Page 103 of 391 FirstFirst ... 35393101102103104105113153203 ... LastLast
Results 1,531 to 1,545 of 5857

Thread: Армия от платени тролове брани БСП в мрежата

  1. #1531

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колега Fade,

    доколкото разбирам вие сте противник на членството ни в НАТО.

    Ако правилно съм разбрал, то след разпадането на СССР, СИВ и ВД вие имате ли друга идея, която по-добре да гарантира сигурността ни?

    Ако допуснем, че се бяхме приобщили към някакъв източен военен съюз, нямаше ли сега да сме мишена на НАТО ?

    Или си мислите, че без никакви военни съюзи щяхме да сме си най-сигурни?
    Аз пък искам да ви попитам, кое по точно Ви дава основание да смятате, че участието ни в НАТО ни гарантира сигурност?

    Единственото нещо което може да ни гарантира сигурност на една държава в свят с преплетени геостратегически интереси, е силна икономика, собствена армия и ВПК произвеждащ умни и практични оръжия. Да не мислите, че Швеция е с много по голям човешки ресурс от Б-я. Въпреки всичко произвеждат едни от най-добрите самолети в света и едни от най умните ракети и бомби. Същото е и с Израел... Същото е и с Финландия... да изброявам ли още?
    Разбира се това не се постига с политика в наведена позиция, следователно няма как да се случи в територията наречена Б-я. Поне в това отношение не си правя никакви илюзии.

    Между другото държа да ми отговорите на въпроса!
    Last edited by fade; 18-04-2014 at 14:20.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  2. #1532
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Вчера - НАТО: Расмусен никога не е записвал тайно Путин
    Днес - Расмусен все пак е записал разговор с Путин

    Oплетоха се като пате в калчища.

  3. #1533

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Вчера - НАТО: Расмусен никога не е записвал тайно Путин
    Днес - Расмусен все пак е записал разговор с Путин

    Oплетоха се като пате в калчища.
    Хахаха.... аз не мога да си обясня, зрели хора как може да си помислят, че политик от ранга на Путин, ще обяви нещо такова пред СМИ без да е вярно. На всичкото отгоре е било публикувано в СМИ по времето когато е станал записа. Тия хора според мен са или изкл. глупави или арогантно глупави!
    Ама нищо, нека ги види целият свят какви са, дано очите на повече хора се отворят и да започнат да мислят със собствените си мозъци, а не да слушат това което им се внушава или свежда main stram-a!
    Това е само за доброто на човешката цивилизация!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #1534
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Аз пък искам да ви попитам, кое по точно Ви дава основание да смятате, че участието ни в НАТО ни гарантира сигурност?

    Единственото нещо което може да ни гарантира сигурност на една държава в свят с преплетени геостратегически интереси, е силна икономика, собствена армия и ВПК произвеждащ умни и практични оръжия. Да не мислите, че Швеция е с много по голям човешки ресурс от Б-я. Въпреки всичко произвеждат едни от най-добрите самолети в света и едни от най умните ракети и бомби. Същото е и с Израел... Същото е и с Финландия... да изброявам ли още?
    Разбира се това не се постига с политика в наведена позиция, следователно няма как да се случи в територията наречена Б-я. Поне в това отношение не си правя никакви илюзии.

    Между другото държа да ми отговорите на въпроса!
    Държите да ви отговоря, но когато на вас ви зададох въпрос, вместо отговор получих въпрос.

    Но понеже съм привърженик на коректната дискусия, аз ще си направя труда да ви отговоря:

    Когато една страна е членка на НАТО, не е необходимо да има силно развита икономика или военна индустрия за да бъде защитена в случай на нужда от коалиционните сили.

    Очевидно не сте достатъчно добре запознат с устава на НАТО.

    Няма да изпадам в подробности, но ето най-важното от него:

    Когато бъде извършена агресия спрямо страна член на НАТО, действието се разглежда като агресия спрямо целия съюз и той реагира солидарно.

    И пак ще помоля да отговорите на въпроса ми от предишния пост, ако това не е много непосилно за вас.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #1535

    Default

    Колега какви са сега тия провокативни и меко казано смешни риторики? А уж твърдите, че сте за коректна дискусия.
    Отговорил съм Ви достатъчно ясно какво според мен гарантира сигурността на една държава, като съм Ви дал и достатъчно примери за необвързани с НАТО държави със сходен човешки ресурс някой от които са членове на ЕС и въпреки всичко успяват да водят независима външна политика на неутралитет. Ако ли не сте прочели до край какво гласи целият Чл 5 от устава на НАТО който ми размахвате ето:
    Основополагащ е член 5 от Вашингтонския договор, който гласи: Страните се съгласяват, че въоръжено нападение срещу една или повече от тях в Европа или Северна Америка ще се разглежда като нападение срещу всички тях и всяка страна се съгласява, че при такова нападение, в силата на правото за индивидуална или колективна самозащита, признато от чл. 51 на Устава на ООН, ще окаже помощ на нападнатата страна или нападнатите страни, предприемайки незабавни действия, каквито смята за необходими, индивидуално или съвместно с други страни, включително използването на въоръжени сили, за възстановяване и поддържане на северноатлантическата област
    Подчертал съм Ви над какво трябва малко да се замислите, преди да се чувствате в "безопасност" под крилото на НАТО!
    Защото не се знае дали действията на НАТО които се смятат за необходими няма да се окажат някоя протестна нота или пък някой забранителен списък.
    Особено пък ако "агресора" е някой противник като Русия примерно!
    Пък и историята показва, че единствените хора ляли кръв заради Българи са Руснаците и Фините, докато в "цивилизованият" свят осъждат в пресата ситуацията на Балканите и тежкото положение на един народ!
    Не знам защо, ама някак си повече вярвам на историята отколкото на хора които са използвали ядрено оръжие срещу цивилни жители на градове!
    Достатъчно конкретен ли бях този път или ще продължавате да се правите на неразбрал?
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #1536
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Положихте някакви старания, но пак не отговорихте на въпроса ми.

    Очевидно трябва да внеса някои пояснения и така да го задам по по-ясен начин:

    Впредвид статуса на нашата икономиката и нашия военен потенциал към настоящия момент. каква алтернатива виждате вие, която по-добре от членството ни в НАТО би гарантирала нашата сигурност?

    И моля не се хващайте за израза "каквито смята за необходими", защото тълкуването му не е еднозначно и вашето такова едва ли е най-правилното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #1537

    Default

    Колега, този въпрос е много по обширен отколкото предполага настоящата тема, ще нахвърлям само няколко точки, не че има значение мнението ми.
    Настоящото положение на икономиката ни не е било винаги такова и ВПК си беше достатъчно добре оборудван и развиващ се. Знам за това защото съм влизал в някой от предприятията на ВПК преди и знам с какви технологични възможности разполагаха, виждал съм и какви продукти произвеждаха.
    Ако сумите които в момента харчим за мисии в чужбина които нямат нищо общо със сигурността на Б-я, но за сметка на това пък демонстрират какви вярни кучета сме бяха употребени по предназначение може би БА и ВПК нямаше да са в подобно незавидно положение.
    И още един пример с една бакалска сметка:
    Ако парите дадени за субсидии на паритите от последните 7-8 години (по данни на сметната палата над 200М) бяха употребени за закупуването на поне 5 JAS-39 Gripen Сега наше да се тупаме по кълките и да се чудим с какво да даваме въздушни дежурства в напрегната обстановка над Черно море и най важното онзи пиздец да се одумва за редуване на дежурствата с Румъния и Турция. Турските ВВС да защитават Българската въздушна граница. Срам и позор!
    Не ми се пише повече по темата защото се чувствам омерзен и унизен като Българин!

    И моля не се хващайте за израза "каквито смята за необходими", защото тълкуването му не е еднозначно и вашето такова едва ли е най-правилното
    .
    Именно това ме притеснява колега, че тълкуването може да не е еднозначно! Няма значение дали моето е правилно или не!
    Наистина ли не разбирате или се правите само, с една единствена цел да предизвиквате безсмислени постове?
    Last edited by fade; 18-04-2014 at 16:34.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #1538
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва ли да напомня, че по времето, когато уж икономиката ни беше в разцвет ние също не можехме да гарантираме собствената си сигурност по начина, който вие смятате за правилен а бяхме член на друг един военен съюз, който пък взе, че се разпадна.
    И какво оттук насетне? Тепърва да строим заводи за изстребители ? Или да въоръжаваме мижавата си армийка? Или да купуваме бойна техника вместо животоспасяващи лекарства?

    Не колега. С оглед настоящия ни хал, НАТО е най-доброто, което можем да си позволим.
    А относно "безсмислените мисии" - ами те са част от правилата на коалицията и не ние ги определяме.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #1539

    Default

    Във въпросното време явно сме можели да гарантираме сигурността си защото бяхме единствената държава май от ВД в която нямаше разположени руски войски. т.е. предполагало се е, че можем да се справим някак си сами срещу заплахите.
    Военният съюз се разпадна, защото уж нямаше от какво да се защитаваме, уж всички щяхме да бъдем братя, да живеем по правилата, за добросъседство и сътрудничество и да бъдем равни, малки и големи бедни и богати.
    В продължение на 25 години виждаме как това споразумение постоянно се нарушава от една страна която постоянно си измисля нови правила които са изгодни на нейните интереси, и не иска да признава това, че друга страна също може да има интереси, и да не е съгласна с това че някой нагло е излъгал, че правилата за които са се договорили няма да се нарушават.
    Аз пък трябва ли да напомням че когато Турция си окупира почити половината Кипър НАТО подкрепи Гърция с цяла дивизия от... осъдителни и протестни ноти?

    Не са верни твърденият ви колега!
    Мисиите не са задължителни, но за съжаление както винаги ние сме по големи католици от папата!
    И понеже сме голямата раута участваме в Афганистан с ... БАНЯ
    Теляците на НАТО... Пфу... жалка работа!
    А "бедната" Норвегия се отказа от авантюрата Ирак, щото не са чак толкова големи баровци като България
    Не ме дразнете повече!
    Last edited by fade; 18-04-2014 at 19:04.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  10. #1540
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Поздрави за "Доналд Кук" от "Хибини" с приносител СУ-24 http://www.blitz.bg/news/article/262371
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #1541
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Във въпросното време явно сме можели да гарантираме сигурността си защото бяхме единствената държава май от ВД в която нямаше разположени руски войски. т.е. предполагало се е, че можем да се справим някак си сами срещу заплахите.
    Много добьр виц!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #1542
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Много добьр виц!
    +1

    Ама предлагам да не разясняваме същинската причина, за да не дразним повече колегата Fade


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #1543

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Много добьр виц!
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    +1

    Ама предлагам да не разясняваме същинската причина, за да не дразним повече колегата Fade
    Явно и в НАТО тогава така са мислели... ама нищо вие двамата ми разяснете, нали това е целта на "дискусията" да се провокираме и да се дразним. Сини срещу червени тролове. Също като по времето на студената война сините срещу червените сили.
    Айде като за начало малко си напрегнете мозъците и да се посмеете. Състояние на армията към 89 спрямо тази на Туция
    Съотношение самолети 3:1 в полза на Турция (може и по малко)
    като качество Турция (F4 F5 F16 и някой Ф104) Срещу 200 бр Миг 21 23 и 29 и четворка Миг 25 базирана в Добрич и възможности за по малко от 20 мин почити безпроблемно да затвори високата порта с ядрен боеприпас. Предимство от множество ЗРК на наша територия срещу противникова авиация. Аз съм служил точно в такова поделение и знам много добре какви бяха задачите ни колко беше животът ни при евентуален сблъсък. Правехме по едно учение в година и техниката се поддържаше в безупречно състояние! До нас имаше поделение с Елбрус (всъщност ние ги охранявахме) което можеше също да достави боеприпас (в това число и ядрен) в обхват 300 км с отклонение най много 900м.
    Смейте се щом Ви харесва, само искам да попитам, защо Турция все още има и наборна войска въпреки че са в НАТО. Ама така е то като се почне от президента на територията наречена Б-я. Хората и обичат първо да се смеят (или да приказват) без да мислят и знаят защо, вместо първо да мислят как да направят така, че да се смеят последни. Жалка работа на всичкото отгоре и със събути гащи.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  14. #1544
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колега Fade, откровено - казано, имах ви за по-умен човек

    Кратко и ясно на поставените от вас въпроси:

    Руски войски не пребиваваха постоянно у нас поради това, че ние, за разлика от поляци, чехи, унгарци или румънци бяхме най-големите послушковци на големия брат.

    Присъствието на съветски войски в дадена соц страна нямаше много общо с противостоянието спрямо НАТО а целта беше "държане изкъсо на властта"

    Това е и причината затова в Турция да има задължителна военна служба. Армията там е основен лост за държане на масите в подчинение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #1545
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Явно и в НАТО тогава така са мислели... ама нищо вие двамата ми разяснете, нали това е целта на "дискусията" да се провокираме и да се дразним. Сини срещу червени тролове. Също като по времето на студената война сините срещу червените сили.
    Айде като за начало малко си напрегнете мозъците и да се посмеете. Състояние на армията към 89 спрямо тази на Туция
    Съотношение самолети 3:1 в полза на Турция (може и по малко)
    като качество Турция (F4 F5 F16 и някой Ф104) Срещу 200 бр Миг 21 23 и 29 и четворка Миг 25 базирана в Добрич и възможности за по малко от 20 мин почити безпроблемно да затвори високата порта с ядрен боеприпас. Предимство от множество ЗРК на наша територия срещу противникова авиация. Аз съм служил точно в такова поделение и знам много добре какви бяха задачите ни колко беше животът ни при евентуален сблъсък. Правехме по едно учение в година и техниката се поддържаше в безупречно състояние! До нас имаше поделение с Елбрус (всъщност ние ги охранявахме) което можеше също да достави боеприпас (в това число и ядрен) в обхват 300 км с отклонение най много 900м.
    Смейте се щом Ви харесва, само искам да попитам, защо Турция все още има и наборна войска въпреки че са в НАТО. Ама така е то като се почне от президента на територията наречена Б-я. Хората и обичат първо да се смеят (или да приказват) без да мислят и знаят защо, вместо първо да мислят как да направят така, че да се смеят последни. Жалка работа на всичкото отгоре и със събути гащи.

    Фаде, ти си лъжец или си тотално заблуден. 1988 година съм служил в 24 ЗРДВ с постоянна бойна готовност. Турците ни превъзхождаха десетократно че и повече като самолети и въоръжение......супер неподготвен трол си.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Page 103 of 391 FirstFirst ... 35393101102103104105113153203 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •