Results 1 to 6 of 6

Thread: Alfa 166 2.4JTD 150к.с. facelift?

  1. #1
    Младши алфист backstgae's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Germany
    Posts
    13

    Default Alfa 166 2.4JTD 150к.с. facelift?

    Здравейте, искам да попитам за Alfa 166 2.4JTD facelift-овата. Знам, че има 100 теми, а може и повече, но имам конкретни въпроси

    1. Чух че 150-коньовия мотор е най-добър. Най-добър вървеж спрямо разход. Бил мн по-здрав от 136к.с. и давал много по-приличен разход от JTDm? Вярно ли е това и наистина ли е най-надеждния мотор дизелов агрегат на 166-ците?

    2. Знам, че Ауто Италия е официален вносител, но не съм чул нищо за резервните части. Продават ли оригинални такива и заслужава ли си, ако съм собственик на 166 да вргаждам оригинални части? В смисъл такъв по-надеждни ли са от реномираните автърмаркети и цената им поносима ли е? /Ако се намират въобще/

    3. Има ли технически разлики между 150к.с. преди фейса и след него? Идеята ми е ако си взема фейслифтова дали мога да си докарам една за донор някоя гробница за 1000EUR, само че от първите, за да се впиша в цената

    4. И последно, според вас за 3500EUR може ли да се вземе читава кола от Италия. Говорим специално за този мотор, доколкото знам се монтира само през 2004г. на фейса. В аутоскаут има много италианки на тази цена, че и много под нея, но за тия пари ми изглеждат запазени бройки.

    ПП И един малко тъп въпрос, може да се смеете, но... ще и отива ли на 166-цата син мат? Гледам в столицата доста такива БМВ-та се появиха и стой убийствено. Мисля, че и на Алфата ще и отива, а вие?

  2. #2
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    убийствено грозна и скъпа за подръжка кола....
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  3. #3

    Default

    Баси... И тоя форум умря изцяло... Щом на такъв въпросник няма кой да се закачи

  4. #4
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    1 Всеки мотор има нещо приятно Някой са приятни за ускорение други за разход трети за ремонт 136 коньовият не е монтиран на търсеният от теб автомобил
    2 Зависи какво е хем качествено хем поносимо За мен лично защото е непоносимо и не съм търсил
    3 Предполагам че малко собственици са имали допир до двата автомобила въпреки че според мен трябва да си употребявал известно време двата автомобила за да дадеш мнение
    4 Кой мотор
    5 Ако питаш мен не ми харесва Но ти ще си вземаш автомобил който би трябвало да ти харесва на теб а не на нас
    Никой не отговаря защото ако някой се впусне в обяснения няма да му стигне страница писане Бе направо дипломна работа Много разхвърляни въпроси Съответно и отговори
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by backstgae View Post
    Здравейте, искам да попитам за Alfa 166 2.4JTD facelift-овата. Знам, че има 100 теми, а може и повече, но имам конкретни въпроси

    1. Чух че 150-коньовия мотор е най-добър. Най-добър вървеж спрямо разход. Бил мн по-здрав от 136к.с. и давал много по-приличен разход от JTDm? Вярно ли е това и наистина ли е най-надеждния мотор дизелов агрегат на 166-ците? - Много добър мотор, но 20 клапановият е по-добър. Разликата в разхода е малка.

    2. Знам, че Ауто Италия е официален вносител, но не съм чул нищо за резервните части. Продават ли оригинални такива и заслужава ли си, ако съм собственик на 166 да вргаждам оригинални части? Не!В смисъл такъв по-надеждни ли са от реномираните автърмаркети и цената им поносима ли е? /Ако се намират въобще/ Не!

    3. Има ли технически разлики между 150к.с. преди фейса и след него? Не. И да има ще е нещо незначително. Идеята ми е ако си взема фейслифтова дали мога да си докарам една за донор някоя гробница за 1000EUR, само че от първите, за да се впиша в цената Това ще е тъпо, не виждам смисъл.

    4. И последно, според вас за 3500EUR може ли да се вземе читава кола от Италия. Да. Говорим специално за този мотор, доколкото знам се монтира само през 2004г. на фейса. В аутоскаут има много италианки на тази цена, че и много под нея, но за тия пари ми изглеждат запазени бройки.

    ПП И един малко тъп въпрос, може да се смеете, но... ще и отива ли на 166-цата син мат? Да, ще стои уникално, цветът е супер. Гледам в столицата доста такива БМВ-та се появиха и стой убийствено. Мисля, че и на Алфата ще и отива, а вие?
    Нахвърлих набързо някои отговори.
    Quote Originally Posted by cvetelin View Post
    убийствено грозна и скъпа за подръжка кола....
    Колега, някакво странно чувство за хумор ли демонстрираш? Щото не е смешно.
    Ей го синия мат, ако е това на мен ми харесва.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails син мат.jpg  
    Last edited by code; 31-03-2014 at 21:56.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Нахвърлих набързо някои отговори.

    Колега, някакво странно чувство за хумор ли демонстрираш? Щото не е смешно.
    Ей го синия мат, ако е това на мен ми харесва.
    верно ?
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •