Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 108

Thread: Предницата ми е тотална "юфка" , дайте 1-2 съвета?

  1. #76

    Default

    Зa горните носaчи съм зaключил: Скъпото оригинaлно излизa нaй-евтино. Рециклирaх във форумни и нефорумни сервизи, слaгaх гумени и полинеуретaнови тaмпони и ефектa: скърцaне и тропaне зa 5000-10000км. Сложих trw и спрях дa плaщaм монтaж демонтaж. Дори тaмпони кaто moog скърцaхa достa скоро.
    Другa болнa зонa сa стaбилизирaщите щaнги. Тaм оригинaлното си е новa цялa щaнгa. Инaче тaмпони всякaкви при мен кaрaхa мaлко. Някои тропaхa и скърцaхa нa 0 км. Нa тези годинки колa, щaнгaтa е 100% изяденa.
    Долните носaчи не сa толковa кaпризни.
    Aмортисъорите мисля сa достa устойчиви.
    Но едно е сигурно, еко сложиш полинеуретaн се aнгaжирaж с едно постоянно рaзглобявaне и мaзaне.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  2. #77
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Що се карате за глупости?
    Всеки си знае неговото,всеки си има мнение,парите и носачите са си негови.
    По едно виртуално наздраве от мен
    Наздраве ве



    И хайде тези които твърдят, че втулката НЕ се върти в тампона да ни го докажат с видео (мнооо ми аресва Лордчето как снима)

    Вдигат колата на крик, пускат е и праз това време си праат и клипче!!!

    При това голямо движение което прави носача, няма как да има толкоз еластична гума, че само да се усуква!!!


    Това нещо всеки един потребител на форума може да си го провери за себе си и да си направи извод сам!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #78

    Default

    Хаяско, ти още ли не си разбрал, че проверявам багажа на пловдивските спецове. Мислиш ли, че като съм сменил носача преди време не съм разгледал всичко подробно. Доста сте зле. Освен празни приказки нищо налице. Пуска ви човек по пързалката и ви гледа сеира.
    Затова и сигурно тичате по сервизи в околните градове. Дори няма кой да ви прави колите.
    Аз отивам при манекенките ти като нямаш иди си погали алфата и не ме занимавай повече с особата си. Не те броя и за пловдивчанин, даже асфалт нямаш пред вратата.
    Last edited by lordliness; 30-03-2014 at 09:35.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #79
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Виждам, че не ти се отдава да разсъждаваш.
    Виждал ли си фабрично смазан гумен тампон? Защото ако трябва да се маже производителя ще го смаже. А препоръка на опаковката да се маже и с какво.
    Още малко- защо като се върти толкова лесно хората си ги стягат при пусната кола?
    До тук не си отговорил на нито един въпрос.
    Нали си супер отворен, отговаряй.

    Относно фабричното смазване колегата ти е отговорил.

    На нашето предно окачване единствения тампон който се стяга при пусната кола е на долния носач.Тампона на който се захваща вилицата.

    Я сподели къде да си закарам колата за ремонт на предницата,щот тук майните за нищо не стават.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  5. #80
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2013
    Posts
    53

    Default

    Любо Кар разбира си човека и ще останеш доволен

  6. #81
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Cool

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Хаяско, ти още ли не си разбрал, че проверявам багажа на пловдивските спецове. Мислиш ли, че като съм сменил носача преди време не съм разгледал всичко подробно. Доста сте зле. Освен празни приказки нищо налице. Пуска ви човек по пързалката и ви гледа сеира.
    Затова и сигурно тичате по сервизи в околните градове. Дори няма кой да ви прави колите.
    Аз отивам при манекенките ти като нямаш иди си погали алфата и не ме занимавай повече с особата си. Не те броя и за пловдивчанин, даже асфалт нямаш пред вратата.
    Не ти не си си го сменял ти само си го снимал!!!

    У Пловдив само ГоУфУвИИИИ с емблеми на Алфи!!!

    Веднъж те поканихме да докажеш правотата си, сега те призовах втори път и само теории на вероятностите!!!

    Дела трябват а не думи!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #82
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Абе , отидох до Перник да ми сменят носачите и за три дена сте насрали темата.

    Е аз монтирах АТЕС-а , естествено още куп други неща , не съм гресирал...амортисьори метнах едни ITN по 50 кинти парчето , тампони за ст. щанга от Лада некви...те там беше ебати цирка...газовия инжекцион го превърнах в метанов ... и те така за сега.

  8. #83
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Бе...потропват ми накладките отдясно , макар че съм нагласил "пластината" както трябва , имат ли тези коли някаква друга болка по спирачните апарати...водачи или нещо такова?

  9. #84
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Водачи - да.
    Ама задни засега при мен.Стругаря си свърши работата и не се чуват вече.

  10. #85

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Абе , отидох до Перник да ми сменят носачите и за три дена сте насрали темата.

    Е аз монтирах АТЕС-а , естествено още куп други неща , не съм гресирал...амортисьори метнах едни ITN по 50 кинти парчето , тампони за ст. щанга от Лада некви...те там беше ебати цирка...газовия инжекцион го превърнах в метанов ... и те така за сега.
    Здравей колега, аз съм със същите носачи, комплект - горни и долни, но горните са гресирани. Сигурен ли си, че не са гресирани твоите при монтажа, тъй като ако не са, очаквай скоро да се разскърцат. Съветвам те да ги гресираш по-скоро.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  11. #86
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Сигурен съм че не са гресирани колега , бях там при монтажа и го коментирахме това , убедиха ме че не е нужно а и тук във форума са противоречиви мненията. Гресирали се само полиуретановите.

    И за да не пиша отделна тема по новата ми "драма" , ще питам тук...колко бе , майка им стара , струват проклетите свещи за тоя скапан двигател?
    Че ги свалих за ги погледна...и въобще не ги сложих обратно ?

  12. #87
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    При мен също не бяха гресирани тампоните на горните Атек носачи и се наложи смяна на тампоните след година, защото се оказаха яко износени. Ако искаш да изкарат максимално дълго и да не се разскърцат гресираш с възможно най-устоичива на отмиване грес - въпросът е дискутиран надълго и широко и това явно е оптималния вариант за опазване на тампоните.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  13. #88

    Default

    и още повече на ATEC. Има колеги на доста километри, но със гресирани тампони.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  14. #89
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Е вие ме утрепахте , явно дългите нощи четене не са дали достатъчен резултат. Бях стигнал до извода че не се гресират , а сега какво да ги правя , току-що са сложени , да ги свалям за гресиране ли?

  15. #90

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Е вие ме утрепахте , явно дългите нощи четене не са дали достатъчен резултат. Бях стигнал до извода че не се гресират , а сега какво да ги правя , току-що са сложени , да ги свалям за гресиране ли?
    Аз правих същата процедура на 3-я ден след монтажа на Текнорот - разскърцаха се.

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •