният представител на Съединените щати, посетил бившата съветска република през последните седмици.

    Поредната мръсна кифла:
    Върховният представител на Европейския съюз за външната политика и сигурността Катрин Аштън пристигна днес в Украйна. Аштън вече се срещна с Турчинов, предаде ИТАР-ТАСС, като се позова на нейната говорителка Мая Кочиянчич, която не даде повече подробности.

    Британският външен министър Уилям Хейг каза днес, че скоро ще посети Украйна, и предупреди, че страната се нуждае от спешна международна финансова помощ, за да се укрепи страдащата й икономика, предаде Ройтерс. Хейг заминава за Вашингтон, за да обсъди кризата в Украйна с американския държавен секретар Джон Кери и Международния валутен фонд (МВФ). Според британския външен министър най-подходящо е МВФ да предостави финансова подкрепа и съвет на Украйна. "Финансовото състояние на Украйна е доста тежко и без външна помощ може да е невъзможно да бъде поддържано", заяви Хейг пред британския парламент.

    Шибаняците от мвф не си губят времето с тоталното заробване на Украйна:

    "Подобна помощ може да бъде бързо предоставена, щом бъде поискана от новото правителство. За това е необходимо да се установи стабилно и легитимно правителство и да се поеме ангажимент за реформите, нужни за постигане на икономическа стабилност. Не може да бъде предоставена международна финансова помощ без условия и яснота, че тя ще бъде правилно използвана", каза той. Според Хейг сваленият украински президент Виктор Янукович "казва, че няма да се оттегли, но е ясно, че властта му вече не е широко приета".

    По думите на британския външен министър евентуалното ново правителство в Украйна би трябвало да бъде сформирано в дух на помирение, който да поддържа единството на страната.

    е не мога да се сдържам само псуването ми остана деба техната мамица деба мръсно долна
    Избиването до 50 коляно си е типичен комуноиден приом, после пак си помисли какъв си.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #183
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=ewtuzxOLTLo

    Тоя е луд!Тоя е мръсен комунист!Разстреляй те го!Какво глупости говори?
    Да живей ес!Ненормалник!
    Надявам се че са останали нормални хора и нещата ще се уредят, наистина много трудно .....но от все сърце пожелавам на истинските Украинци да не позволят в Украина да се случи това , което се случи тук
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  4. #184

    Default

    morfius,интелигентен си но си ненормален

    Да допълня..
    въпреки че не съм българин,съм ходил на повече протести от колкото ти,децата ти,жена ти и всичките ти роднини и то тук в България.Възпитавам си децата като българчета и държа да знаят кои е Ботев и кои Левски!
    Ти,занесе ли цветя на паметника на Левски????
    Ти противиш ли се на изучаването на турски в българските училища?
    Ти противиш ли се на това баба ти и дядо ти да взимат пенсия от 100 евро?
    Ти противиш ли се на това в учебниците да има турски песни?
    Ти противиш ли се на това да има 1000 тусрски сериала на ден по всички телевизии?
    Ти противиш ли се на това че има турски новини по националната телевизия?

    Когато ми дадеш доказателства за това че правиш нещо от тези неща,тогава ми казвай комонуид.До тогава си поредната интернет ГНИДА!

    Ти знаеш ли колко гръцки и турски предприятия има дето българки работят за стотинки?
    Ти ходил ли си във Велинград?
    А в Якоруда?
    Ходил ли си някога в с.Къкрина?Ходил ли си там където е роден Дан Колов?
    На Шипка колко пъти си стъпвал?Водил ли си там децата си да им разкажеш какво е било?Можеш ли да обясниш на децата си защо като са на по 6 години им разсът гърди?
    Защо няма друга рефинерия освен лукоил?
    Стъпвало ли ти е рехавото краченце във Факултета?
    А в Столипиново?
    Знаеш ли колко пари се изнасят ое ЧЕЗ,Софийска Вода от топлофикация,от ЕОН от ИВН?

    Когато отговориш на поне един въпрос с доказателства ще ме наричаш комунист,комуноид и както си искаш.
    Горя от желание да покажеш снимка как полагаш цветя на паметника на Левски!
    Last edited by Linkestis; 25-02-2014 at 10:57.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #185
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    morfius , щом смяташ и Гардиан за крайно леви идиоти смятам да не ти отговарям.Нека всеки направи си прави сам изводите!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #186
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    morfius , щом смяташ и Гардиан за крайно леви идиоти смятам да не ти отговарям.Нека всеки направи си прави сам изводите!
    Не Гардиън, автора на статията.
    Има колонка като коментатор в Гардиън.
    Демокрация в действие, за разлика от любимия ви нео СССР.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #187
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  8. #188
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    morfius,интелигентен си но си ненормален

    Да допълня..
    въпреки че не съм българин,съм ходил на повече протести от колкото ти,децата ти,жена ти и всичките ти роднини и то тук в България.Възпитавам си децата като българчета и държа да знаят кои е Ботев и кои Левски!
    Ти,занесе ли цветя на паметника на Левски????
    Ти противиш ли се на изучаването на турски в българските училища?
    Ти противиш ли се на това баба ти и дядо ти да взимат пенсия от 100 евро?
    Ти противиш ли се на това в учебниците да има турски песни?
    Ти противиш ли се на това да има 1000 тусрски сериала на ден по всички телевизии?
    Ти противиш ли се на това че има турски новини по националната телевизия?

    Когато ми дадеш доказателства за това че правиш нещо от тези неща,тогава ми казвай комонуид.До тогава си поредната интернет ГНИДА!

    Ти знаеш ли колко гръцки и турски предприятия има дето българки работят за стотинки?
    Ти ходил ли си във Велинград?
    А в Якоруда?
    Стъпвало ли ти е рехавото краченце във Факултета?
    А в Столипиново?
    Афектиран си за това ще ти отговоря за последно... следващия път като отвърнеш на ироничен довод с обида отиваш в репорт и игнор.
    И не си спомням да съм те наричал някакъв, показах ти граница която не е добре да се преминава.

    За протестите не съм сигурен...
    Цветя и подобни не нося, не виждам смисъла в показност. Знам си историята, знам кое е повод за гордост и кое за горест.
    Против съм точно толкова колкото съм против бесарабските българи да учат български. Никой не кара българите да учат турски, стига с тия елементарни навиквания Атака/ДПС.
    Баба ми и дядо ми лека им пръст получаваха и по-малко още от време оно, защото единия ми дядо бил чорбаджия изедник (имал малка пекарна за закуски на кьошенце), а другия понеже бил висок (190) и хубав го взели царски гвардеец. Все едно тия пред президентството. Та съм против, ама против комуноидите (които са и преките виновници за пенсиите по 100 евра - пенсионния фонд кой го изцоца бре?)
    Аман с тия турци вече ... водят ви едни ДС креатури за носа висококачествено, хайде да познавам и такива. Конкретно това за песните не съм го чувал... а сапунки не понасям, независимо дали са руски, турски, азиатски, латински или щатски (ако зависи от мен, ще ги дават само в кодирани канали всичките).
    За новините на турски по националната съм против, има си регионални за целта, инак да поискаме и в Сърбия, Молдова и Украйна да има на български по националната им телевизия.

    Ти знаеш ли колко български има дето се работи за стотинки (каквото сами си направим, гърци и турци не могат)?
    Велинград много пъти, Якоруда не, в софийската и пловдивска цигания не, но в селски цигански махали съм бил, учил съм с цигани и съм виждал и тако и вако.

    Докато се караме за глупости, наследниците на ония от преди 10.11 си ни управляват с манипулации, разделение и избирателен национализъм (пишман националиста Волен изригва като гейзер като чуе запад, но за Русия и дума не обелва... само за пример).
    Last edited by morfius; 25-02-2014 at 11:13.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #189
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Афектиран си за това ще ти отговоря за последно... следващия път като отвърнеш на ироничен довод с обида отиваш в репорт и игнор.
    И не си спомням да съм те наричал някакъв, показах ти граница която не е добре да се преминава.

    За протестите не съм сигурен...
    Цветя и подобни не нося, не виждам смисъла в показност. Знам си историята, знам кое е повод за гордост и кое за горест.
    Против съм точно толкова колкото съм против бесарабските българи да учат български. Никой не кара българите да учат турски, стига с тия елементарни навиквания Атака/ДПС.
    Баба ми и дядо ми лека им пръст получаваха и по-малко още от време оно, защото единия ми дядо бил чорбаджия изедник (имал малка пекарна за закуски на кьошенце), а другия понеже бил висок (190) и хубав го взели царски гвардеец. Все едно тия пред президентството. Та съм против, ама против комуноидите (които са и преките виновници за пенсиите по 100 евра - пенсионния фонд кой го изцоца бре?)
    Аман с тия турци вече ... водят ви едни ДС креатури за носа висококачествено, хайде да познавам и такива. Конкретно това за песните не съм го чувал... а сапунки не понасям, независимо дали са руски, турски, азиатски, латински или щатски (ако зависи от мен, ще ги дават само в кодирани канали всичките).
    За новините на турски по националната съм против, има си регионални за целта, инак да поискаме и в Сърбия, Молдова и Украйна да има на български по националната им телевизия.

    Ти знаеш ли колко български има дето се работи за стотинки (каквото сами си направим, гърци и турци не могат)?
    Велинград много пъти, Якоруда не, в софийската и пловдивска цигания не, но в селски цигански махали съм бил, учил съм с цигани и съм виждал и тако и вако.

    Докато се караме за глупости, наследниците на ония от преди 10.11 си ни управляват с манипулации, разделение и избирателен национализъм (пишман националиста Волен изригва като гейзер като чуе запад, но за Русия и дума не обелва... само за пример).
    Бъркаш жестоко , управляват те ЕС - факт от поне 15 години насам.... всичко в България е разграбено от западни фирми - факт
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  10. #190

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    ...
    Но ти напомням - никой не отговори на значително по простият ми вьпрос - дьржава под Руско влияние, чийто население живее по добре от страна в ЕС.
    Мисля че е редно да получа отговор, все пак трябва да знаем кьде искаме да отидем.
    Ако посочиш 2, може да ме броиш за Русофил. Може да сьм идиот, но и аз искам да живея по добре, и то тук.
    Колега, не разбирам защо смяташ че отговорът на въпросът ти е "прост". Моля дефинирай ми първо понятието "живее по-добре" !
    Всичко е относително и давам веднага примери:
    -Ако да кажем вземем за критерий, средната продължителност на живота то тогава Япония е страната с най висок жизнен стандарт.
    -Ако за критерий вземем броят на самоубийствата на глава от населението то Скандинавските страни са на едно от последните места.
    -Ако за критерий вземем броят на собствени жилища на глава от населението в Европа то Б-я и Румъния са първи в класацията а Германия е на последно място около 90% от градското население живее под наем
    ...
    Знам че тук веднага ще скочат няколко човека в хор...БВП! Добре де питам аз ако БВП е показател и ако приемем че САЩ е на едно от първите места, как ще ми разтълкувате това, че нямаш право на платен отпуск, че нямаш право на болнични, че се налага да работиш на по две а чувам че и на по три места за да успяваш да си покриваш разходите. А ако не дай-си боже ти се наложи животоспасяваща операция, ставаш роб на системата до живот! Нима това може да се нарече високо качество на живот? В Скандинавия като имат висок жизнен стандарт и БВП и съответно се предполага, че качеството на живот е високо защо са на едно от първите места по самоубийства в света? Защо не се размножават и се налга да правят специални програми за привличане на добре квалифицирани емигранти?
    Защо моите бивши колеги (на същата длъжност) в Холандия излизат да кажем на два месеца веднъж на ресторант, пък аз въпреки че живея в държава която е много по назад от Холандия по БВП си го позволявам да кажем приблизително всеки Петък? Повярвайте ми не че не искат и им е кеф да си седят по домовете.
    Налага ли се да обяснявам на какво се дължи икономическият разцвет на Германия след WWII, план Маршъл, за гастарбайтерите от Турция и Италия. Разхождал ли сте се колега вечер след 20:00 в Лион или Марсилия, да видите за какво високо качество на живот става въпрос, и дали аджеба на въпросните граждани на май петата в класацията по БВП държава вървят с гордо вдигнати глави от този факт?
    По добре първо си дефинирайте критериите и после задавайте "прости" въпроси!
    Last edited by fade; 25-02-2014 at 11:33.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  11. #191
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Бъркаш жестоко , управляват те ЕС - факт от поне 15 години насам.... всичко в България е разграбено от западни фирми - факт
    Юрууууш на новия СССР

    Единствения момент в който България има различно от БСП/ДПС управление е правителството на Костов.
    Останалите 21 години управляват БСП/ДПС.
    Какъв ЕС какви 5 лева на стотинки.

    Кое по точно е разграбено от западняци бре... я слез на земята, още от 89 започва разграбването от червени боклуци с фирми на вход и изход, само в Кремиковци по тая схема са налети от бюджета (данъците ни) и източени милиарди. Я да видим дали схемата не се ползва още във ВМЗ Сопот (държавната част е в перманентен фалит, не изплаща заплати и е на бюджетна издръжка, а приватизираната на печалби и с добри заплати за региона)?
    Да напомням ли за Беров (мандат на ДПС с подкрепа на БСП) и интерпретацията му на раздържавяване на земеделието, изгрева на мутрите и рекета, кредитните милионери и измислените банки (я тука на наше червено боклуче кредитче да направи банка)?
    А после какво стана с тези банки и как едни пари бяха върнати 1000 пъти по-евтино?
    Големия проблем - енергопреносни дружества... все едно от тях зависи платежоспособността ни, ама никой не иска да си спомни даже какво беше едно време разправията с държавната структура.
    Да не говорим, че и те са държавно гарантирани монополи (демек едни червени боклучета вземат едни рушветчета), я един закон като немския и да видим.
    Ама уж ЕС управлението ни бяга от ЕС правилата за енергийния пазар като дявол от тамян.

    Та стига с глупавата пропаганда, ЕС ако ни управляваше наистина нямаше да сме троянския кон на евразийския СССР в ЕС.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #192
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Юрууууш на новия СССР

    Единствения момент в който България има различно от БСП/ДПС управление е правителството на Костов.
    Останалите 21 години управляват БСП/ДПС.
    Какъв ЕС какви 5 лева на стотинки.

    Кое по точно е разграбено от западняци бре... я слез на земята, още от 89 започва разграбването от червени боклуци с фирми на вход и изход, само в Кремиковци по тая схема са налети от бюджета (данъците ни) и източени милиарди. Я да видим дали схемата не се ползва още във ВМЗ Сопот (държавната част е в перманентен фалит, не изплаща заплати и е на бюджетна издръжка, а приватизираната на печалби и с добри заплати за региона)?
    Да напомням ли за Беров (мандат на ДПС с подкрепа на БСП) и интерпретацията му на раздържавяване на земеделието, изгрева на мутрите и рекета, кредитните милионери и измислените банки (я тука на наше червено боклуче кредитче да направи банка)?
    А после какво стана с тези банки и как едни пари бяха върнати 1000 пъти по-евтино?
    Големия проблем - енергопреносни дружества... все едно от тях зависи платежоспособността ни, ама никой не иска да си спомни даже какво беше едно време разправията с държавната структура.
    Да не говорим, че и те са държавно гарантирани монополи (демек едни червени боклучета вземат едни рушветчета), я един закон като немския и да видим.
    Ама уж ЕС управлението ни бяга от ЕС правилата за енергийния пазар като дявол от тамян.

    Та стига с глупавата пропаганда, ЕС ако ни управляваше наистина нямаше да сме троянския кон на евразийския СССР в ЕС.
    Няма смисъл.... никога няма да се оправим с такива "гениални" мислители като тебе ...... като си махнеш капаците тогава ще говорим ...между другото нес ъм те наричал глупав нито тебе нито твоите писаници...
    Въпреки че изобщо не съм съгласен с теб
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  13. #193
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Няма смисъл.... никога няма да се оправим с такива "гениални" мислители като тебе ...... като си махнеш капаците тогава ще говорим ...между другото нес ъм те наричал глупав нито тебе нито твоите писаници...
    Въпреки че изобщо не съм съгласен с теб
    Нема да се оправите верно, то иска по-малко кълване на голи червени бастуни и повече мислене.
    Нищо сега бюреков ще ви оправи...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  14. #194
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колега, не разбирам защо смяташ че отговорът на въпросът ти е "прост". Моля дефинирай ми първо понятието "живее по-добре" !
    Всичко е относително и давам веднага примери:
    -Ако да кажем вземем за критерий, средната продължителност на живота то тогава Япония е страната с най висок жизнен стандарт.
    -Ако за критерий вземем броят на самоубийствата на глава от населението то Скандинавските страни са на едно от последните места.
    -Ако за критерий вземем броят на собствени жилища на глава от населението в Европа то Б-я и Румъния са първи в класацията а Германия е на последно място около 90% от градското население живее под наем
    ...
    Знам че тук веднага ще скочат няколко човека в хор...БВП! Добре де питам аз ако БВП е показател и ако приемем че САЩ е на едно от първите места, как ще ми разтълкувате това, че нямаш право на платен отпуск, че нямаш право на болнични, че се налага да работиш на по две а чувам че и на по три места за да успяваш да си покриваш разходите. А ако не дай-си боже ти се наложи животоспасяваща операция, ставаш роб на системата до живот! Нима това може да се нарече високо качество на живот? В Скандинавия като имат висок жизнен стандарт и БВП и съответно се предполага, че качеството на живот е високо защо са на едно от първите места по самоубийства в света? Защо не се размножават и се налга да правят специални програми за привличане на добре квалифицирани емигранти?
    Защо моите бивши колеги (на същата длъжност) в Холандия излизат да кажем на два месеца веднъж на ресторант, пък аз въпреки че живея в държава която е много по назад от Холандия по БВП си го позволявам да кажем приблизително всеки Петък? Повярвайте ми не че не искат и им е кеф да си седят по домовете.
    Налага ли се да обяснявам на какво се дължи икономическият разцвет на Германия след WWII, план Маршъл, за гастарбайтерите от Турция и Италия. Разхождал ли сте се колега вечер след 20:00 в Лион или Марсилия, да видите за какво високо качество на живот става въпрос, и дали аджеба на въпросните граждани на май петата в класацията по БВП държава вървят с гордо вдигнати глави от този факт?
    По добре първо си дефинирайте критериите и после задавайте "прости" въпроси!
    Няма да говоря да БВП, са самоубийства или за средна продължителност на живота, но ще кажа какво разбирам аз под страна с висок жизнен стандарт (без да изпадам в подробности).

    Това е държава в която един пенсионер може да отиде на почивка, ако не на лазурния бряг, то поне на българското черноморие.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #195
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Нема да се оправите верно, то иска по-малко кълване на голи червени бастуни и повече мислене.
    Нищо сега бюреков ще ви оправи...
    Това обръщение от безсмъртен към смъртните ли е?!?!?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

Page 13 of 391 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •