Page 391 of 391 FirstFirst ... 291341381389390391
Results 5,851 to 5,857 of 5857

Thread: Армия от платени тролове брани БСП в мрежата

  1. #5851
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да не го броя, добре, ама важен е начина по който Меркел реагира.Проблема с Украйна не е между нея е Русия.Там проблема беше че Украйна отклоняваше транзитен газ за който би следвало да платят други.И те като не си получат стоката естествено не плащат.Украйна реши че така ще си запълни хранилищата на вересия и някой друг ще плаща.Това е така понеже се разрастнала неимоверно много, всеки който му скимне се включвал без някакви планове за доставки, разчитали че Големия брат ще опрощава.Да ама не.За туй сега плащаш и получаваш, пък къде ти се губи търси по трасето.Ето Украинската газопреносна мрежа преди и сега.А тез доставчици дали не си правят сметката какъв пазар ще имат и дали си заслужава да прекарват тръби.А ти ако искаш прекарай си тръби до 2-3-4 доставчици и чакай.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by dimitar_vd62; 16-01-2016 at 17:04.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #5852
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Лелее! Ами то......ако видиш наща газопроводна мрежа, ще се окаже че по вече и от Украйна крадем!
    Проблемът м/у Русия и Украйна е транзитният газопровод, за който се хванаха за гушите още щом Украйна се отдели. По точно - проблем са транзитните такси, за които още не могат да се разберат.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #5853
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Украйна вземаше транзитни такси за транзитен пренос на газ до други страни.Но заедно с таксите отклоняваше и газ за собствени нужди, т.е крадеше от чуждия газ.После окрадените си търсеха газта, а Газпром си търсеше парите за подадената газ.Кое не можеш да разбереш.Някой там се закачил за газопровада щото бил човек на някой и съответно не плаща и т.н. Иначе е нормално да се разраства газопреносната мрежа ама успоредно с това расте и нуждата от газ която не се краде а се купува.
    Last edited by dimitar_vd62; 16-01-2016 at 21:37.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #5854

    Default

    Украйна "крадеше" след като изтече договорът за транзит с Газпром и никой от тях не искаше да направи отстъпка.Украйна искаше по-ниски цени за газа или ако не искаше по високи такси за пренос на газ.Не се разбраха, нямаше действащ договор и Украйна започна да "краде" от доставките за Европа.Ако ги питаш тах, то те си прибираха "таксата" във вид на газ по новите искани от тях цени за транзит от Газпром.

    Не ме интересува кой крив, кой прав.

    Нашата цена на доставяният от Газпром газ се определя от цената на петрола по световните борси отпреди 9 месеца и пряко зависи от него.Такава е формулата за определяне на цената.ПОвече от 80% от цената на газа ни се определя от цената на петрола.Такива са били прогнозите на експертите на Газпром, и как дойдоха на власт поредните предатели от БСП, Р.Овч .побърза да подпише 2 години предсрочно нов договор с нова цена в изгода на Газпром и да прекрати действащият който беше в наша изгода .Срещу тлъста комисионна разбира се.

    Дълги години бяхме кенефа в който Русия сереше и ни набутваше вторият по цена газ в Европа на цена над 650 $ за хиляда кубика ...

    Стига вече.

    Аз се радвам, че Русия и САЩ водят икономическа война, че докато не водеха такава всичко беше скъпо.

    Та, говорехме как се формира ЦЕНАТА НА ГАЗА ЗА НАС, а не как и защо Украйна била крала драги товарищи...

    Украйна да се оправя.Русия и тя.
    Аз съм Българин, мен България ме интересува!
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5855
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ти сам каза че Р.Овчаров срещу тлъста комисионна е подписал изгоден договор за Газпром.След като има кой да отвори вратата на кенефа не се сърди че някой сере.Всеки гледа да сключи възможно най-изгоден за себе си договор.Ако няма кой да вземе комисионната няма кой да сере.Те и американците серат в Марица 1и2 заради Костов, ама там не мрънкате.Колкото до България докато не спрем да се държим за нечия поличка няма се оправим.Ма това няма как да стане поради особеностите на българиския манталитет.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #5856
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ти сам каза че Р.Овчаров срещу тлъста комисионна е подписал изгоден договор за Газпром.След като има кой да отвори вратата на кенефа не се сърди че някой сере.Всеки гледа да сключи възможно най-изгоден за себе си договор.Ако няма кой да вземе комисионната няма кой да сере.Те и американците серат в Марица 1и2 заради Костов, ама там не мрънкате.Колкото до България докато не спрем да се държим за нечия поличка няма се оправим.Ма това няма как да стане поради особеностите на българиския манталитет.
    Е, тука си прав. Аз за това няколко пъти писах, че не обвинявам руснаците за това полужение. Пак ще го напиша - трябва да са луди, да не се възползват, щом номерът минава. Номерът вече не минава, това е полужението. С мариците не съм никак наясно, как и какво се е случило. Видно е че има и там нещо куцо, след като се навиха да предоговарят цените, въпреки че поставят условия. С ВИ тата, нещата са ясни - политика на ЕС, целта е постигната, край на преференциалните цени. Така или инак - либерализация на пазара. Предстои единен енергиен пазар. Ще видим, и аз имам притеснения, но.....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #5857

    Default

    Не, бе.Отново не си ме разбрал.

    Не се сърдя на Рашата.

    Яд ме е че Р.Овч. не си получи заслуженото !

    Яд ме е и че някой е гласувал за такива галфони като него, избрал ги е да ни управляват, а след това се оплаква...


    Робско съзнание, независимо дали е към Русия или САЩ.

    И сегашния ББ е роб- "Шефовете да се разберат".

    Лошото е че когато си избрал роб да управлява цялата държава, той прави целият народ роби...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 391 of 391 FirstFirst ... 291341381389390391

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •