Results 1 to 15 of 15

Thread: теч на масло от турбина

  1. #1
    Запален алфист Napoleon's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    lulin
    Posts
    39

    Default теч на масло от турбина

    Здравейте колеги, колата е 166фл автомат 2.4 mjet.От известно време забелязах лек теч на масло.Днес я погледнах от долу и видях че турбината е омаслена, какво следва от тук нататък...Ремонтира ли се това чудо?Защото колата си върви и няма проблем.Ако някои знае и се е сблъсквал с този проблем моля да пише.Благодаря предварително!!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Няма турбо кола на която тубината да не е омаслена,масло губи ли ти се,пуши ли колата?Иначе според мен са маслени изпарения или теча е от друго място,а има вариант да е от смазващата система на турбината.Трябва да се огледа по обстийно,че нищо чудно само от там да се стича.

  3. #3
    Запален алфист Napoleon's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    lulin
    Posts
    39

    Default

    Здравей, колега, за около 7К километра маслото сега ми е на минимум. Предполагам, че това са около 600-700грама масло. А за пушене, колата изпушва само при рязко подаване на газ. Сутрин, когато е доста студено, за около 2-3 минути изкарва бял пушек и след това изчезва. Въпросът ми е дали е много сериозно. Така или иначе тази или другата седмица ще я вкарвам във сервиз и ще го погледнат този теч. Имам още един въпрос: Стабилизиращата щанга е "тръгнала" и се чудя какви тампони да сложа - полиоретан или други?
    Last edited by Napoleon; 22-02-2014 at 20:34.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Щом ще влиза в сервиз там ще прегледат всичо,но по мое мнение проблема не ти е в турбото,там ако е маслото чезне за нула време,а не за 7К.За щангата какво имаш впредвид тръгнала ?Тампоните са разбити или какво?Аз лично съм твърдо против полиуретана той не се разбира с метала,направо го изяжда.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Няма турбо кола на която тубината да не е омаслена.
    Моята не е омаслена.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    От вън ли?Не ми се вярва по маркучите и кулера да няма малко масло?

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    От вън ли?Не ми се вярва по маркучите и кулера да няма малко масло?
    Отвън е чисто и сухо. Навсякъде.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Запален алфист Napoleon's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    lulin
    Posts
    39

    Default

    Имам предвид тампоните. Преди на 156-цата бях с полиуретан и бях доволен, но на тази не знам какво да сложа. А турбото и при мен не беше омаслено.

  9. #9

    Default турбина

    Здравейте колеги, колата е алфа 166 2.4 mjtd автомат от вчера ми направи номер като светна чека и осезаемо вървежа не беше този които е.. пуснахме една диагностика оказа се че пренадува турбината.. колата върви над 2000 оборота но не е този вървеж който беше и няма пушаци отзад. Почистихме мап сензора но не се оправи.Въпроса ми е някои правил ли е скоро турбина и къде?

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ivo166 View Post
    Здравейте колеги, колата е алфа 166 2.4 mjtd автомат от вчера ми направи номер като светна чека и осезаемо вървежа не беше този които е.. пуснахме една диагностика оказа се че пренадува турбината.. колата върви над 2000 оборота но не е този вървеж който беше и няма пушаци отзад. Почистихме мап сензора но не се оправи.Въпроса ми е някои правил ли е скоро турбина и къде?
    геометрията на турбото е за чистене
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    +1
    И аз съм така. Днес се наканих да се опитам да сваля турбината да я изчистя(естествено ако ми е по силите). След около 4 часа турбото беше извадено ... малко много но като за първи път добре. Имаше мизерии които се изчистиха с бензин и четка.В крайна сметка резултата ще е налице утре, че се стъмни за монтаж обратно.

  12. #12

    Default

    Благодаря, колеги, като го свалим ще видим какво е положението. Дано да е малкият дявол. Искам да ви попитам освен в "Реал турбо", за които съм чувал някакви страшни суми, има ли други добри майстори, където ги рециклират? Защото по тази тема е писано малко и то преди доста време.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Има една фирма в Разлог GR Тurbo беше май,много хора пращат от нашия район там турбини за рециклиране и са много доволни,за цени нямам идея,още не ми се е налагало да ползвам услугите им и дано не се налага скоро.

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз съм им пращал турбо само за баланс. Коректни са и не взимат скъпо 1000км на цялата газ (състезателно темпо) няма грижи да чукна на дърво
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колега Иво ако си за почистване сумата не би трябвало да е голяма както ако си за рециклиране При теб както писа все пак се предполага малкият дявол
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •