Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Инсталация и релета за подгрев на Алфа Ромео 145 1.9ТД

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Релето го намерих.А към л27 са скъсани кабелите към буксата.Днес го гледах и имам някакъв зелен кабел дето просто си стой така.Другия мисля че кафяв беше,отново скъсан.Въпроса е тия двата ли са към л27

  2. #17
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    по схема единия който отива на 2-ри пин на релето на подгрева е зелен, а другия е 1,5 квадрата черен и отива на маса. с мултицет можеш да ги провериш. иначе най-лесно е да свържеш зеления към маса и си готов
    точка

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Благодаря много на всички отзовали се.Очаквам релето от колегата Пешката и утре ако пристигне ще сглобя и ще пиша резултата.Благодаря ви отново колеги!

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Колегата Пешката ми прати релето обаче се оказа че инсталацията е с отрязани кабели откъм буксата.Оставен е един оранжев.Другия кабел който е оставен отива към купето с копче което при контакт дава плюс на релето да включи подгрева.Възможно ли е заради имобилайзера всичко да е изрязано че имам съмнения че е изключен.Понеже колата пали само с ключ и какъв е шанса ако свържа обратно всички кабели подгрева да си работи като фабричен

  5. #20
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    естествено че е бутано по инсталацията за да изкарат някакъв подгрев.
    разбираш ли нещо от електроника и имаш ли мултицет. ако не, ще трябва някой друг да ти възстанови инсталацията или направо да си я вземеш от някоя морга.
    иначе алфа ромео коде /имобилайзера/ няма нищо общо с подгрева. вижда се на схемата. отделно е и по-добре че са го махнали от твоята кола.
    точка

  6. #21
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Колега пратих ти релето заедно с буксата, ако можеш извади от твоята инсталация кабелите и ги навържи по цветове както са на буксата и всичко трябва да е ОК.
    Гледай хубаво цветовете и дебелината на кабелите, и ако се съмняваш, че има разлика в кабелите не бързай да връзваш, а се консултирай с някой по знаещ.
    Успех

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Ами сега събота ще я наглася наново не е проблем като цяло.Електрониката не ми е проблем.Значи като цяло правилно си мисля че тоя алфа коуд няма игра с имобилайзера.Събота ще я наглася инсталацията.Мерси за бързите отговори.И скоро ще пусна и тема да я видите колата и да кажете мнение

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    по буксата

    1-черен - маса
    2-зелен към л27
    3-зелено черен към лампа табло
    4-червеночерен +12 волта при стартер
    5-оранжев +12волта при контакт

    А- червен дебел директно от + акумулатор
    Б-дебел кафяв + към свещи
    точка

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Те кабелите са там просто са резнати от буксата.Мерси колега събота ще ги навържа и ще драсна резултата

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •