Results 1 to 11 of 11

Thread: от 1.3 нa 1.7

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default от 1.3 нa 1.7

    Здрaвейте колеги интереaувaм се кaкво е нвобходимо дa монтирaм 1.7 боксер нa мястото нa 1.3 боксеровия двигaтел. дaли всичко пaсвa, и освен комп и тaбло друго кaкво ми трябвa ??? естествено и мотор де..... дaли скоростите нa 1.3 ще пaснaт нa 1.7 въпреки че мaй сa с рaзлично предaвaтелно число
    много съм прос.. зa 145 стaвa думa

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by lazar2005 View Post
    Здрaвейте колеги интереaувaм се кaкво е нвобходимо дa монтирaм 1.7 боксер нa мястото нa 1.3 боксеровия двигaтел. дaли всичко пaсвa, и освен комп и тaбло друго кaкво ми трябвa ??? естествено и мотор де..... дaли скоростите нa 1.3 ще пaснaт нa 1.7 въпреки че мaй сa с рaзлично предaвaтелно число
    много съм прос.. зa 145 стaвa думa
    Пак не разбрах, искаш на 145 да извадиш 1.3 мотора и да сложиш 1.7? А 1.7 колко клапана е?

    Иначе по принцип разлика в скоростите няма и всичко на 100 % е взаимозаменяемо.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    колкото и да е клапана просто много ми харесва боксерчето как дрънка а тези 90 коня някакси малко ми седят на 145 цата на 33 ката по добре се усеща тоя мотор 1.3

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз бих сменил само маховика и кожуха на съединителя, заради импулсния датчик. Мисля, че ще се получи. Разликата в кубатурата ще се компенсира от дебита на дюзите. Ако не- да му мисли сондата. Инжекциона на 1.3 е много по-добър от тъпия бош на 1.7
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Аз бих сменил само маховика и кожуха на съединителя, заради импулсния датчик. Мисля, че ще се получи. Разликата в кубатурата ще се компенсира от дебита на дюзите. Ако не- да му мисли сондата. Инжекциона на 1.3 е много по-добър от тъпия бош на 1.7
    Значи автора на темата не е съвсем наясно какво иска, а ти и идиотски съвети му даваш. Я сега ми обясни как точно ще управляваш един 1.7 16V мотор с Марели инжекцион. Я кажи как ще вземе и откъде вакуум за МАП-а? Кое му е лошото на на БОШ от 145/6, като той е секвенционален. И колко аванс дава Марели-то и колко аванс дава инжекциона на 16V ? А къде е прекъсвача на 1.3 и къде на 1.7 16V

    Щото според мен, ще харчи сериозно и няма грам да върви един 1.7 16V с инжекцион от 1.3
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Значи автора на темата не е съвсем наясно какво иска, а ти и идиотски съвети му даваш. Я сега ми обясни как точно ще управляваш един 1.7 16V мотор с Марели инжекцион. Я кажи как ще вземе и откъде вакуум за МАП-а? Кое му е лошото на на БОШ от 145/6, като той е секвенционален. И колко аванс дава Марели-то и колко аванс дава инжекциона на 16V ? А къде е прекъсвача на 1.3 и къде на 1.7 16V

    Щото според мен, ще харчи сериозно и няма грам да върви един 1.7 16V с инжекцион от 1.3
    Никъде не видях, че е 16 в. Помислих, че е взел някой от 33-ка 1.7. 8В. Там наистина бих оставил старият инжекцион от 1.4, вместо БОШ-а.
    А 1.7 16 В мотора на 145/6 си е осрана работа. откъдето и да го погледнеш.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Аз бих сменил само маховика и кожуха на съединителя, заради импулсния датчик. Мисля, че ще се получи. Разликата в кубатурата ще се компенсира от дебита на дюзите. Ако не- да му мисли сондата. Инжекциона на 1.3 е много по-добър от тъпия бош на 1.7
    Дядя изплющя яко признай си

    Иначе всичко е възможно, даже и с карбирници ще го направи Боби ако искаш само мерак и пари да имаш
    145 1.7 16V Boxer


  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    Дядя изплющя яко признай си

    Иначе всичко е възможно, даже и с карбирници ще го направи Боби ако искаш само мерак и пари да имаш
    А ти първо чети! Къде пише, Че е 16 В и ккво чак толкова съм изплющял?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default Изплющяване!!!

    Конверсията от 1.4 към 1.7 8В е вече факт!
    От 1.4 остават изпускателните тръби, всмукателния колектор и задният капак на мотора, както и маховика.
    При тръбите няма никакви особености. При маховика също.
    Интерес представлява задния капак. При смяната му задължително се сменява оринг пръстена, иначе рискувате пак да сваляте мотора.
    Но така и така сте свалили мотора, преди да го метнете в коша, нека ви светна за нещо изстрадано от мене.
    Става въпрос за болтчетата на картера в предната част, които обикновено са закрити от гредата и правят свалянето му невъзможно без допълнителни операции.
    Сега е време, тия болтчета да ги замените с такива, които имат глави за шестограм.
    После смяната на основни и биелни лагери става детска играчка, както и всяко човъркане по картера.
    Сега за резултата!
    Очевидно смяната на дюзите с капацитет 140 куб.см е наложителна, с такива около 170-180. Да не се забравя и, че трябва да са високоомни, 15-16 ома, та да не изпуши компа.
    Временно реших проблема, като си поиграх с потенциометъра.
    В момента съм ги насъбрал всякакви дюзи, включително и за ТС, но ми трябват жълти или други около 170-180.
    Приемам подаръци, както и бартери!
    Колата се кара предимно на газ.
    Относно поведението и на пътя.
    С тоя инжекцион, това е вече съвсем друг мотор.
    Имам чувството, че са добавени поне 10-15 коня отгоре. Еластичност в целия диапазон на оборотите, без да се замисля и върви с много малко подаване на газ.
    Довечера ще видя и разходът как е, но определено инжекционът на Марелли е много по-добър от бошовското недоразумение.

    Сега остава и да я изчистя!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Имам дюзи 195сс от 8 клапанов Т.С, подарък ако ти вършат работа!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Имаш лично!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •