Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 93

Thread: Лек ремонт на Alfa Romeo 145 QV

  1. #61
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    А такааа, вече и ABS-а участва. Добре се развиват при теб нещата. Спирачките ще са интересни. Вече си ги правил веднъж при 146та. Замисли се този път за апарати от 166. Аз не крия, че съм им фен.
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #62
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    А за килограмите сьдя по моя шестак, който е 1320кг. пообезкостен тук там,а на Тошко хвьрлям боб за не повече от 1360/1380 ама без него
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    А за килограмите сьдя по моя шестак, който е 1320кг. пообезкостен тук там,а на Тошко хвьрлям боб за не повече от 1360/1380 ама без него
    И наи хубавото е че с повишаването на килограмите,само на предния мост се запазва и поведението на патя,без да се налага изработването на "home made" носачи и др.
    Покарах на Гошето 145 цата миналото лято няколко месеца и нямаше никакви проблеми с поведението.
    п.п Батка наливаи бензин,че идем утре вечер да тестваме.
    Alfa Romeo 145 QV
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo
    Fiat Tipo 1.6 M.i-LPG
    Fiat Multipla....LPG Мечка

  4. #64
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    Браво за проекта момчета, нещо подобно ми се върти в главата от доста верме, но се радвам че вече някой го е завършл! Пожелавам ви да се возите със здраве и да продължавате с чудесните идеи!

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by 146_TTI View Post
    И наи хубавото е че с повишаването на килограмите,само на предния мост се запазва и поведението на патя,без да се налага изработването на "home made" носачи и др.
    Покарах на Гошето 145 цата миналото лято няколко месеца и нямаше никакви проблеми с поведението.
    п.п Батка наливаи бензин,че идем утре вечер да тестваме.
    рязко влизане в завой предшествано от агресивно спиране?
    интересно ми е определено как се държи 145 с 6так...

  6. #66
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Ако спирачките отпред и отзат са добре изчислени(говорим за големина на дискове,спирачни апарати)и окачването сьщо е от значение,а на тия работи няма как да не се обьрне внимание след такива трансплантации,резултатьт просто си е сьщият като с т.спарка,не виждам защо си мислят повечето хора ,че като сложиш шестака и краи,колата става 2 тона,че той мотора е целият от алуминии,глава,блок,дори петите на к.вал са алуминиеви,разликата с един 2литров т.спарк е около 30,40 кг.
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  7. #67
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    На много хора може да им е чудно,но оригиналната спирачна система на КуВе-то я дават много по-добра и ефективна от системата на е36 М3.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  8. #68
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    На много хора може да им е чудно,но оригиналната спирачна система на КуВе-то я дават много по-добра и ефективна от системата на е36 М3.
    Ами добра е за фабричната мощност на 145 2.0, но като цяло си е конвенционална сходна с много други хечбеци в този клас. Просто на въпросното БМВ са му слабички спирачките спрямо мотора под капака.
    Например Голф 3 2.0 16V е със същите дискове по размер и същите спирачни апарати, като в 145. От средата 90-те масово колите във всички класове убеличават диаметъра на дисковете и диаметъра на колелата. Просто 145 е един от първите хечбеци с предни дискове с диаметър 284 мм. Допреди нея италианците слагат такива дискове само на коли с не по-малко от 190 коня под капака.

    Но сега съм сигурен, че колата на Тошко се засилва доста повече и по-бързо и скоро ще и трябват и по-големи спирачки, но съм сигурен, че Тошко вече е мислил по въпроса. Рецептата винаги е една и съща. Повече мощност винаги довежда до нужда от по-сериозно спиране.
    Last edited by Bobi_33; 15-04-2014 at 18:56.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #69
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Момчета да споделя и моите преки наблюдения върху поведението на колата!
    Значи в завой не се усеща да е нестабилна,вярно не съм я сюркал на писта с голяма скорост!
    Спирачките...да наистина колата се засилва доста за по-кратко разстояние което само по себе си значи че ще трябва и да спира за по-кратко разстояние!
    Като цяло не съм я усетил да се огъва напъва да има склонност към преобръщане и т.н...........кефа си е пълен!
    По принцип имам доста идеи за колата включително и по големи спирачки,но напоследък не остава време за нея!
    Поздрави на всички!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  10. #70
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    Момчета да споделя и моите преки наблюдения върху поведението на колата!
    Значи в завой не се усеща да е нестабилна,вярно не съм я сюркал на писта с голяма скорост!
    Спирачките...да наистина колата се засилва доста за по-кратко разстояние което само по себе си значи че ще трябва и да спира за по-кратко разстояние!
    Като цяло не съм я усетил да се огъва напъва да има склонност към преобръщане и т.н...........кефа си е пълен!
    По принцип имам доста идеи за колата включително и по големи спирачки,но напоследък не остава време за нея!
    Поздрави на всички!
    Тоше, тя сега със същите пружини ли е отпред, като преди конверсията или си сложил други по-якички ?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #71
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Тоше, тя сега със същите пружини ли е отпред, като преди конверсията или си сложил други по-якички ?
    Със същите е Боби и не намирам разлика в височината както и в поведението и на пътя!
    П.С пружините са червен айбах! (или както там се казва)
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  12. #72
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    Със същите е Боби и не намирам разлика в височината както и в поведението и на пътя!
    П.С пружините са червен айбах! (или както там се казва)
    Е значи си идеален. Щом си седи добре на пътя, няма какво да пипаш по окачването. Пробва ли вече 6-та скорост?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    Ако спирачките отпред и отзат са добре изчислени(говорим за големина на дискове,спирачни апарати)и окачването сьщо е от значение,а на тия работи няма как да не се обьрне внимание след такива трансплантации,резултатьт просто си е сьщият като с т.спарка,не виждам защо си мислят повечето хора ,че като сложиш шестака и краи,колата става 2 тона,че той мотора е целият от алуминии,глава,блок,дори петите на к.вал са алуминиеви,разликата с един 2литров т.спарк е около 30,40 кг.
    може би съм си мислил, че слагайки 6так, колата става по-разбалансирана от към разпределение на теглото, защото не съм очаквал, че v6 ще е с 40кг по-тежък от 2.0 TS

    а относно спирачките - аз съм много доволен от моите на този етап. мислех да слагам други дискове от injekciona (284 brembo нарязано, вентилирано) ама стоковите си спират много, много добре.

    определено ще се накефя ако ми се отдаде възможност да раздам малко газ на v6 в купе на '45

    искам клипове да погледам от вашия проект
    '45 QV 155hp

  14. #74
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Е значи си идеален. Щом си седи добре на пътя, няма какво да пипаш по окачването. Пробва ли вече 6-та скорост?
    Хихихи пробвана е вече Боби,но не на макс!
    Искам да подкарам оборотомера и тогава!


    Quote Originally Posted by quadrifoglioverde View Post
    може би съм си мислил, че слагайки 6так, колата става по-разбалансирана от към разпределение на теглото, защото не съм очаквал, че v6 ще е с 40кг по-тежък от 2.0 TS

    а относно спирачките - аз съм много доволен от моите на този етап. мислех да слагам други дискове от injekciona (284 brembo нарязано, вентилирано) ама стоковите си спират много, много добре.

    определено ще се накефя ако ми се отдаде възможност да раздам малко газ на v6 в купе на '45

    искам клипове да погледам от вашия проект
    Колега да имат хубави спирачки за стоковия си мотор,но на шестака му идват слабички!
    Все пак ако се кара с разум не е толкова фрапиращо спирането!
    Клип имаше някъде из темата с първото запалване!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  15. #75
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    тоше даи снимки на тая годзила
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •