View Poll Results: За коя политическа сила бихте гласували на изборите за евродепутати 2014

Voters
68. You may not vote on this poll
  • ГЕРБ

    14 20.59%
  • БСП

    2 2.94%
  • ДПС

    1 1.47%
  • Реформаторски блок

    16 23.53%
  • АТАКА

    1 1.47%
  • НФСБ

    2 2.94%
  • АБВ

    2 2.94%
  • България без цензура

    4 5.88%
  • Не съм решил

    13 19.12%
  • Няма да гласувам

    13 19.12%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73

Thread: За коя политическа сила бихте гласували на изборите за евродепутати 2014

  1. #31
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Боли ме дедовия за домораслия "екшън" с елементи на комедия СерГей vs Тиквоний.
    Колкото до Пеевски, аз бях навитак да е шеф на ДАНС. Знаеш ли как гони преебан ортак? Язък, че се размина цирка.
    Да, но от тези циркове, които ги твори Сидер ефенди, заплатите няма да вървят нагоре, а по-скоро надолу. Никой не иска да инвестира в страна, където политиците правят сеири през ден и приемат абсурдни закони.
    Бизнесът иска сигурност и предвидимост, а с циркаджии като Сидер и Капута това трудно може да се случи. Затова и има фирми, които напускат България и отиват в Чехия, Полша и Прибалтика, където заплатите са 2-3 пъти по-високи, ама политиците не се замерят с пликове с лайна и не ходят на Варадеро когато се приема закона за бюджета.

  2. #32
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Да, но от тези циркове, които ги твори Сидер ефенди, заплатите няма да вървят нагоре, а по-скоро надолу. Никой не иска да инвестира в страна, където политиците правят сеири през ден и приемат абсурдни закони.
    Бизнесът иска сигурност и предвидимост, а с циркаджии като Сидер и Капута това трудно може да се случи. Затова и има фирми, които напускат България и отиват в Чехия, Полша и Прибалтика, където заплатите са 2-3 пъти по-високи, ама политиците не се замерят с пликове с лайна и не ходят на Варадеро когато се приема закона за бюджета.
    И ти ми разправяш че в Русия е по-лошо
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #33
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Да, но от тези циркове, които ги твори Сидер ефенди, заплатите няма да вървят нагоре, а по-скоро надолу. Никой не иска да инвестира в страна, където политиците правят сеири през ден и приемат абсурдни закони.
    Бизнесът иска сигурност и предвидимост, а с циркаджии като Сидер и Капута това трудно може да се случи. Затова и има фирми, които напускат България и отиват в Чехия, Полша и Прибалтика, където заплатите са 2-3 пъти по-високи, ама политиците не се замерят с пликове с лайна и не ходят на Варадеро когато се приема закона за бюджета.
    Бизнесът се изнете от простотиите и наглостта на Тиквоний. Може да питаш Гриша Ганчев или Дамбовеца.
    Законово нещата са едни и същи от заман време.
    Като работодател едва ли си се заръгнал да вдигаш заплатите, дори при положителни финансови резултати, а заплатите,
    на които влияят депотатите и правителството директно са в държавния сектор.
    "Бизнес климата" е константен, а не просто предвидим.
    Ако ти се ходи до Варадеро, що не отскочиш? Сега пътуването е свободно, дори до Куба, а комунизма не се прихваща по въздушно-капков път.
    Бюджетът си беше на БСП и ДПС и логично от Атака ги оставиха да си го прокарват.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #34
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И ти ми разправяш че в Русия е по-лошо
    По-лошо от ЕС като цяло. От България не е по-лошо, ама България е на 28-мо място по БВП от 28 държави в ЕС, а 27-та е на 30% напред. България изобщо не е типичен представител на ЕС, а е едно изключение. Държава-менте.

    ---------- Post added at 23:25 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Бизнесът се изнете от простотиите и наглостта на Тиквоний. Може да питаш Гриша Ганчев или Дамбовеца.
    Гриша Ганчев е частен случай. Има си причини да раздува тия локуми.Това, което той разправя, че се е случило с него, се е случило само с неговите фирми. Изобщо не ме интересува какви ги съчинява.

    ---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:25 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Законово нещата са едни и същи от заман време.
    Ти си далеч от тия неща явно. От 01.03. промениха пак реда за плащане на осигуровките. Поредните тъпи необмислени промени. Това за мораториума също е мега-простотия. Такива неща отблъскват инвеститорите.

    ---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:27 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    а заплатите,
    на които влияят депотатите и правителството директно са в държавния сектор.
    Всички заплати зависят директно от БВП. Правителството може да промени много неща, за да осигури ръст на БВП. Въпросът е, че ако го направи, после няма да може да се печелят избори като се купят циганите с по 50 лева или като се обещае минимална заплата от 1 000 лева.

    ---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ако ти се ходи до Варадеро, що не отскочиш? Сега пътуването е свободно, дори до Куба, а комунизма не се прихваща по въздушно-капков път.
    Бюджетът си беше на БСП и ДПС и логично от Атака ги оставиха да си го прокарват.
    По тази логика какво прави изобщо в НС, щом управлението е на ДПСБСП. Да се махне оттам и да ги остави да си прокарват каквото решат. Щом като при приемането на най-важния закон няма нужда да е там, значи и за другите закони може да го няма.

  5. #35
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    По-лошо от ЕС като цяло. От България не е по-лошо, ама България е на 28-мо място по БВП от 28 държави в ЕС, а 27-та е на 30% напред. България изобщо не е типичен представител на ЕС, а е едно изключение. Държава-менте.

    HTML Code:
    Това е поредното глупаво оправдание. Какво ни пречи да сме като другите?
    Гриша Ганчев е частен случай. Има си причини да раздува тия локуми.Това, което той разправя, че се е случило с него, се е случило само с неговите фирми. Изобщо не ме интересува какви ги съчинява.

    HTML Code:
    Ако те бяха награбили теб, едва ли щеше да мислиш така, но от друга страна си е типично по нашински...

    Ти си далеч от тия неща явно. От 01.03. промениха пак реда за плащане на осигуровките. Поредните тъпи необмислени промени. Това за мораториума също е мега-простотия. Такива неща отблъскват инвеститорите.

    HTML Code:
    Тъпа и необмислена беше на Дянков "единната сметка", която докара мазало в сферата на осигуряването. Сега просто върнаха стария ред. Разбирам, че на теб единната сметка ти е по-удобна, но съществуват още редица причини, които препятстват от днес за вчера преминаването към единна сметка. Нали си икономист, направи си анализа.

    Всички заплати зависят директно от БВП. Правителството може да промени много неща, за да осигури ръст на БВП. Въпросът е, че ако го направи, после няма да може да се печелят избори като се купят циганите с по 50 лева или като се обещае минимална заплата от 1 000 лева.

    HTML Code:
    Ето тук е ролята на бизнеса, но забелязвам, че добре избягваш въпроса ми относно политиката ти по доходите като работодател.

    По тази логика какво прави изобщо в НС, щом управлението е на ДПСБСП. Да се махне оттам и да ги остави да си прокарват каквото решат. Щом като при приемането на най-важния закон няма нужда да е там, значи и за другите закони може да го няма.
    Предполагам, че си чувал за "политика на възможното", за разлика от псевдодясната групировка ГРОБ, която заедно с недоразумението Чехльо, провежда политика на сеира.
    Last edited by myato; 22-03-2014 at 11:50.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #36
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Предполагам, че си чувал за "политика на възможното", за разлика от псевдодясната групировка ГРОБ, която заедно с недоразумението Чехльо, провежда политика на сеира.
    Ти като си караш Алфа-та на сервиз и си доволен, плащаш ли колкото се плаща в Германия за същата услуга или плащаш колкото ти е сметката.

  7. #37
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    А като ходим на работа плащат ли ми колокото в Германия за същата професия, или колкото ми е фиша, че и на това трябва да съм доволен..
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #38
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Ти като си караш Алфа-та на сервиз и си доволен, плащаш ли колкото се плаща в Германия за същата услуга или плащаш колкото ти е сметката.
    Чакай малко да ти разясня с кого си имаш работа, за да не правиш подобни грешки. В миналото си съм бил автомонтьор и още много други неща и притежавам за това съответните квалификационни документи, както и знанията в съответните области разбира се. За мен срамна работа няма. Бил съм работодател в най-тежките години на "прехода" и то в областта на медицината, където ти гарантирам, че не би издържал и месец. Създадох няколко "предприятия" в областта, част от които и сега съществуват, но се уморих от тази социална дейност и се оттеглих само в работата си. Като работодател съм давал заплати в достоен размер, дори когато за мен нямаше пари, за разлика от съвременните "работодатели" и за това сега не карам скъпи коли и нямам имоти в Монако, но и никой няма да се обърне след мен с лоша дума. Не се оплаквам. Живея добре за българските стандарти, но вече нямам желание да наливам вода в човешката мелница, наричана от вас либерастите "пазарна икономика".
    В сервиза отивам защото смятам, че хората с тази професия трябва да си изкарват хляба с ремонт и поддръжка на автомобили, а аз като лекар трябва да получавам достойни доходи от работата си като такъв. Оставям на страна това, че ме познават и по колата се прави това, което съм казал. За пари никога не съм се пазарил, дори винаги надплащам.
    В обобщение, не се опитвай да се изплъзваш от въпроса ми със заглавичквания по Келифарефски. Просто си признай, че не се различаваш от останалите и смяташ, че работниците са ти длъжни да ти целунат подметките за благоволението да работят за теб.

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    А като ходим на работа плащат ли ми колокото в Германия за същата професия, или колкото ми е фиша, че и на това трябва да съм доволен..
    Митак, не се хаби
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #39
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Чакай малко да ти разясня с кого си имаш работа, за да не правиш подобни грешки. В миналото си съм бил автомонтьор и още много други неща и притежавам за това съответните квалификационни документи, както и знанията в съответните области разбира се. За мен срамна работа няма. Бил съм работодател в най-тежките години на "прехода" и то в областта на медицината, където ти гарантирам, че не би издържал и месец. Създадох няколко "предприятия" в областта, част от които и сега съществуват, но се уморих от тази социална дейност и се оттеглих само в работата си. Като работодател съм давал заплати в достоен размер, дори когато за мен нямаше пари, за разлика от съвременните "работодатели" и за това сега не карам скъпи коли и нямам имоти в Монако, но и никой няма да се обърне след мен с лоша дума. Не се оплаквам. Живея добре за българските стандарти, но вече нямам желание да наливам вода в човешката мелница, наричана от вас либерастите "пазарна икономика".
    В сервиза отивам защото смятам, че хората с тази професия трябва да си изкарват хляба с ремонт и поддръжка на автомобили, а аз като лекар трябва да получавам достойни доходи от работата си като такъв. Оставям на страна това, че ме познават и по колата се прави това, което съм казал. За пари никога не съм се пазарил, дори винаги надплащам.
    В обобщение, не се опитвай да се изплъзваш от въпроса ми със заглавичквания по Келифарефски. Просто си признай, че не се различаваш от останалите и смяташ, че работниците са ти длъжни да ти целунат подметките за благоволението да работят за теб.



    Митак, не се хаби
    Глупости
    Въпросът не е лично към теб. Въпросът е по принцип. Плащаме ли за каквато и да било услуга толкова, колкото в Германия или не. Естествено, че не. Заплатите в България са по-ниски, защото и продуктът, създаван от фирмите е по-малко, не толкова качествен и е друг продукт, на по-ниска цена. Но това важи само за индустрията.
    Един лекар, учител, фризьор, автомонтьор или таксиметров шофьор не може да го разбере това, защото и тук и там работи едно и също по един и същи начин и "продуктът" си е еднакъв, а заплащането е различно.
    Затова според мен разликата в стандартите идва само от индустрията. Аз я виждам всеки ден, но темата е много дълга.

    П.С. Ей това българина е страшна работа. За каквото и да се заговори, все си мисли, че става дума лично за него.

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Без да съм магистър по икономика и без да намесвам понятия, като БВП, ще го кажа така:

    В Германия един автомонтьор сменя водна помпа на АР за 2 часа и с възнаграждението си за този труд може да си купи килограм пържоли и 2 бири.

    Ако у нас един автомонтьор извърши работата за същото време и със същото качество, следва да може да си купи същото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Без да съм магистър по икономика и без да намесвам понятия, като БВП, ще го кажа така:

    В Германия един автомонтьор сменя водна помпа на АР за 2 часа и с възнаграждението си за този труд може да си купи килограм пържоли и 2 бири.

    Ако у нас един автомонтьор извърши работата за същото време и със същото качество, следва да може да си купи същото.
    Е, не. Свободните пазарни отношения не следват тая логика.
    Реалната цена на трудьт се определя от тьрсенето и предлагането.
    Ако някой се сьмнява - да провери заплатите на служители в една и сьща фирма, като едни са в София, а други в провинцията. За еднаква квалификация и положен труд иде реч.
    Таке е и редно да бьде. За да се изравнят - трябва други условия да са на лице.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #42
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз ще го кажа така, изхождайки от последната си работа.Понеже от време на време идваха австрийци да си поддържат гаранционните мотори, за една и съща работа аз вземах почти 30 лв на смяна, те вземаха 38 евро на час.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #43
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз ще го кажа така, изхождайки от последната си работа.Понеже от време на време идваха австрийци да си поддържат гаранционните мотори, за една и съща работа аз вземах почти 30 лв на смяна, те вземаха 38 евро на час.
    Митак,разбирам мисълта ти,но България не е Австрия,моите бивши колеги в Гърция взимаха 3-4000 лева заплата,ние 2-4000 лева,но те правят 30-50 000 евро оборот а ние...10-15 000 лева.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  14. #44
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Митак,разбирам мисълта ти,но България не е Австрия,моите бивши колеги в Гърция взимаха 3-4000 лева заплата,ние 2-4000 лева,но те правят 30-50 000 евро оборот а ние...10-15 000 лева.
    Даже оборотьт да е бил в обратни пропорции, заплатите пак могат да са в сьщите.

    Нека го кажа така - ако златото се добиваше в количества в които се добива чакьл, на сьщата цена на която чакьльт, цената на златото щеше да е сходна с тая на чакьла.
    Тьрсене и предлагане.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #45
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Без да съм магистър по икономика и без да намесвам понятия, като БВП, ще го кажа така:

    В Германия един автомонтьор сменя водна помпа на АР за 2 часа и с възнаграждението си за този труд може да си купи килограм пържоли и 2 бири.

    Ако у нас един автомонтьор извърши работата за същото време и със същото качество, следва да може да си купи същото.
    Напрактика не се получава така защото клиентите на нашия автомонтьор не могат да си позволят да плащат такива цени като тези в Германиия. Нищо, че в случая услугата е една и съща и с едно и също качество.
    Разликата идва от индустрията. Ние имаме добри производства. Правим компоненти за корабното производство на Ролс Ройс, но не правим кораби. Пишем софтуер за разни машини, но не правим машините. Освен това работим с много стари технологии и произвеждаме много по-малко и по-некачествен продукт за единица време.
    Китайците са го измислили много добре. Успяха да привлекат чужди инвеститори и за 20 години държавата им стана съвсем друга. Не само, че БВП нарастна десетки пъти, но чуждите фирми дойдоха с ноу-хау и китайците се научиха кое как става. Сега могат сами да предлагат свои цели изделия и икономиката им ще продължи да расте с бързи темпове, въпреки че вече не идват повече външни инвеститори. Ние на инвеститорите им викаме колонизатори и ги гоним...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •