Page 3 of 391 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 5857

Thread: Армия от платени тролове брани БСП в мрежата

  1. #31
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Не е зле да се прочете.

    "Моето име е Мария Спирова. През януари, чрез програмата „Global Conversation“ на" Евронюз", се запознах с един 16-годишен украинец на име Тимур, който живее в Киев. Двамата разговаряхме с Вивиан Рединг онлайн и Тимур попита, почти пророчески, за позицията на ЕС относно положението в Украйна.
    Посвещавам това отворено писмо на него, както и на всички украинци, които чувстват онова специално източноевропейско отчаяние, което се създава от вече четвъртвековното преследване на демократичния идеал, накрая водещо до масови безредици и полицейски кордони.
    Тимур, да започнем с това - аз просто искам да кажа, че съжалявам.
    Надявам се, че сте в безопасност, надявам се, че приятелите ти са в безопасност, надявам се не сте крайно и безвъзвратно изтощени от битката, макар че вероятно е точно така. Знам, че аз бих била, ако бях на твое място.
    Съжалявам, че ти пиша от страна в Европейския съюз, в който вашето поколение имаше (все още ли я има?) такава вяра. Съжалявам, защото, честно казано, ние сме куп безволеви мекотели. Европейските правителства изглежда се състоят изцяло от хора, които, честно казано, нямат представа какво преживявате ти и твоят народ в момента.
    Прости им, ако можеш - те мислят, че да угаждат на човек като Путин е подходяща стратегия за външна политика. Виждаш ли, доскоро те мислеха същото за Кадафи.
    Мърморенията им за "възможни санкции" няма да ви помогнат в борбата ви с едно измамно правителство и неоимпериалистическия стремеж в глобален мащаб. Аз го знам, ти го знаеш, Барозу го знае. Нека продължим.

    Аз най-вече искам да се извиня заради моята собствена страна, чийто външен министър г-н Вигенин почти изкълчи езика си, опитвайки се много внимателно да не осъжда насилието, наложено върху вас от президента ви и собствената ви полиция. Съгласувана позиция на ЕС, казваш? Нее. Български официални лица и институции престъпват регламентите на ЕС около четиринадесет пъти на ден, но никой от тях дори не би посмял да си помисли да противоречи на Путин.
    Защото, виждаш ли, Тимур, ние сме заедно в това. Ние сме в менюто на геополитическия бюфет. Украйна се очертава като основно ястие. България е по-скоро лек десерт.
    Помисли: през 2011 г. спряхме преговорите за петролопровода, който ще позволи на Русия да заобикаля вашата страна и да прилага още повече изнудваческата си тактика, която да повлияе на вашите политици. В деня на най-голямото насилие на Майдана новият руски енергиен министър заяви, че се възстановява проектът Бургас- Александруполис. Просто ей така - без да го обсъжда със страната, която всъщност се отказа от сделката. Той е сигурен, че ще играе с тях.
    Ние сме заедно в това, Тимур, защото спиращата дъха арогантност на олигархичните кръгове, които омаскаряват и нашите правителства, наистина не знаят граници. Те споделят една и съща тактика за справяне с демократичното несъгласие, и дори учителят им е един.
    Нашият премиер Орешарски и Виктор Янукович дори споделиха една и съща маса в Сочи, което символично и публично скрепи срамното им политическо родство.
    Да слушам неестествената, жестока пропаганда, която тече от официалните украински източници, ми дава извратено усещане на дежавю. Защото правителства като нашите са го измислили удобно - ако несъгласните отказват да се отегчат от протестите си, управляващите плащат на няколко групи от провокатори, пълни с тестостерон, за да започнат свада, а след нея правят така, че полицията да прекали, за да може да разгневи мирните демонстранти. След това властимащите незабавно се позовават на някакъв вид извънредни пълномощия и нещата излизат извън контрол.
    Точно като Янукович, през лятото на българските протести на нашия собствен изстрадал площад "Независимост" Орешарски нарече хиляди протестиращи мъже, жени и деца "екстремисти" и сметна, че това е оправдание за струпването на десетки хиляди полицаи, които да смажат митинга. Точно като Янукович, Орешарски оправдава всичко – побоя над протестиращите и подценяването на броя им в пъти, заплашваните и нападани журналисти.
    Разбира се, няма място за сравнение на мащаба на събитията – Киев избухна в пламъци и хората от цяла Украйна показаха много повече кураж, много по-добра социална организация и много по-силни нерви от тези, които ние имахме в нашия тъмен час..
    Ваше е изпитанието чрез огън, наше е упражнението на отчаянието. Вашите барикади устояха, нашите не го направиха.
    И светът наблюдаваше с ужас и двата пъти. Западните медии вече авторитетно спорят дали Украйна е "разделена страна", като че ли е възможно да има страна без дълбоки политически и културни различия в днешно време. Казаха го за България, казаха го за Босна и Херцеговина, сякаш това обясняваше всичко. Ще го повтарят до втръсване за всяка нация, която е била в постсъветската орбита и се стреми да намери своя път.
    Не им обръщайте внимание. Вие със сигурност не сте сами, вие със сигурност имате числено превъзходство. Имате вяра, дърва за огрев, имате подкрепа чрез интернет. Не агонизирайте пред мълчаливото мнозинство както направихме в София и просто игнорирайте окончателно любовните песни, оплакващи СССР, които чуваме от някои ъгли.
    Най-лошото нещо, което можете да направите на тези главорези, е да ми покажете, че техните идеи са непоследователни.
    И още нещо! Ние живеем в един забавен свят с малко логика, Тимур! Забелязал ли си? Всяко протестно движение в днешно време незабавно се превръща в "непредставително", като че това е някаква спънка. Ако беше представително, широко подкрепяно и действаше в пълен консенсус, нямаше да е протест, нали така? Протестиращите навсякъде, по подразбиране, са малцинство - поне докато не успеят. Ще ми се светът да помни това, а на теб?
    И не обръщай внимание на британските емигранти в Киев, които туитваха своите снобски мнения до Би Би Си. Толкова много "праведност", от която да ти се догади: “Нека си го кажем, нашата собствена полиция никога няма да позволи такава бъркотия пред Уайтхол". Дали това е повод за гордост, господа? Фактът, че сте оставили вашата система да има такъв пълен контрол, за да може уверено и безпристрастно да потуши всяка ефективна форма на протест? Да, ние бихме искали да протестираме с музика и цветя, нали, Тимур? Но украинците бързо осъзнаха нещо, което българите се страхуват да признаят - мирните протести могат само да се надяват да повлияят на полулегитимни, полунезависими и полусправедливо избрани правителства.
    Съюзените на международно ниво мафиоти, макар и седнали в министерски столове, не се вълнуват от гражданите и върховенството на закона. Демонстрациите и разследващата журналистика не ги карат да се поправят, не ги плашат, само от време на време ги дразни достатъчно, за да размахат голямата тупалка. Или водно оръдие, може би, в зависимост от случая.
    И ето ни тук, четвърт век след нашето еуфорично освобождаване от Желязната завеса, отново на площадите. Пленници на нашите домашно отгледани олигарси.
    Две объркани, изтощени източноевропейските държави, които са като отвлечени самолети с насилствено променен курс към PAX PUTINIANA.
    A те се осмеляват да наричат теб сънародниците ти "терористи ", Тимур!
    Тимур, те ни отвлякоха, защото мислят, че може да им се размине. Честно казано, тази част от света, която би трябвало да се погрижат малко за нашата ситуация също мисли така. Ние сме били оставяни на смъртта твърде много пъти преди.
    Бъдещето изглежда мрачно, твърде млади мой приятелю. Изглеждаше мрачно и за нашите родители, които са преминали през техните собствени кръщения чрез огън, палки, коктейли Молотов, репресии, лъжи и мизерия на всеки няколко години от началото на 90-те години насам. То ще изглежда мрачно и за нашите деца, ако изобщо ги създадем в този объркан свят, където нашият регион изглежда марширува в кръг, все по-самотен и отчаян.
    Човек би си помислил, че не искаме много. Ако не можем да бъдем независими - както историята ни показа много пъти – може ли поне да ни бъде позволено да избираме собствените си зависимости?
    Можем ли да спрем да страдаме от позора, че законите са в ръцете на истински престъпници? Може ли - поне веднъж! - да получим пълното внимание и решителна подкрепа на модел, към който уж се стремим - европейската цивилизация в нейния последен облик?
    Наречи ме глупава, Тимур, но все пак мисля, че можем. Знаеш клишето - „свободата принадлежи на смелите“. Но знаеш ли защо? Защото без значение какво ще се случи с #Euromaidan и #ДАНСwithMe, свободата е наша, защото я поискахме. И това е всичко, което ни е нужно.
    Дръж се. Обличай се топло и не умирай. Искам да те видя да пържиш политиците от ЕС отново, скоро.
    Мария Спирова"
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #32
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Аз пък да попитам, държавите от Латинска Америка,от Близкия Изток, от Карибския Регион и те ли бяха под руско влияние и при тях как се получават нещата. Защо след 25 години прозападно влияние в България нещата стават все по-зле и бедността се увеличава.[COLOR="Silver"]
    Не отговори на вьпросьт.
    Аз да ти кажа - на Марс вьобше няма живот. Ама не щото е попаднал под прозападно влияние.
    Говориме си за европейски страни, кьдето обективните условия са близки. Да кажеш нещо за двете германии (от близкото минало) например?
    Да сравняваме Бьлгария с Гьрция, с Румьния, с Турция ако щеш, щото са Балкански дьржави.
    А да ми пишеш че сме се отьрвали от руско влияние....най малко е несериозно.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #33
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Да ама насилието идва от така наречените протестиращи и е смешно да се твърди че това са безработни учители, доктори, инженери и студенти. От къде тези безработни хора намират средства да поддържат такива мащабни барикади да осигуряват топла храна, сцени за прораганда и т.н.

  4. #34

    Default

    не знам защо се чудите,и в продавалник е така да дам за прост пример,някой продава нещо друг пише от долу че е качествено и на добра цена и сейлъра е супер точен,а рекламите по телевизията да не би да са друго нещо,всяка партия си има достатъчно фенове върли като ли БСП дето има хиляди скучаещи и през работно време си цъкат как си искат,само да спомена че военните и полиция и всички обслужващи звена са били най добре по времето на БСП та само те им стигат не е нужно и да плащат,а това за европейският съюз е идея на Русия от преди 1 век от там е изкопирано те даже го направиха това беше Съветският Съюз с страни сателити и беше разпределено всичко не можеше всяка страна да прави автомобили или калашници или трактори ако щеш и така си направиха вътрешен пазар покриха го а имаха и износ в всички други страни,нали се сещаш какво е да продаваш Лада в целият Съветски Съюз и всичките соц републики да купуват от тебе...още Хитлер е имал тая идея а после Германия си я продължава легално и си я постига,няма нищо ново под слънцето ако си изгоден за нещо на някоя голяма сила те прикоткват под крилото си ако не си не им трябваш,а това за Костов и Кунева и тн...има хора 20 години не могат да излязат от политиката толкова ги влече,ако някой ми каже какво направи едно СДС или едно БЗНС или една Атака в момента,само се сменят с годините за да има баланс и пак дъртите комуняги да дърпат шалтера това е,като пирей са се вкоренили в тая страна,тяхните пари нямат харчене посмъртно чакам деня в който да започне запориране и щавене на имоти на фирми на бакнови сметки на имущество и тн,България е пълна с пари това са 45 години щавене щаване и пак щаване това не може да се изхарчи изобщо,има хора ощавани от национализацията златари и тн пищят и водят дела за по 55 килограма злато им е взела държавата,а колко добитък колко съкровища колко накити от царско време колко банкови сметки колко къщи и какво ли не е ощавено с годините и ни впрегнаха да работиме за тях толкова години и още работиме,това е море от пари от капитал в шепа хора събрано,това трябва да излезе на бял свят и да почне да се работи с тия пари те са на България на всички нас,не спреме ли да се делиме на червени на сини на зелени и турци и българи ще ни шибат завинаги,просто трябва хората да престанат да подкрепят партиите и да ги правят богати,аз искам депутатите не да седят в парламента а да им дадат по един стол и да седнат от пред на жълтите павета и по цял ден да им се задават въпроси и да се отговаря публично на всеки,за какво си ми вътре да ми седиш 20 години на един стол и аз да не мога да те стигна нали ти ме представляваш,дойдат избори завърти се некой депутат по селата и градовете за 2 седмици после 4 години не можеш да го стигнеш,за чив уй си ми депутате и народни избранико?

    ---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Да ама насилието идва от така наречените протестиращи и е смешно да се твърди че това са безработни учители, доктори, инженери и студенти. От къде тези безработни хора намират средства да поддържат такива мащабни барикади да осигуряват топла храна, сцени за прораганда и т.н.
    абе Павлине 1997 ма година на барикадите в София от къде имаше пари?от никъде,в Франция барикадите и революцията от къде?ще пращам да четеш за братчетата на Гаврош.

  5. #35
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Не отговори на вьпросьт.
    Аз да ти кажа - на Марс вьобше няма живот. Ама не щото е попаднал под прозападно влияние.
    Говориме си за европейски страни, кьдето обективните условия са близки. Да кажеш нещо за двете германии (от близкото минало) например?
    Да сравняваме Бьлгария с Гьрция, с Румьния, с Турция ако щеш, щото са Балкански дьржави.
    А да ми пишеш че сме се отьрвали от руско влияние....най малко е несериозно.
    Това което България е постигнала през периода 1944-1990 е много повече от това постигнато през периода 1990-2014г. Преди 25г. България беше много по-добре от Румъния, в Гърция се наливаха безразборно чужди пари без да се развива икономиката. Резултата се вижда сега, един надут балон който се спука.

    ---------- Post added at 16:50 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post

    абе Павлине 1997 ма година на барикадите в София от къде имаше пари?от никъде,в Франция барикадите и революцията от къде?ще пращам да четеш за братчетата на Гаврош.
    1997г. В София не е имало барикади. Имаше протестчета организирани от СДС и НПОта финансирани знаем от къде. Лично съм участвал в събитията за което искрено съжалявам че бях използван наред с други мои колеги. Резултатът от тези протести беше престъпната приватизация на Костов.

  6. #36
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Защо да русофил?А да съм не ли нормално в момента да съм такъв?
    Нормално е. Твоите предци от Донецк са били векове наред част от Русия. И вие сте били поробени векове наред на България, но ние сме имали "късмета" да бъдем поробени от турците - коренно различна на нашата култура, език, религия, всичко. Това ни е помогнало да се запазим 5 века и да си останем българи, докато вие в източна Украйна сте си порусначени напълно. За ваше съжаление, тези украинци, които са били 150 години част от Австро-унгария и никога не са били част от Русия едва ли някога ще приемат да бъдат руски слуги.

    ---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    1997г. В София не е имало барикади. Имаше протестчета организирани от СДС и НПОта финансирани знаем от къде. Лично съм участвал в събитията за което искрено съжалявам че бях използван наред с други мои колеги. Резултатът от тези протести беше престъпната приватизация на Костов.
    Ти си си БСП трол, повтарящ безспирно старите опорни точки.
    1. Опорна точка 1. "Костов е виновен за всичко и е по-черен от дявола."
    Престъпно беше източването на държавните фирми, което доведе до фалита на държавата през 1997г. когато нямаше пари да нахранят войската и я пуснаха да си ходи вкъщи. Закуска имаше веднъж на 3 дни, другите 2 дни се даваше бульон от месни остатъци, който естествено никой не пиеше. Алчността при източването на държавата няма граници.

    След приватизацията на Костов БВП на глава от населението се вдигна в пъти. Заплатите скочиха от 20-30 долара на месец до няколкостотин долара. Как стават тия работи не знам, необяснимо. Обаче във всички държави от централна и източна Европа се направиха приватизации само, че не след 1997г, а още веднага след 1989г. Нека има е зле сега на чехи, словаци, естонци и т.н. с 3 пъти по-високи доходи от нас.

  7. #37
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Нормално е. Твоите предци от Донецк са били векове наред част от Русия. И вие сте били поробени векове наред на България, но ние сме имали "късмета" да бъдем поробени от турците - коренно различна на нашата култура, език, религия, всичко. Това ни е помогнало да се запазим 5 века и да си останем българи, докато вие в източна Украйна сте си порусначени напълно. За ваше съжаление, тези украинци, които са били 150 години част от Австро-унгария и никога не са били част от Русия едва ли някога ще приемат да бъдат руски слуги.

    ---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:51 ----------


    Ти си си БСП трол, повтарящ безспирно старите опорни точки.
    1. Опорна точка 1. "Костов е виновен за всичко и е по-черен от дявола."
    Престъпно беше източването на държавните фирми, което доведе до фалита на държавата през 1997г. когато нямаше пари да нахранят войската и я пуснаха да си ходи вкъщи. Закуска имаше веднъж на 3 дни, другите 2 дни се даваше бульон от месни остатъци, който естествено никой не пиеше. Алчността при източването на държавата няма граници.

    След приватизацията на Костов БВП на глава от населението се вдигна в пъти. Заплатите скочиха от 20-30 долара на месец до няколкостотин долара. Как стават тия работи не знам, необяснимо. Обаче във всички държави от централна и източна Европа се направиха приватизации само, че не след 1997г, а още веднага след 1989г. Нека има е зле сега на чехи, словаци, естонци и т.н. с 3 пъти по-високи доходи от нас.
    Абе умник като БВП се е вдигнал толкова след управлението на Костов защо хората обедняват и живеят по-мизерно. Защо СДС се заличи като партия. И преди съм ти казваш че това е игра с цифрите ама ти така и нямаш капацитет да го разбереш.

  8. #38
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Меркел приветства освобождаването на Ходорковски.Щото парите им влизаха в касичките на западните им партньори.Путин иска съюзническа държава до границите си.Нещо лошо ли има в това.Каква по точно искате да е Русия или просто по инерция си приказвате.Да аз искам Русия да стане световна сила.Какво ми е общото със американците че да викам за тях.Нали така ще има конкуренция в глобален план.
    Има ли пари сега Ходорковски?! Няма. Ми тогава защо Меркел приветства освобождаването му като няма пари. Пък и колко пари може да има един бизнесмен, заради които Меркел да се радва. Това е държава с 3 трилиона евро БВП на година /към 11-12 млрд. евро всеки работен ден се създават там/. Това е държава, която сама затваря ядрените си централи без да им е изтекал експлоатационния срок. Колко пари ще има Ходорковски, за да е интересен на Германия. Пък и тези пари не седят по банкови сметки, а представляват стойност на притежавани активи. Активи, които бяха в Русия, не в Европа.
    Ходорковски беше вкаран в затвора защото се кандидатира за президент. Всеки, който се обяви срещу Путин бива вкарван в затвора, така се случи и с Навални. Журналистката, която го разследваше направо я убиха... Така се е случвало и с опозицията на Хитлер между другото. После всички знаем какво направи той. Приликите между Путин и Хитлер са очевидни. И законите срещу гейовете и законите срещу мацинствата и смачкването на опозицията и натискът срещу други държави, всичко напомня на режима на Хитлер преди ВСВ. Даже и по домакинството на олимпиада си приличат.

    ---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Абе умник като БВП се е вдигнал толкова след управлението на Костов защо хората обедняват и живеят по-мизерно. Защо СДС се заличи като партия. И преди съм ти казваш че това е игра с цифрите ама ти така и нямаш капацитет да го разбереш.
    Баба ти играе с цифрите. Хората не са чак толкова глупави, за да не правят разлика когато взимат 20 евро месечна заплата и примерно 400-500 евро, колкото е в момента. Че България е най-бедната страна в ЕС това е факт, но през 1997г. беше несравнимо по-зле. Държавата беше един голям ВМЗ Сопот. Ама държавната му част, където не си взимат заплатите с месеци. Не говоря за приватизираната му част, където правят лагери SKF и работят на 3 смени.
    А за сравнението с другите държави - през 2001г. бяхме наравно с Румъния по БВП. Даже по ППС ги бяхме задминали! Обаче после дойде царя и Станишев и сега сме с 30% по-зле от тях.
    България - 7 000 долара БВП на глава от населението,
    Румъния - 9100 долара.
    Last edited by nikolaaaay; 21-02-2014 at 20:21.

  9. #39
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми питай Меркел, може пък да е еврейка.За да въведеш ред се изискват жертви.Стига с тия малцинства и гейове.Нямам желание да гледам целуващи се мъже по улиците и да плащам тока и водата на малцинствата.То май по-добре в България да си мангал.Как успявате по всички въпроси да сте толкова добре информирани и компетентни не знам.
    Last edited by dimitar_vd62; 21-02-2014 at 20:25.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #40
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като се абстрахирам от всички "за" и "против" присъединяването на Украйна към EC да попитам:

    След като е възникнал такъв сериозен конфликт, след като някои смятат, че президентът е тиранин, след като украинци стрелят срещу украинци и държавата се оказва на прага на гражданска война, не е ли редно точно в този момент да се проведе просто един референдум и така да стане ясно, какво иска народът?

    Само така ще може да се докаже дали Кличко е п**ка или президентът е "захапал кокала".
    Редно беше още в началото да се проведе този референдум. Така се прави в нормалните държави и проблемите се решават много преди да са възникнали. Затова и няма как да чуем за гражданска война в Швейцария, понеже там се правят референдуми по всякакви обществено значими въпроси.
    В изпадналите държави, такива продажници като Янукович искат сами да контролират всичко и ето докъде стигнаха. Сега пак ще има референдум или избори, което е същото, но държавата трябваше първо да мине през ада и да умрат хора, за да се стигне пак до решението, което беше очевидно още в началото.

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:26 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми питай Меркел, може пък да е еврейка.За да въведеш ред се изискват жертви.Стига с тия малцинства и гейове.Нямам желание да гледам целуващи се мъже по улиците и да плащам тока и водата на малцинствата.То май по-добре в България да си мангал.Как успявате по всички въпроси да сте толкова добре информирани и компетентни не знам.
    И аз нямам желание да плащам тока и водата на мангалите, но решението е да се просвещават и да се интегрират, а не да се смачкат.

  11. #41
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Сега пък всички си вземат заплатите и 50% от населението живее под границата на бедността. Сега България търпи последствията от унищожаването на голяма част от икономиката си. Сравняваш заплати когато съвсем спекулативно доларът играеше в широки граници. Този растеж който посочваш не се дължи на увеличаване на активите в икономиката ами на движение на курса на валутата.

  12. #42
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    в Гърция се наливаха безразборно чужди пари без да се развива икономиката. Резултата се вижда сега, един надут балон който се спука.
    Балонът в Гърция се спука защото за последните 25 годни преди 2008г. на власт беше почти непрекъснато ПАСОК. Нова демокрация има през тоя период 1 правителство за няма и 2 години.
    За нарастването на държавния им дълг са отговорни изцяло ПАСОК и затова и сега получават мизерни проценти на всички избори след започването на кризата. Вече не са първа, а 4-5 полит. сила.
    Ама ти не се притеснявай за гръцката икономика. Колкото и да са зле, пак са в пъти по-добре от нас.

    ---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:36 ----------

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Сега пък всички си вземат заплатите и 50% от населението живее под границата на бедността. Сега България търпи последствията от унищожаването на голяма част от икономиката си. Сравняваш заплати когато съвсем спекулативно доларът играеше в широки граници. Този растеж който посочваш не се дължи на увеличаване на активите в икономиката ами на движение на курса на валутата.
    Ми кой позволи да се спекулира с курса на долара и да фалират 14 банки. Нали БКП беше на власт през всичките тия години.
    Защо след реформата на Костов не фалира нито една банка.
    Ама той растежът изобщо не брои активи, бре. Ти си много далече от нещата. Спорът с теб е чиста загуба на време.

  13. #43
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Те споровете в тез теми по принцип са загуба на време.Като да се мъчиш да интегрираш цигани.Докато си спорим тука укранците си постигнаха това за което се бореха.А ний ще си спорим и ще чакаме някой да ни го навре.Сега от тях зависи какво ще правят със страната си.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #44
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ми кой позволи да се спекулира с курса на долара и да фалират 14 банки. Нали БКП беше на власт през всичките тия години.
    МВФ и новите капиталисти в България. Сега им казват олигарси. Чуждите инвеститори също имаха интерес.

    ---------- Post added at 17:57 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ама той растежът изобщо не брои активи, бре. Ти си много далече от нещата. Спорът с теб е чиста загуба на време.
    Активите са предпоставка за растеж , бе умник. Като ги увеличаваш е едно като ги намаляваш е друго.
    Last edited by pavlin; 21-02-2014 at 21:00.

  15. #45
    започва да се пристрастява Maximus's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Rome
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    не знам защо се чудите,и в продавалник е така да дам за прост пример,някой продава нещо друг пише от долу че е качествено и на добра цена и сейлъра е супер точен,а рекламите по телевизията да не би да са друго нещо,всяка партия си има достатъчно фенове върли като ли БСП дето има хиляди скучаещи и през работно време си цъкат как си искат,само да спомена че военните и полиция и всички обслужващи звена са били най добре по времето на БСП та само те им стигат не е нужно и да плащат,а това за европейският съюз е идея на Русия от преди 1 век от там е изкопирано те даже го направиха това беше Съветският Съюз с страни сателити и беше разпределено всичко не можеше всяка страна да прави автомобили или калашници или трактори ако щеш и така си направиха вътрешен пазар покриха го а имаха и износ в всички други страни,нали се сещаш какво е да продаваш Лада в целият Съветски Съюз и всичките соц републики да купуват от тебе...още Хитлер е имал тая идея а после Германия си я продължава легално и си я постига,няма нищо ново под слънцето ако си изгоден за нещо на някоя голяма сила те прикоткват под крилото си ако не си не им трябваш,а това за Костов и Кунева и тн...има хора 20 години не могат да излязат от политиката толкова ги влече,ако някой ми каже какво направи едно СДС или едно БЗНС или една Атака в момента,само се сменят с годините за да има баланс и пак дъртите комуняги да дърпат шалтера това е,като пирей са се вкоренили в тая страна,тяхните пари нямат харчене посмъртно чакам деня в който да започне запориране и щавене на имоти на фирми на бакнови сметки на имущество и тн,България е пълна с пари това са 45 години щавене щаване и пак щаване това не може да се изхарчи изобщо,има хора ощавани от национализацията златари и тн пищят и водят дела за по 55 килограма злато им е взела държавата,а колко добитък колко съкровища колко накити от царско време колко банкови сметки колко къщи и какво ли не е ощавено с годините и ни впрегнаха да работиме за тях толкова години и още работиме,това е море от пари от капитал в шепа хора събрано,това трябва да излезе на бял свят и да почне да се работи с тия пари те са на България на всички нас,не спреме ли да се делиме на червени на сини на зелени и турци и българи ще ни шибат завинаги,просто трябва хората да престанат да подкрепят партиите и да ги правят богати,аз искам депутатите не да седят в парламента а да им дадат по един стол и да седнат от пред на жълтите павета и по цял ден да им се задават въпроси и да се отговаря публично на всеки,за какво си ми вътре да ми седиш 20 години на един стол и аз да не мога да те стигна нали ти ме представляваш,дойдат избори завърти се некой депутат по селата и градовете за 2 седмици после 4 години не можеш да го стигнеш,за чив уй си ми депутате и народни избранико?

    ---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:35 ----------



    абе Павлине 1997 ма година на барикадите в София от къде имаше пари?от никъде,в Франция барикадите и революцията от къде?ще пращам да четеш за братчетата на Гаврош.
    Зад всяка революция стои организация. Зад всяка революция стои капитал. Зад всяка революция стои задкулисна цел. В това число слагам и българското революционно освободително движение.

Page 3 of 391 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •