Results 1 to 8 of 8

Thread: "глухи обороти" и предърпване

  1. #1

    Default "глухи обороти" и предърпване

    Здравейте!
    Преди още като купих колато го имаше този проблем - от около 1500 до 3000 влиза в някакви "глухи обороти" на всяка предавка (на 4та и 5та не се усеща много предърпване)(никаква мощ и предърпва). Къде ли не е карах никой не можа да ми каже какво е, на компютъра не излизат никакви грешки (само веднъж показа високо напрежение в стъпковото моторче, но се оправи). Реших, че може да е от въздушния филтър и смених всякакви видове филтри по колата (без бензиновия, защото така и не успях да го намеря). Оправи се почти всичко. Сега на първа само има "глухи обороти" и много леко на 2ра (от около 1500 до 1700-1800). Някой да се е сблъсквал с такъв проблем и да го е решил?
    Колата е 145 1.4 ts.
    Благодаря!

  2. #2
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    бензиновия филтър се намира пред задна дясна гума ако не бъркам.. относно проблема виж кабели, свещи, вариатор.. Успех!
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  3. #3

    Default

    Благодаря утре ще е "разпърцам" отново да го сменя и него. Забравих да кажа, че преди месец горе-долу смених свещите (сложих шампион). Също ще проверя и кабели и бобини.

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Новите ТС-и нямат бензинов филтър, а само цедка вградена в помпата. Ако го няма пред колелото, както ти каза колегата по-горе, хич не го и търси.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5

    Default

    Разгледах се сега нещо не можах да намеря бензиновия филтър пред задна дясна гума, но намерих нещо (пада се горе долу под задна дясна/централна задна седалка) цилиндърче горе долу колкото свит юмрук и предполагам, че това е бензиновия филтър.
    Също реших да проверя бобините и кабелите. Понеже не разбирам много и незнам как се проверяват реших да си използвам най-удобния за мен начин(макар и малко болезнен) - изкарах кабелите и бобини (цялата шина свалих на която се държи всичко) и взех 1 метално телче и почна да бъркам където се включват свещите да видя дали ще ме удря ток. На 2рата бобина(от ляво надясно) след като се пали не удря веднага ток, ами след около секунда-секунда и половина. На следващото кабелче (2рата малка свещ от ляво надясно) ми се стори, че удря по слабо ток(пак ме разтрисаше, но каточели по-леко). Също видях, че на най-десния цилиндър и двете свещи са в масло, незнам как е стигнало това масло там, но горе долу до средата на гайката на самата свещ има масло и кабелите и те бяха хубаво омазани.
    За мен бобините работят добре както и кабелите.
    Но това с маслото при свещите ме притесни.
    Проблем ли е, че има там масло и от какво може да се е "появило" това масло там?
    P.S. Тези дни ще разглобя дросела да го изчистя хубаво, че го гледах и него и по стените горе долу 0.5-1мм нещо като черен нагар има (леко мазно такова).

  6. #6
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Има гарнитура на капака на клапаните. Явно е изтървала и пълни гнездата на свещите с масло.
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  7. #7

    Default

    Значи тези дни ще взема и една гарнитура и нея да сменя, но свалих свещите и видях, че и отдолу са омазани в масло. И това ли ще е от тази гарнитура или вече е по-сериозна работата?

  8. #8

    Default

    Здравейте отново
    Днес разглобих дросела и от вътрешния край на клапата имаше по горе-долу 1-1,5мм боклуци по стените(нещо като масло с прах). Изстъргах го колкото можах, взех някакъв спрей за почистване (400мл нещо от сорта на обезмаслител+контактен спрей) и със спрея поизчистих колкото можах. Сглобих всичко и колата сега е перфектна! Нито предърпване, нито глъхнене, нито "глухи" обороти, никакъв проблем вече, че даже ми се струва, че като е стъпна рязко и по-добре ускорява.
    Цялата процедура ми излезе 14,50лв (9,50лв. спрей + 5лв. червен силикон) и три часа занимавка, но сега не мога да си позная колата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •