Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с работата на чистачките

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Проблем с работата на чистачките

    Проблемът ми е, че на 1-ва степен чистачките ми въобще не работят. Като казвам 1-ва степен, имам предвид онова положение на лоста, при което чистачките сработват през определен интервал от време. Големината на същия интервал от време се задава с една врътка, разположена на въпросния лост. На бърза скорост чистачките работят без проблем. Може ли някой да ми кажете, къде евентуално да търся проблема (дали е някакво реле?!) ? А ако някой успее да постне тук и ел. схемата на чистачките ще бъде идеално.
    Благодаря предварително на всички отзовали се колеги!!!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    99% е релето
    - тя няма бърза и бавна - винаги върти на една скорост но непрекъснатата е без реле
    - не го знам на изуст кое е релето ама в книжката си го пише
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ако няма никакъв напън при стъпковия режим, вероятно наистина е релето.
    Обаче има и друг вариант, с който се сблъсках неотдавна - при стъпково въртене четките вътре в мотора "ближат" едни отделни пътечки, които при омясляване не правят добър контакт и в по-леките случаи чистачките просто сякаш запъват по стъклото. (а се омасляват с грес от редуктора, който е в същата кутия).
    Можеш да пробваш следното: пусни чистачките и изключи от контакт в момент, в който НЕ са в изходно положение. След това пак контакт и опитай да пуснеш стъпков режим. Ако поне малко мръднат, ще трябва да отваряш моторчето. Ако опреш до това, ще дам още тактическо инфо.

    Диаграма на кабеляка

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    99% е релето
    - тя няма бърза и бавна - винаги върти на една скорост но непрекъснатата е без реле
    - не го знам на изуст кое е релето ама в книжката си го пише
    Непрекъснатата минава през релето за захранване, за което говориш че го има в книжката. Релето за паузите е вътре в пластмасовия корпус на моторчето на чистачките и е залепено на една малка платка без корпус

    Но това е при мен при вас може да е малко различно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Момчета, понеже книжката ми е на немски, въобще не мога да и разбера нищичко...
    Ако може някой със 155-ца да ми каже къде точно се намира това реле, ще ми спести много усилия...
    Благодаря предварително!!!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    проблема не е в релето
    а както е казал Басс в самото моторче и по-точно пистите които е споменал
    на сайта www.alfa155.com има подробно описано как се поправя
    това е характерна болка на всички ТИПО деривати
    иначе релето за чистачките е обикновенно с бяла пластмасова капачка и е на таблото с предпазителите
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    п
    на сайта www.alfa155.com има подробно описано как се поправя
    а това е точно статията от алфа155.ком

    аз съм го отварял и съм си играл - имам си едно моторче за тестове - чистиш не чистиш греста след три заврътания пак всичко е омазано
    а и греста ако правилно помня от училище е електропроводима
    но не е зле да се минат с шкурка мустаците и да се закриват леко ама най-добре ново маторче
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8

    Smile alfa gtv 1995-та(моторче-стъклочист.)

    Здравейте хора,чистачките спряха да работят. Няма ги никакви,само църкалата бачкат ,чистачките са разжалвани,на едната букса с 5-те крачета фазомера показва че има (+) когато е на контакт и това е пък другаде по 2-та конектора няма нищо при активиране на степените ,кво става незнам.Спешно треа да се отстрани неизправността и да влязат в релси,поел съм инициативата и имам ентусиазъм,аз да си разреша проблема ,колкото и странно да звучи и разбира се с малко помощ от ваша страна,благодаря предварително.Моторчето има два конектора.Мисля, че със 5 и 4 пина,Валео е моторчето Спешно ми трябва някаква схема на тази система,някакво ръководство за експлоатация,ремонт.Предварително благодаря на отзовалите се.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •