Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Помощ за 166 2.4 JTD 136

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Question Помощ за 166 2.4 JTD 136

    Здравейте колеги.
    Аз съм нов тук и от скоро съм собственик на една красавица 166.Отдавна имах мерак на такава колица и най сетне мечтата ми се сбъдна.Поеви се един проблем скойто не мога да се справя сам за това моля всичките за помощ.Когато карам нормално всичко си е наред,но когато реша да я изрежа и да испреваря някой оборотите стигат между 3000 и 3500 помпата ми исключва.После когато оборотите паднат пак си тръгва нормално.Това вече ми се случва 2-те и то го забелязах когато от 4-та включвам на 5-та.Надявам се да можете да ми помогнете.Предварително ви благодаря.

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Светва ли 'дюза' - та?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3

    Default

    Добре дошъл,другият вариант е да ползваш търсачката.
    Щото така стават 100000 теми с един и същ проблем които се повтарят.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default



    ---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:41 ----------

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Добре дошъл,другият вариант е да ползваш търсачката.
    Щото така стават 100000 теми с един и същ проблем които се повтарят.
    Съжалявам но не можах да намеря.Извинявам се.

    ---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Светва ли 'дюза' - та?
    Нищо не светва по таблото.
    Last edited by valio69; 28-03-2014 at 15:43.

  5. #5
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    А поначало, при контакт, светва ли? Да се ориентираме в нещата...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    А поначало, при контакт, светва ли? Да се ориентираме в нещата...
    Колата си върви перфектно без никакви проблеми.Това го прави само когато рязко реша да се изтегля изпушва леко изтегля и в един момент помпата спира и като паднат леко оборотите си продължава все едно нищо е нямало.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default

    Възможно ли е колата да е чипната и да има ограничител?

  8. #8

    Default

    Извинявам се за въпроса, но не ми стана ясно как точно разбираш, че е спряла помпата?

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Най-вероятно ти пренадува турбината, поради запекла геометрия. Това е стара болка на 136 коньовото ЖТД. Оправя се с почистване и раздвижване. Но може и нещо друго да е, примерно регулатор, помпа... Най-точно ще се каже с диагностика. Не случайно колегите те питат горе дали ти светва лампата с дюза. Поне при даване на контакт, трябва да светне. Провери и пиши.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Извинявам се за въпроса, но не ми стана ясно как точно разбираш, че е спряла помпата?
    Аз съм шофьор на камион и мога различа кога помпата изключва това се случва често на камиона.Колата продължава да се движи все едно е по инерция и когато паднат оборотите колата си продължава да се движи все едно нищо е нямало.

    ---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Най-вероятно ти пренадува турбината, поради запекла геометрия. Това е стара болка на 136 коньовото ЖТД. Оправя се с почистване и раздвижване. Но може и нещо друго да е, примерно регулатор, помпа... Най-точно ще се каже с диагностика. Не случайно колегите те питат горе дали ти светва лампата с дюза. Поне при даване на контакт, трябва да светне. Провери и пиши.
    Когато дам на контакт светва и след това изгасва.Наскоро светна постоянно,но смених датчик колянов вал и се оправи.

  11. #11

  12. #12
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Искаш да кажеш, че повече от 3500 оборота не вдигаш, така ли? И сигурен ли си за тези стойности, да не са около 2700 някъде? Въобще опиши проблема по-добре.
    По принцип трябваше да хване проблем, ако е от турбо или колебания в налягане на рейла...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Варна
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    И аз се чудя колега,но за първи път ми се случва на кола.

    ---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Искаш да кажеш, че повече от 3500 оборота не вдигаш, така ли? И сигурен ли си за тези стойности, да не са около 2700 някъде? Въобще опиши проблема по-добре.
    По принцип трябваше да хване проблем, ако е от турбо или колебания в налягане на рейла...
    По принцип карам нормално(не като състезател).Такива обороти не вдигам,но някой път се налага.Не съм много сигурен,но около 3000 забелязах че го прави.Когато си карам кротко си редя скоростите нормално и не ми прави такъв проблем.Два пате ми се наложи да изпреваря колона от коли и на 4-та я настъпвам.В огледалото виждам как изпушва,превключвам на 5-та,но вече помпата е изключила и аз се движа по инерция докато паднат оборотите.

  14. #14
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Дебитомер? Поправка, не видях това, че колата се движи по инерция, докато не паднат оборотите*
    Last edited by EMo0o; 30-03-2014 at 17:54.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  15. #15
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Пробвай следното: на 4-та от 1500 оборота даваш газ до дупка и държиш примерно до 3500. Кажи после какво става.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •