Page 53 of 391 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast
Results 781 to 795 of 5857

Thread: Армия от платени тролове брани БСП в мрежата

  1. #781
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Както и да гледам, не мога да видя нещо по-различно от това, което вече знам.

    Знам още, че вие очевидно имате нужда да се осведомите по въпроса, макар и с известно закъснение.

    Ето, гледайте и преосмисляйте мирогледа си:

    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._GDP_%28PPP%29

    Всъщност, колега - вие сте поредното доказателство затова, как една система може да промие един мозък
    Колега а ти знаеш ли че ей сега мога да влезна във уикипедия и да променя написаното там?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #782
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Колега а ти знаеш ли че ей сега мога да влезна във уикипедия и да променя написаното там?
    Не се бях сетил за това. Моля те, не го прави


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #783
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не се бях сетил за това. Моля те, не го прави
    Исках само да покажа колко достоверен източник е уикипедия
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  4. #784
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Исках само да покажа колко достоверен източник е уикипедия
    Колега, по времето когато фактите за които говоря бяха общоизвестни, уикипедия не съществуваше още. Интернет също.

    Накратко, нали не си мислиш сериозно, че хората са трева пасли преди появата на Интернет?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #785
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колега, по времето когато фактите за които говоря бяха общоизвестни, уикипедия не съществуваше още. Интернет също.

    Накратко, нали не си мислиш сериозно, че хората са трева пасли преди появата на Интернет?
    Не , просто като видя някой да ми дава линк от уикипедия и ми става смешно. А иначе за това че икономиката на САЩ беше по силна от тази на СССР в края съм съгласен, но пък кой я доведе до това състояние ?!?!? Предателят Горбачев ...
    Тука наистина американците победиха много хитро и им го признавам
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #786
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Не , просто като видя някой да ми дава линк от уикипедия и ми става смешно. А иначе за това че икономиката на САЩ беше по силна от тази на СССР в края съм съгласен, но пък кой я доведе до това състояние ?!?!? Предателят Горбачев ...
    Тука наистина американците победиха много хитро и им го признавам


    А какво друго доказателство да представя, след като на мен не вярвате?

    Не съм съгласен с тезата за "предателството" на Горбачов. То е само едно удобно обяснение на нещо много сериозно.

    Горбачов беше един умен човек, който ако беше на мястото и по времето на Брежнев, вероятно и сега СССР щеше да съществува.
    Той просто пое управлението, когато вече беше прекалено късно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #787

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Както и да гледам, не мога да видя нещо по-различно от това, което вече знам.

    Знам още, че вие очевидно имате нужда да се осведомите по въпроса, макар и с известно закъснение.

    Ето, гледайте и преосмисляйте мирогледа си:

    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._GDP_%28PPP%29

    Всъщност, колега - вие сте поредното доказателство затова, как една система може да промие един мозък
    Какво точно доказателство трябва да бъде този линк колега? Посочете цифри и то преди 1980 година за двете системи! Да видим колко толкова сме били по изостанали чак. Казах ви прочете статията на FP
    Пък иначе верно една система ме накара да си обърна на 180градуса мирогледа, но тя за съжаление не онази за която се опитвате да намекнете. Напротив при онази система за малко не ме изкл от Училище и Комсомола защото нарекох един комсомолски секретар празна кратуна и още ред други епитети и без малко не му счупих ръката когато се опита да свали символът за това, че съм кръщаван православен християнин от врата ми!
    Като съвременник предполагам знаете какво означаваше това и колко смелост се искаше в провинциално училище да носиш подобно нещо.
    Така че малоумните ви заключения за промити мозъци са ми през ...

    ---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    А какво друго доказателство да представя, след като на мен не вярвате?

    Не съм съгласен с тезата за "предателството" на Горбачов. То е само едно удобно обяснение на нещо много сериозно.

    Горбачов беше един умен човек, който ако беше на мястото и по времето на Брежнев, вероятно и сега СССР щеше да съществува.
    Той просто пое управлението, когато вече беше прекалено късно.
    Не съм съгласен колега, това беше един глупав апаратчик, който хвърляйки страната в дълбокото беше решил че тя ще се научи да плува лесно... само на базата на добри пожелания и гол словесен ентусиазъм.
    Да ама НЕ!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #788
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Гледайте канал1, какво промиване на мозъци пада.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #789
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Да им е честито на кримчани.

  10. #790
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    93% за присъединяването към Русия - http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1051373
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  11. #791
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Какво точно доказателство трябва да бъде този линк колега? Посочете цифри и то преди 1980 година за двете системи!
    Аз ще посоча само една цифра. 9,30 часа - тогава свършваше киселото мляко в магазините.
    Абе, що се правим на изкуфели старчоци, които не са си пили хапчетата. Всички помним каква мизерия беше през соц-а. Всички помним празните рафтове. Добре бяха само хората, които можеха да крадат от работното си място. Но и те не бяха свободни и шушукаха.
    Горбачов не е никакъв предател. Той всъщност съхрани социализма и направи възможен сегашния опит за създаването на СССР2. В Полша още през 80-те имаше купонна система и хипер-инфлация. Държавният им дълг мина 100% от БВП, а икономиката им се срина. През 1989 същото се случваше вече в Румъния и щеше до броени месеци да се случи в България. Точно Горбачов беше този, който отстъпи малко преди пълния крах и така сега има кухавели като Пацо Флордиски, които разправят, че за купонната система, която дойде 1990 е виновна "демокрацията". Значи 45 години държиш 100% от властта в държавата, но нямаш никаква вина, че 6 месеца след това дават хляба и млякото с купони. Да не говорим, че по същото време БКП изобщо не беше сдавала властта. Само бяха сменили бай Тошо с Луканов.

  12. #792
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Ето и малко от руската агресия в Крим - http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=585014

    ---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз ще посоча само една цифра. 9,30 часа - тогава свършваше киселото мляко в магазините.
    Абе, що се правим на изкуфели старчоци, които не са си пили хапчетата. Всички помним каква мизерия беше през соц-а. Всички помним празните рафтове. Добре бяха само хората, които можеха да крадат от работното си място. Но и те не бяха свободни и шушукаха.
    Горбачов не е никакъв предател. Той всъщност съхрани социализма и направи възможен сегашния опит за създаването на СССР2. В Полша още през 80-те имаше купонна система и хипер-инфлация. Държавният им дълг мина 100% от БВП, а икономиката им се срина. През 1989 същото се случваше вече в Румъния и щеше до броени месеци да се случи в България. Точно Горбачов беше този, който отстъпи малко преди пълния крах и така сега има кухавели като Пацо Флордиски, които разправят, че за купонната система, която дойде 1990 е виновна "демокрацията". Значи 45 години държиш 100% от властта в държавата, но нямаш никаква вина, че 6 месеца след това дават хляба и млякото с купони. Да не говорим, че по същото време БКП изобщо не беше сдавала властта. Само бяха сменили бай Тошо с Луканов.
    Те и сега повечето хора карат на хляб и мляко .....
    А този Горбачев го плюеха навсякъде по СССР където се появеше .....
    Соца е ясно че издишаше и нямаше как да съществува (не без помоща на запада де) , но тази огромна страна СССР я раздроби именно този предател на своя народ

    ---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

    Съветският дълг беше $100млрд (сигурно на днешни долари 200 ) Та, 91а година 60% от този дълг пое Русия , а останалото беше разпределено между републиките.
    Но 94та Москва пое отговорност за всички дългове (тъй като никой не можеше да плати) в замяна на общото имущество (съветско).
    2006-та бяха преведени последните 20-21млрд от този дълг - https://www.youtube.com/watch?v=BcaiYp5IUM8
    А сега ги сравни с трилионите на САЩ
    Last edited by Orm; 16-03-2014 at 21:26.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  13. #793
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз ще посоча само една цифра. 9,30 часа - тогава свършваше киселото мляко в магазините.
    Абе, що се правим на изкуфели старчоци, които не са си пили хапчетата. Всички помним каква мизерия беше през соц-а. Всички помним празните рафтове. Добре бяха само хората, които можеха да крадат от работното си място. Но и те не бяха свободни и шушукаха.
    Горбачов не е никакъв предател. Той всъщност съхрани социализма и направи възможен сегашния опит за създаването на СССР2. В Полша още през 80-те имаше купонна система и хипер-инфлация. Държавният им дълг мина 100% от БВП, а икономиката им се срина. През 1989 същото се случваше вече в Румъния и щеше до броени месеци да се случи в България. Точно Горбачов беше този, който отстъпи малко преди пълния крах и така сега има кухавели като Пацо Флордиски, които разправят, че за купонната система, която дойде 1990 е виновна "демокрацията". Значи 45 години държиш 100% от властта в държавата, но нямаш никаква вина, че 6 месеца след това дават хляба и млякото с купони. Да не говорим, че по същото време БКП изобщо не беше сдавала властта. Само бяха сменили бай Тошо с Луканов.
    Всичко това да ти кажа са откровени глупости където не знам защо си си ги набил в главата. Млякото свършвало в 9:30, бабината ти трънкина. Нали ти извадих една статистика че по онова време хората са потребявали десет пъти повече мляко на човек, повече месо, риба, зеленчуци, плодове и т.н.

    ---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Ето и малко от руската агресия в Крим - http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=585014

    ---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:05 ----------



    Те и сега повечето хора карат на хляб и мляко .....
    А този Горбачев го плюеха навсякъде по СССР където се появеше .....
    Соца е ясно че издишаше и нямаше как да съществува (не без помоща на запада де) , но тази огромна страна СССР я раздроби именно този предател на своя народ

    ---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

    Съветският дълг беше $100млрд (сигурно на днешни долари 200 ) Та, 91а година 60% от този дълг пое Русия , а останалото беше разпределено между републиките.
    Но 94та Москва пое отговорност за всички дългове (тъй като никой не можеше да плати) в замяна на общото имущество (съветско).
    2006-та бяха преведени последните 20-21млрд от този дълг
    А сега ги сравни с трилионите на САЩ
    Аз бях направил в предишните коментари една сметка за световния дълг и делът на САЩ в него. Излизаше някъде около 65%. При услови че произвежда около 19% от световния БВП. А защо е толкова надут БВП на САЩ и как се финансира. Това е един много интересен въпрос.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by pavlin; 16-03-2014 at 21:38.

  14. #794
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Те и сега повечето хора карат на хляб и мляко .....
    Айде, посмали малко. За 1-ви май са 6 почивни дни. Ходи на някое гръцко КПП да видиш дали карат на хляб и мляко българите или правят километрични опашки към една не евтина държава. Хотелите във Велинград също са запълнени отдавна, а цените на нощувките вече са си съвсем сравними с тези в Германия. Дори и най-бедната държава от ЕС пак е по-богата от най-богатата СИВ-държава.

    ---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Аз направих една сметка за световния дълг и делът на САЩ в него. Излизаше някъде около 65%. При услови че произвежда около 19% от световния БВП. А защо е толкова надут БВП на САЩ и как се финансира. Това е един много интересен въпрос.
    Да, бе. Ти направи една сметка, която включваше нещо от сорта, че "дългът най-вероятно включва и...". Ами най-невероятно какво включва по твоите сметки? Всъщност БВП на САЩ е по-голям от делът им в световния дълг и е толкова голям по съвсем ясни за мен причини. Обаче аз не съм русофил, не съм американофил, не съм никакъв фил. Учил съм 6,5 години икономика, за разлика от теб и затова съм напълно наясно колко смешни са твоите "сметки".

  15. #795

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    ...
    Да, бе. Ти направи една сметка, която включваше нещо от сорта, че "дългът най-вероятно включва и...". Ами най-невероятно какво включва по твоите сметки? Всъщност БВП на САЩ е по-голям от делът им в световния дълг и е толкова голям по съвсем ясни за мен причини. Обаче аз не съм русофил, не съм американофил, не съм никакъв фил. Учил съм 6,5 години икономика, за разлика от теб и затова съм напълно наясно колко смешни са твоите "сметки".
    Олелее... с такива икономисти напоследък, че и учили по 6.5 години, човек да го е страх да отиде на лекар!
    Искайте си парите колега... ако е било платено!
    Айде да чуем ся що са смешни сметките на колегата?
    Много ми е интересно, щото аз съм си обикновен инженер дето съм учил малко по времето на соца и не ги разбирам тия работи!
    Щото вие сте най яростният прокламатор на БВП като измервател на благоденствието


    хахах... ти да видиш:
    Лйномета Явор Дачков:
    Майдана и снайперистите са легитимни, а референдум с над 70 % гласували, 93 от които са на едно мнение - не.

    Европа и Щатите няма да прокопсат с подобни неадекватни позиции.
    Last edited by fade; 16-03-2014 at 21:59.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

Page 53 of 391 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •