Results 1 to 5 of 5

Thread: Замерване на ускорение

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default Замерване на ускорение

    Предлагат ми чип за 155 за демо. Ще ми го монтират безплатно заедно с филтър, но идва въпроса как да замеря ефекта?

    Най-добре е разбира се на дино, но какви са другите начини?

    Аз се сещам за следните?
    1. Ускорение до определена скорост като се сменят скоростите на едни и същи обороти. Да ама на колко оборота? И до каква скорост?

    2. Изминаване на разстояние, като отново скоростите се сменят на едни и същи обороти. Въпросите са аналогични.

    Като цяло чипа освен, че покачва въртящи момент и конете, сваля и оборотите на максималния въртящ момент.


  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    истинските резултати можеш да замериш наистина само на диностент
    евентуално може да направиш разлика ако го замериш и с Г-тек
    но замислил ли си се от ползата и най-вече нуждата на чип-тунинга

    това е последният размисъл който съм чел относно чип-тунинга и ми се струва най-близък до истината
    калио- теорията ти е вярна. реалноста обаче се развива друго яче- особено във бг:

    чипа е сметнат за определен бензин (обикновено +2 окт. числа от "фабричния") при които може да надуе още малко аванса както ти каза). проблема е че ако не тунинговаш всяка кола поотделно - този аванс е различен за всяка кола и със един "универсален за определена марка и модел" чип ще постигнеш... детонации след което- знаеш упражнението- компа ги чува (ако има със какво) и следва връщане на аванса до обикновено по-ниско и от фабричното. след като си напълниш резервоара (или 2 според колата), компа решава че бензина вече е наред и дръпва пак напред аванса, докато чуе чукане и така...

    та мисълта ми е- във държави като нашта където бензина и еднаквите колите варират във големи граници, със чипа може случайно да постигнеш по-добра консумация, но по-често ефекта е негативен.

    фабричния консервативен аванс е сложен там където е точно по тази причина- защото не можеш да оптимизираш аванса универсално защото всяка кола се кара при различни условия, във различно техн. състояние и със различен бензин. така като знаеш родината- дали мислиш че бг-то е удобна почва за оптимизиране на аванса?

    а американските коли отговарят по-слабо на надут аванс не заради фабричния комп а просто защото са по нискооборотни а файдата от надутия аванс излиза предимно във високите.. дето американците не са им фенове по тази логика най-силен ефект има при мотоциклетите.. и там аванс + по-бедни дюзи (ecm + jet kit) наистина могат да ти дадат 10-15 коня на задната гума.. което понякога е 10% повече...


    относно италянските коли- всъщност понятието е по-широко. колкото по-всекидневен един автомобил е- толкова повече мегдан има за оптимизиране на еку-то. това е защото ако караш ферари (или ламбо или порше и тн.) се предполага че винаги ама винаги ще му сипваш какъвто бензин иска, няма да теглиш ремарке, няма да го товариш със картофи, ще ходи редовно на сервиз и тн.. демек се елиминират разните променливи които спъват оптимизацията. от там и да си чувал чип за тия коли? (със изкл. на турбинираните?). аз за чист чип които да слага коне- не съм чувал. чувал съм за чип+гърнета които дават 5 коня.. ма толкова. от друга страна ако имаш кашон- ако ми обещаеш че ще сипваш само 100 бензин от омв, ще е винаги във перфектно състояние, няма да го караш през лятото и няма да го товариш със повече от 2 човека- разбира се че ще ти направя чип дето ти качва 15 коня. ма.. ми разбираш идеята

    със 2 думи- чип тунинга е благодатен ако си във контролирана среда и можеш да оптимизираш (и дори при състезателните автомобили всеки тунинг е индивидуален защото две идентични коли няма). но във реалния свят- чип тунинга е зарчета.. фабричния тунинг е "4", ти може да фърлиш 5 или 6, ма два пъти по-вероятно е да фърлиш 4,3,2 или 1


    само за пояснение тук под италянски коли се има предвид ферари, ламборджини и други подобни

    това са вижданията на човек от БМВ форума и който иска може да проследи темата докрай
    http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=15056
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    бсолютно съм съгласен с мнението на колегата от БМВ! При мен хвърлих 6 - разхода се понижи и вървенето доста се подобри нооо като сложа кофти бензин аванса се чува, ефекта го има но наистина комбинацията от модове при мен е пълна и чипа ми е правен спрямо чипа който е оригинално в мойта кола. Универсалните ... :wazuup: .
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    По отношение на замерването единствения фактор който може да даде РЕАЛНИ резултати си ТИ самият! Слагаш го и виждаш харесва ли ти как върви или не, всичко друго е пунта мара, вкл. и Дино и Г-тех.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    То е ясно, че си е малко хазартна работа, но при положение, че ми го дават без пари за да тествам - защо да не опитам?

    Въпреки, че е външен блок, по които много плюете ще пробвам. Има и друга тесла - аз хубаво ще го сложа и и филтъра ама няма да пипам генерацията, което малко ще обърка нещата.

    По отношение на средата мисля, че е добре защото карам само с определени бензини (V-power предимно) и товаренето и шофирането е сравнително еднакво.

    За теста съм реших да си харесам една отсечка на България и да направя наколко замервания като превключвам на 5500 или 6700 - 7000 оборота. Ще запиша и температурата и влажността и после ще търся подобно време (без да доливам безнин) да видя какво ще стане.

    Времето ще го ловя с помощник с хронометър.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •