Results 1 to 7 of 7

Thread: Питане за въздушен филтър

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    varna
    Posts
    1

    Default Питане за въздушен филтър

    Здравейте колеги. От скоро имам красавицата 147 жтд 16в самолет.. След смяна на въздушен филтър, усещам колата по тромава и не ускорява както преди. дори и звука се промени(виенето на турбината намаля) Забелязах, че след смяната въздушния филтър се вижда отгоре сякаш кутията не е добре затворена... Та въпроса ми е дали е нормално да се вижда филтъра и дали не смуче въздух от там?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимки0291.jpg   Снимки0310.jpg   Снимки0286.jpg  

  2. #2

    Default

    не е нормално объркали са ти филтъра или не е сложен както трябва
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3

    Default

    Моя е същата работа но нямам никакви проблеми пак си е самолет,сигурно около 1 см ми надига капака,надали ще е от въздушният филтър.Важното е въздуха който влиза в дебитомера да минава през филтър да не засмуче нещо дето не трябва.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  4. #4

    Default

    Не зная как е при 16 в но при 8 в е проблем ако НЕ се вижда - тоест не е защипан правилно.
    Така като гледам по снимките ми изглежда че кутията при теб е същата.... по скоро може да са ти сложили филтър с кофти хартия
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  5. #5
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Извинявам се, че се включвам в темата, но искам да попитам (имам същата кола), трябва ли да се чува виене от турбината. Аз моята турбина въобще не я чувам при никакви режимни обороти. Иначе въздушния филтър не се вижда от кутията.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  6. #6
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by B&V View Post
    Извинявам се, че се включвам в темата, но искам да попитам (имам същата кола), трябва ли да се чува виене от турбината. Аз моята турбина въобще не я чувам при никакви режимни обороти. Иначе въздушния филтър не се вижда от кутията.
    Виж дали и се движи управлението на геометрията. Иначе ако турбината е перфектна наистина не се чува - само в някои режими се чува остро присвирване. Глухото виене е признак на дисбаланс или "опърлени" лопатки на топлата част.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    26
    Blog Entries
    1

    Default

    Смени си филтъра,колега и ще се оправи

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •