Page 99 of 391 FirstFirst ... 4989979899100101109149199 ... LastLast
Results 1,471 to 1,485 of 5857

Thread: Армия от платени тролове брани БСП в мрежата

  1. #1471
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Все още нямаме двигатели, работещи с вода, защото количеството енергия, необходимо за разлагането на водата на водород и кислород е по-голямо от това, което се получава при изгарянето на водорода.

    Другото са шарлатании за балъци.
    Мислиш че ако бяха работили над този проблем нямаше да го решат ли ?!?
    Аз все си мисля че хора като Тесла е имало и има много...
    P.S - Не настоявам и не твърдя нищо , неук съм по тази тема просто размисли
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #1472
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Мислиш че ако бяха работили над този проблем нямаше да го решат ли ?!?
    Аз все си мисля че хора като Тесла е имало и има много...
    P.S - Не настоявам и не твърдя нищо , неук съм по тази тема просто размисли
    Доста хора и от доста време са си блъскали главите над този проблем, защото за енергетиката едва ли има по-примамливо нещо от това да се ползват огромните водни ресурси като гориво.
    На този етап методът с разделянето на водород и кислород
    и последващото изгаряне на водорода удря на камък поради това, което казах в предишния пост.

    Ако водородът вместо да се гори се ползва за ядрен синтез, енергийният баланс вече придобива смисъл. Това е реакцията, която става на слънцето или във водородните бомби. Усилията в тази посока се хвърлят за да се направи реакцията управляема без да се загубва икономическият смисъл.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #1473

    Default

    Кто не скачет он москаль

    Да ви напомня на нещо...
    Сигур са същите режисьорите!

    Ама на руснаците режисура не им минава много много...

    ЕТО! ОТ преди малко Харьков

    Тия гадини запалиха гражданска война!

    Колега ecotronic споменете си поста ми от преди няколко седмици в който Ви казах че ще стане точно така!
    Жалко за обикновените хора!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #1474
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Не знам какво минава на руснаците, но за мен не е нормално една нация да е командвана близо столетия от диктатори и то дждужета.Визирам Ленин,Сталин, сега и Путин, Брежнев не знам колко е висок.То и високи да бяха, все тая, но това според мен е показателно за болните амбиции на руските лидери, чисто човешки говоря.
    Но наистина-обикновените руснаци плащат винаги цената на всичко това.
    Отделно-не знам да има гражданска война в Украйна.Граджанска война имаше в Сърбия например, Югославия по-точно.Там сръбските комунисти избиха бая народ и след години накрая стана обща касапница.
    А тук едни протести против руското вмешателство, прерастнаха дотам, че Русия влезе в Украйна.
    И всичко това, след като САЩ, Украйна и Русия преди години сключват споразумение за териториалната цялост на Украйна (при унищожаване на ядрените оръжия по договор).Сега, Русия си плю на думата и без никакви основания завладя части от Украйна.
    Интересно ми е и друго-например БКП винаги е казвало, че нейните прояви в миналото били народни протести и прочее локуми, а когато народът протестира против БСП (или Русия в случая) това било контрареволюция, гадове и прочее....
    А това че има различни мнения в цивилизования свят се решава по други начин.
    Last edited by fred; 13-04-2014 at 20:02.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #1475

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Не знам какво минава на руснаците, но за мен не е нормално една нация да е командвана близо столетия от диктатори и то дждужета.Визирам Ленин,Сталин, сега и Путин, Брежнев не знам колко е висок.
    Но наистина-обикновените руснаци плащат винаги цената на всичко това.
    Колега кой сте Вие, че да определяте кое е нормално и кое не? Не мислите ли че това е изборът на народа, видяхте ли за колко хора става въпрос? От къде на къде вие ще си позволявате да давате оценка на избора им? Нали Демократичните ценности които уж се разнасят по цял свят на крилете на Томахоук са именно това... Изконното правото на народа да избере сам! Ами ето те са избрали значи са готови да платят и цената.
    Не както в България ... дори референдум не направиха за да ни питат искаме ли в НАТО! И онова ционистко джудже да ми се сополиви като някаква девственица преди първата си брачна нощ и да го види целия свят а аз да безсилно да псувам и да се чудя как да не стрелям в телевизора от срам и от позор!
    Бях решил да не отговарям на постовете Ви, защото е загуба на време, но днес признавам си съм малко емоционално разстроен, защото на този площад има мои приятели който може и да не видя никога повече.
    Инак много е лесно така на топличко зад компютъра в неделя да раздаваш оценки кой е нормален и кой не!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #1476
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колега кой сте Вие, че да определяте кое е нормално и кое не? Не мислите ли че това е изборът на народа, видяхте ли за колко хора става въпрос? От къде на къде вие ще си позволявате да давате оценка на избора им? Нали Демократичните ценности които уж се разнасят по цял свят на крилете на Томахоук са именно това... Изконното правото на народа да избере сам! Ами ето те са избрали значи са готови да платят и цената.
    Не както в България ... дори референдум не направиха за да ни питат искаме ли в НАТО! И онова ционистко джудже да ми се сополиви като някаква девственица преди първата си брачна нощ и да го види целия свят а аз да безсилно да псувам и да се чудя как да не стрелям в телевизора от срам и от позор!
    Бях решил да не отговарям на постовете Ви, защото е загуба на време, но днес признавам си съм малко емоционално разстроен, защото на този площад има мои приятели който може и да не видя никога повече.
    Инак много е лесно така на топличко зад компютъра в неделя да раздаваш оценки кой е нормален и кой не!
    Quote Originally Posted by fade View Post
    Кто не скачет он москаль


    ЕТО! ОТ преди малко Харьков

    Тия гадини запалиха гражданска война!


    По същия начин, по който вие колега определяте кой е гад и кой не, в къщи, на топло-предишния ви пост.

    Да, аз също не обичам да пиша глупости, но чета и вашите такива, съотвенто аз пък имам познати, които са били на площада в Украйна-преди Русия да навлезе в УКрайна и са видели труповете, на украинци, избити от проруските части .
    Не познавам избитите, но ме вълнуват и мен тези неща.Тези хора умряха, защото не искаха да бъдат отделени от Европа, колкото и да ви звучи сиво това.
    А в телевизора можехте да стреляте например, когато Гоце Първанов обяви, че ДПС, БСП и НДСВ са направили големия шлем, по повод, прокарването на поредния руски проеткт тогава-за мен национално предателство!Мен ме е срам от тоя ловец и женкар?А да "мъжествения" Станшев също ще замълча.Интересното е, обаче че и Станшев и Гоце подкретяп ЕС, мдаааа.Тежко е да лапаш от две бозки или цици, както предпочитате.
    Но и аз ще млъкна, но моля, да не се раздават оценки, аз какво могова да говоря, след като Вие съответно го правите аналогично.
    Със здраве
    Last edited by fred; 13-04-2014 at 20:40.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #1477

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    ...
    Отделно-не знам да има гражданска война в Украйна.Граджанска война имаше в Сърбия например, Югославия по-точно.Там сръбските комунисти избиха бая народ и след години накрая стана обща касапница.
    А тук едни протести против руското вмешателство, прерастнаха дотам, че Русия влезе в Украйна.
    И всичко това, след като САЩ, Украйна и Русия преди години сключват споразумение за териториалната цялост на Украйна (при унищожаване на ядрените оръжия по договор).Сега, Русия си плю на думата и без никакви основания завладя части от Украйна.
    Интересно ми е и друго-например БКП винаги е казвало, че нейните прояви в миналото били народни протести и прочее локуми, а когато народът протестира против БСП (или Русия в случая) това било контрареволюция, гадове и прочее....
    А това че има различни мнения в цивилизования свят се решава по други начин.
    Само се погледнете какви несвързани неща сте написал!
    Направо смешки. С тази риторика и плагиатствани клипове, изобщо не се учудвайте на изборният си резултат в РъБъ!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #1478
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Само се погледнете какви несвързани неща сте написал!
    Направо смешки. С тази риторика и плагиатствани клипове, изобщо не се учудвайте на изборният си резултат в РъБъ!
    За едни свързани, за други несвързани, радвам се че съм от "несвързаните"-свързаните според вас са тия, които обичат Путин и БСП водена от небългарски граждин в наши дни (то и български да беше все тая в партия).
    Свестните у нас считат за луди, е казал Ботев, който пък прогандата, която вие също изповядвате направи и комунист....
    Приятна вечер, смятам да спра първи (отстъпя), както гласи една поговорка...
    Last edited by fred; 13-04-2014 at 20:30.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #1479
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма нормален човек, който да не гледа с голяма тревога на събитията в Украйна, пък било то и седейки удобно вкъщи пред пц - то в една неделна вечер.

    Това, което се случи в Крим, го намирам за нормално. Но то беше и до голяма степен легитимно, поради кримския статут (нищо, че западът не го признава).
    Как стои обаче въпросът с легитимността на исканията в другите области на Украйна?
    За разлика от кримския референдум, тук вече съвсем нормално може да се направи аналогия с източните Родопи.
    Как бихме реагирали ние или управниците ни, ако това се случваше у нас?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #1480
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами всеки у нас е у дома си и се чувства добре, слава на Бога.Ако не бяхме част от ЕС отдавна щях да съм някъде по на запад, както и много българи, много повече отколкото тези, които сега емигрираха.
    А по темата Украйна-не случайно писах, относно договорът между САЩ, Русия и Украйна.Какво значи една държава да се отмята от ангажиментите си?
    Но в крайна сметка наистина е така, като искат тези от Крим да бъдат част от Русия, ок, но за другите области- нещата са коренно различини.
    Какво да кажем, за тия, които обаче не им харесва в Русия, самите руснаци?
    Повече от 50% от руснаците искат да емигрират - да уточня Ръ Бъ не е правила изследването....
    http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2594003

    И друго да отбележа - не сте ли забелязали една интересна закономерност, колкото една държава е била по близо до Москва, толкова е по зле и обратно, визирам бившия СИВ и Варшавски договор.
    Пример-най добре от тези страни е Словения, а най зле Украйна....
    Last edited by fred; 13-04-2014 at 20:41.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #1481

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма нормален човек, който да не гледа с голяма тревога на събитията в Украйна, пък било то и седейки удобно вкъщи пред пц - то в една неделна вечер.

    Това, което се случи в Крим, го намирам за нормално. Но то беше и до голяма степен легитимно, поради кримския статут (нищо, че западът не го признава).
    Как стои обаче въпросът с легитимността на исканията в другите области на Украйна?
    За разлика от кримския референдум, тук вече съвсем нормално може да се направи аналогия с източните Родопи.
    Как бихме реагирали ние или управниците ни, ако това се случваше у нас?
    Когато хората са отчаяни, и виждат как всеки ден държавността се руши, виждат как всеки ден затъват все по надълбоко и по надълбоко когато безнадежността ги е обхванала толкова дълбоко... нормално е да потърсят помощ от приятел или съсед. Разбира се че нямат право на сепаратистки искания, но това е отчаяният и малко краен зов за помощ. Те дори не искат да се присъединяват към Русия, искат просто да имат правото да избират сами съдбата си. Виждат в Русия естествен и близък приятел който е по добре от тях и е нормално да поискат неговата помощ. Все още не е станала гражданска война, но нещата отиват в тази посока. Самоназначилото се правителство в Киев вече дори няма подкрепата на собствените си правоохранителни органи. Видяхте ли как милицията направо почити пусна Федератите да нападнат провокаторите с оранжеви каски. Разбрах че в Донецк полицията и спец частите формирани от Беркут са преминали на страната на протестиращите и сега те охраняват сградата на градския съвет. Днес в Славянск няколко БТР са преминали на страната на частите за самоотбрана и са предотвратили провокация при която е загинал човек. Има го заснет там на един от видеоклиповете, ако не е пропаганда разбира се...

    П.П.
    Забравих за източните Родопи: Ако България не вземе мерки и продължава да пренебрегва тия свои граждани в Родопите, те ще направят същото като в Украйна... и може и да звучи непатриотично, но ще имат пълното право да искат по добър живот за себе си и за семействата си. Лошото е че откакто сме влезли в ЕС техният изконен поминък , тютюн и картофи е почити унищожен с всички тези квоти. Преди няколко дни бях публикувал една таблица от сайта на министерството на земеделието, там всичко се вижда толкова ясно че ... думите са абсолютно излишни когато цифрите говорят
    Last edited by fade; 13-04-2014 at 20:50.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #1482
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    колкото една държава е била по близо до Москва, толкова е по зле и обратно
    Защо в минало време? Сега различно ли е?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #1483
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако преди месеци Янукович беше реагирал адекватно на първоначалните мирни искания на протестиращите, вероятно нямаше да се стигне дотук.
    Казвам това не за да говоря "post factum" а защото мисля, че сега е ред на украинското правителство и президент да реагират адекватно.
    Адекватната реакция не се състои в силови действия срещу сепаратистите а в слагане на масата на доказателства относно това, че управлението на страната е легитимно.
    Т e - трябва незабавно да се проведат предсрочни избори и референдум по въпроса за ЕС.

    Ако това не стане, последиците от неадекватните действия на Янукович ще са като детска игричка в сравнение с това, което предстои.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #1484

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Защо в минало време? Сега различно ли е?
    Адекватно и зряло както винаги!

    ---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post

    Ако това не стане, последиците от неадекватните действия на Янукович ще са като детска игричка в сравнение с това, което предстои.
    Страхувам се че тия хора които пуснаха духа от бутилката, както са правили по целия свят сега направиха огромна грешка като си позволиха да създават "управляем" хаос в страна толкова близо до Русия. В момента дори те не могат да контролират ставащото защото пак казвам това не са племена там. Това е нация която е с високо самосъзнание и самочувствие никога няма да се наведе и да не отвърне на удара. На место да направят някакви стъпки към преговори този дето уж го играе "главният" прокурор си позволява да ги заплашва
    ...
    no comment
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  15. #1485
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Адекватно и зряло както винаги!
    Не зная дали е адекватно и зряло. Зададох вьпрос(1 в 2), да смятам ли че отговаряте на вьпросьт ми?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 99 of 391 FirstFirst ... 4989979899100101109149199 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •