Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 66

Thread: Проект диодни стопове

  1. #16
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тва за стоповете и на мен ми е минавало през акъла.Само че ми е интересно каква е интервенцията .Диодни ленти или отделни диоди.Няма да е зле ако някой реши да прави да пусне и снимки.И това за фаровете също.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #17
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз съм намислил едни платки със запоени диоди по тях, но трябва да седна и да си направя платките а не съм правил отдавна. Лошото е че все се каня и все не остава време за такива неща. Най-вече ме спира факта че ще трябва да направя консумацията колкото на крушката, не че е невъзможно де, ама...., дори и фаровете с лупи които правих доскоро вече останаха доста на заден план.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз съм намислил едни платки със запоени диоди по тях, но трябва да седна и да си направя платките а не съм правил отдавна. Лошото е че все се каня и все не остава време за такива неща. Най-вече ме спира факта че ще трябва да направя консумацията колкото на крушката, не че е невъзможно де, ама...., дори и фаровете с лупи които правих доскоро вече останаха доста на заден план.
    Ми то има универсални платки, просто режеш формата запояваш дето трябва връзките с кабелчета отзад/нали за това са универсални/Диодите какви са.Знам че са кръгли де.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Първо трябва да си намеря донорски стопове, при това от фейслифт, което е трудна задача за без пари. Знам че има универсални платки, има също готови с диоди по тях, но първо трябват стопове за да го измисля, оттам нататък лека по-лека ще станат.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #20

    Default

    Някой ако все пак се справи и успее да изобрети тези стопове, нека да сподели подробно как го е направил. Чудех се да пробвам с дидна лента, но едва ли ще стане така както трябва, а и мощността няма да я докарам като на оригиналните крушки. Ще следя темата...



  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    33

    Default

    Идеята е страхотна. Изпълнението също.Аз също бих си направил стоповете с лед светлини.Ако на някой му се иска да направи нещо хубаво с ALFA -та си, апък не може, по-добре да замълчи и да се усети къде са му завряни ръцете. Ако ще сравняваме колите си с нещо,то никъкви чудовища нямат място тук,като се види какво е направил колегата с колата си. Аз бих я сравнил с красавицата от ''Красавицата и звяра''.

  7. #22
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Идеята не е лоша, но трябва да се приложи за габаритната светлина. Недостатъка на показаното изпълнение е, че формата не подхожда на автомобила. Другия съществен недостатък е, че ако изгори светодиод, трябва ново разлепване на стопа.
    Поздравления за смелостта, да разлепяш пластмаси на италиянска кола
    Last edited by GammaRay; 12-04-2014 at 13:36.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default :)

    Oпределено полските стопове са страхотни...тези на колегата нещо не ме грабнаха :>
    Last edited by tonov; 13-04-2014 at 16:33.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  9. #24

    Default

    Идеята е иновативна, с интерес ще я следя
    '99 156 1.9 JTD SP3

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Решението за съпротивлението на диодния блок е товарно съпротивление.
    Проблем с него ще е греенето, за това е добре да не е на мястото на стопа , а някъде другаде.
    Вярно е, че разликата между това да изглежда добре и "селския тунинг" е много тънка.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Само с монтаж на обикновенни светодиоди нама да стане.Мисълта ми е че трябва да е някакво лед-тяло чийто светлинен ефект имитира неон.Иначе с отделни светодиоди се получава кофти картинка
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #27
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Само с монтаж на обикновенни светодиоди нама да стане.Мисълта ми е че трябва да е някакво лед-тяло чийто светлинен ефект имитира неон.Иначе с отделни светодиоди се получава кофти картинка
    Има алуминиеви профили които са точно за диодните ленти и смятам с тях ще се получи. Сега чакам да пристигне диодната лента и ще търся и ал. профил подходящ за лентата и стопа.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Какво ще помогне алуминиевият профил.Мисълта ми е светлината от светодиодите да не стои на светещи точки, а да изглежда като непрекъсната светлинна ивица.Нещо такова:http://nitepromos.com/products/cu012
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29

    Default

    Колеги, вижте това.... не знам как го е направил, но е мега якото. За GT, но може да ви дойде някаква идея от него.

    http://www.youtube.com/watch?v=sCAyb2Pd-gM
    http://www.youtube.com/watch?v=vmP8QsKzsHg
    Last edited by zombiran; 19-04-2014 at 23:22.

  15. #30
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Какво ще помогне алуминиевият профил.Мисълта ми е светлината от светодиодите да не стои на светещи точки, а да изглежда като непрекъсната светлинна ивица.Нещо такова:http://nitepromos.com/products/cu012
    Самият профил има капак който е матов и според мен няма да си личи че е на отделни светодиоди, а и лентата която взех е уш най силната като светене, но като пристигне ще видим за какво иде реч.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •