Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 86

Thread: Термостат 1.9JTD 16v 140 HP

  1. #61
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Аз лично мисля, че при принудително охлаждане по начинина, по който писах, при продължително спускане на скорост резултата би бил аналогичен.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Аз лично мисля, че при принудително охлаждане по начинина, по който писах, при продължително спускане на скорост резултата би бил аналогичен.
    И това не е било при минусова околна температура.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Докато не се следи реалната температура, измерена от ECU - то в такава ситуация (продължително спускане, ниска околна температура и пуснато парно) НЕ може да се твърди, че не се получава и при 166 - цата.
    Стрелката както плавно се качва към 90 ако има охлаждане от 40 градуса трябва плавно да си слезе. Това е голяма разлика за да не реагира уреда.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #64
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И това не е било при минусова околна температура.
    Не, горе да е било 5-6 градуса, долу към Асеновград - 10-ина, но пак да подчертая с печката на мах.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Стрелката както плавно се качва към 90 ако има охлаждане от 40 градуса трябва плавно да си слезе. Това е голяма разлика за да не реагира уреда.
    Тия дни ще се закача на ECU - то да видя точно "какви ги дроби" тази индикация на таблото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Защо тогава това не се получава при същия двигател на 166?
    Виж сега, хубаво е някой път да вдигнеш капака и да се поизцапаш малко!!!
    Аман от дървени философи!!!

    Това че уреда ТИ показва 90гр. не означава, че това е реалността!!

    Помисли си малко какво се случва когато работи двигателя и сам ще си отговориш какво се става реално!

    Няма автомобил който да се движи с различна скорост, различно натоварване, различна температура на околната среда и реалната му температурата да е все една и съща!!!

    И още веднъж, това не е раздела 166 така, че не подавай грешна информация на потребителите!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #67
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Доста сте се разписали..... бравос.

    Като беше в бокса за осблужване масло + филтри
    казах какво друго се очаква за смяна да обърне внимание и на температурата.Майстора я покарва да загрее около 16 км. качване 8км. слизане 8км. извънградско при качването загравя почти до 90°C при слизането пада до 65 °C после пред пред бокса е стояла 15мин зада премине 80 °C това при външна температура 6 °C.При което заключението беше след опипване на маркучи радиатор че всичко е ок най вероятно има проблем с индикацията както казват колегите.Реално колко е реланата температурата може да каже ECU-то.Но ако държа за нов термостат на берн да си приготвя 180лв. термостат + труд за да се успокоя.Мой колега фен да опел има Astra с същият мотор 1.9 само че 150кс. 2006г. там уред за температурата няма единствено от сервизното меню може да видиш релно информация от ЕCU-то.Колата се обслужва само в оторизиран сервиз OPEL Варна или Русе.Та той ми сподели че при него само лятото кове на 90 °C през всички други сезони варира като при мен.

    И стига с тези пържоли ще вдигнете холестерол

  8. #68
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Доста сте се разписали..... бравос.

    Аз не разбрах каква е твоята кола 147 или 156!

    Защото имат разлика в уредите!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #69
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    147 16v 140hp Distinctive 2003г. в заглавието на тематa съм писал.

  10. #70
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Моята загравя доста бързо в сравнение с наблюденията ми над други jtd-та и достигне ли 90 градуса, независимо от околните условия стрелката не мърда. Поне така си мислех докато не ми се наложи едно дълго спускане с парно от яз. Доспат. Тогава температурата падна до към 70-75 градуса.
    Колата е 147 m-jet 8v 120hp с нов термостат Behr.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  11. #71
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Е, явно всички 156-ци си менят температурата в широки граници според моментните условия що годе близки до реланата. При 147 и 166 уредите явно са с различно отчитане с широк +/- толеранс около 90-те градуса, за да не се шашкат излишно потребителите, както се е случвало и при мен в случаи като описания, допреди да поразпитам нормално ли е стрелката така да се разхожда напред-назад.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  12. #72
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Има един елементарен начин да разберете дали имате проблем с термостата. След продължително спускане, когато температурата падне значително под работната, пипнете радиатора. Ако е студен означава, че термостатът си е наред.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Има един елементарен начин да разберете дали имате проблем с термостата. След продължително спускане, когато температурата падне значително под работната, пипнете радиатора. Ако е студен означава, че термостатът си е наред.
    Ще има ли разлика ако се спускаш или оставиш колата да работи на място. И в дватао случая приемаме, че не се подава газ. Значи ако работи на място двигателя пак трябва да се охлади все едно се спускаш, в този случай изключваш радиатора като източник на охлаждане. Да падне температурата с 15 градуса ми се струва допустимо при включено парно на макс. Но не и с 40 градуса. И дали падат градусите когато парното си работи на ниски обороти или е изключено.
    Last edited by lordliness; 08-03-2014 at 13:25.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #74
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ще има ли разлика ако се спускаш или оставиш колата да работи на място. И в дватао случая приемаме, че не се подава газ. Значи ако работи на място двигателя пак трябва да се охлади все едно се спускаш, в този случай изключваш радиатора като източник на охлаждане. Да падне температурата с 15 градуса ми се струва допустимо при включено парно на макс. Но не и с 40 градуса. И дали падат градусите когато парното си работи на ниски обороти или е изключено.
    Има една малка подробност.Когато се движи автомобила има лекинко течение в двигателния отсег,а на място нема.Днес сменях термостата на едно Поло,та реших да го проверя как отчита по уред и реалн,дане би да излезе че мойта кочинка е нечитава.Та паля колата и уреде лека полека тръгва към 90 градуса,като отчитането на реалната температура съвпада с уреда,Когато реалната температура стигна 70 градуса,уреда показваше 90.Закова на място и не мръдна повече.Аре аз оивам да си ям пържолите ,да не се развалят нещо
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  15. #75

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Има една малка подробност.Когато се движи автомобила има лекинко течение в двигателния отсег,а на място нема.Днес сменях термостата на едно Поло,та реших да го проверя как отчита по уред и реалн,дане би да излезе че мойта кочинка е нечитава.Та паля колата и уреде лека полека тръгва към 90 градуса,като отчитането на реалната температура съвпада с уреда,Когато реалната температура стигна 70 градуса,уреда показваше 90.Закова на място и не мръдна повече.Аре аз оивам да си ям пържолите ,да не се развалят нещо
    Изчисли с колко градуса сваля течението. Ако се разчиташе на него нямаше да слагат такива големи водни радиатори. Ако 70 отговаря на 90 разбира се че няма да мърда, това не доказва нищо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •