Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Инсталация и релета за подгрев на Алфа Ромео 145 1.9ТД

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default Инсталация и релета за подгрев на Алфа Ромео 145 1.9ТД

    Здравейте колеги отскоро съм собственик на Алфа 145 1.9тд.Въпросния автомобил го взех с проблем с подгрева липсва реле отпред по мотора и затова е прекаран кабел с копче.Доколкото ми е ясно това реле следи и за температурата на мотора и за това дали е нужен подгрев.Искам да си оправя инсталацията но никъде не намирам схема с кое как и защо....също така има и един датчик който си стой разкачен там където е буксата за релето.Моля запознатите с мотора и схемите на подгрев и това какви са релетата и къде стоят ударят едно рамо.Мерси предварително

  2. #2

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Е мерси много

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    няма проблем. ако запецнеш някъде, кажи да помагаме.
    точка

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Значи релето си го намерих на Хела на 100 лева обаче проблема е тоя датчик L27 който е на manual-a който ми прати той къде се свързва....Другия проблем като цяло е че постоянно свети Code лампата на таблото....възможно ли е заради това да ми е махнат оригиналния подгрев....че като чета в тоя мануал излиза че alfa romeo code control unit-a отговаря и за паленето на мотора и за подгрева и за студения старт...тоя контрол юнит може ли да се разкара от колата...и какъв е варианта

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    релето виж в каталога на какви още коли се слага и си го потърси втора употреба, може да минеш евтино.
    сензора л27 (който е термоключ) в едната схема го няма , а в по-новата модификация е сложен. трябва да видиш коя е твоята схема, но дори и без него пак ще работи. тоя пин на релето трябва да има маса. задачата на сензора л27 вероятно е просто да не пуска подгрев при топъл двигател.

    алфа кода управлява ел.клапан на ГНП-то. при варианта с имо (алфа код) в тоя клапан има електроника. когато имото се скапе, най-лесно е на тая кола да се смени клапана с обикновен или да се изкорми електрониката му. тогава нямаш грижи, освен светещата лампа на таблото.
    точка

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 01-03-2019 at 13:42.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Ами при мен е с този л27 обаче не е показано точно къде трябва да се включи буксата му и така и така си стой разкачен....Даже стария собственик ми каза че на моменти лятото искала подгрев което си е учудващо предвид ,че зимата палех на 2 подгрева без проблем...

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    едното краче го даваш някъде на маса, другото го свързваш към 2-ри крак на релето на подгрева.
    точка

  10. #10
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Привет колега, качи една снимка на релето за подгрев, защото съм почти убеден, че имам едно останало от предишната ми кола.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Релето изобщо го нямаше като взех колата.Иначе релето е на Хела с 5 пина.

  12. #12
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Запознатите да кажат това ли е релето
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0556.jpg   IMG_0557.jpg  

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Ами според мен е същото реле Точно с 5 пина такъв тип букса и двете клеми за плюсовете на подгрева

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Русе
    Posts
    12

    Default

    Така съм подкарал темата....другата болежка ми е жилото за газта.Съвместимо ли е с това от 2.0тд.Мисля че тук във форума четох че моторите са идентични.Моето се скъса и я прибрах с големи гимнастики

  15. #15
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Моторите са едни и същи, само дето са били за различни пазари. Няма причина да не стане.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •