Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Мнение за алфа 145

  1. #1

    Default Мнение за алфа 145

    Здравейте на всички ,писано е доста по този въпрос но е разпръснато из доста теми ,а повечето не ги намирам.Искам да попитам какво мнение имате за алфа 145 ,боксер мотора разбрах че е по добрият вариант от Twin spark -вярно ли е че TS имат проблеми с гарнитурите кой от двата мотора е по добър , само с газов инжекцион ли се слага газ , колекторите какви са пластмасови или алуминиеви не го разбрах това колкото и да търсих , общо взето сравнение между двата мотора спрял съм се на боксер 90 коня и 105 мисля че бяха ако не ме лъже памета 1.3 и 1.6 мотори за частите няма да питам ,от към електрониката как са.Има много хора който питах и все лоши мнения а менения от хора който не са кара ли алфа не искам да взимам под внимание за това реших да питам тук.Окачването как е ясно че за Българските пътища кола която да и държи окачването няма но що годе за какво иде реч и ако може слабите места на тези алфи да ми кажете че като тръгна да търся да знам за какво да се оглеждам.
    Благодаря предварително !

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    145/146 боксер е кола която гони вече 20 години. намирането на читав екземпляр е трудно. 1,6 е 103 коня и е по-добре от 1,4.като изключим това, двигателя е корав, несравнимо по-евтин за обслужване от тс, няма проблеми с електрониката и скъпи части, няма дебитомери, работи отлично с обикновена АГУ.
    иначе окачването на 145/6 е същото като на браво/брава - надеждно, сравнително евтини части и просто за ремонт.
    точка

  3. #3

    Default

    Мерси за бързият отговор , тоест 1.4 или 1.6 само боксер мотор да търся

  4. #4
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    само от любопитство - защо ти е бензинова кола ?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  5. #5

    Default

    като цяло се колебая между дизел и бензин , но дизеловите нещо градския разход ми идва малко в повече като гледам алфите ги дават 8-9-10 .. а аз карам предимно градско

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by bass40 View Post
    като цяло се колебая между дизел и бензин , но дизеловите нещо градския разход ми идва малко в повече като гледам алфите ги дават 8-9-10 .. а аз карам предимно градско
    а според теб колко гори бензиновия мотор в алфа 145 и градско каране?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    а според теб колко гори бензиновия мотор в алфа 145 и градско каране?
    Колегата иска да му сложи газ

  8. #8

    Default

    Бензиновия градско да гори 10-11-12 не знам но знам че няма да е малко именно заради това съм питал за газта и предполагам като газ ще дава разход към 15

  9. #9
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    2.0 ТС 150 кс. с ГИ, софийско градско разход 10-11/100, тествано вече 30к км, всеки ден.

    Колко повече да дадеда разход на газ този боксер ? Оо.

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Боксера ми е давал и 15 градско бензин зимата. Зависи от много неща.
    Към автора на темата - моторът е здрав, дуракоустойчив в сравнение с ТС, но вече са си на години. Трудно ще намериш някой читав, на който да не му е взето здравето, а още по-трудно ще намериш майстор който да му разбира. Ако аз трябваше да избирам м/у 1,3 и 1,6, заставам твърдо зад 1,6. Дава прилична динамика при сравнително евтина поддръжка. Като плюс за мен е уникалния звук, много ми липсва
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11

    Default

    тоест в крайна сметка да разбирам алфа 145 1.6 бензин да търся но боксер ?

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    за градска кола що не погледнеш и пунто 2.
    по-ново като години,по-маневрено,здрави двигатели и като цяло много евтина поддръжка. освен това ще реализираш сериозна икономия от горивото.

    ПП
    5-врати е значително по-функционално от 3.
    точка

  13. #13
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Стига бе, то на алфата салона не е кой знае какво ама на пунто 2-ката е отвратителен. Не съм се качвал лично ама тей като го гледам на снимките ми прилича на химически клозет отвътре, че и от вънка не е кой знае колко по-красиво.

    Аз съм с 145 1.3 боксер - звука найстина е уникален, особено на 2 смъкнати прозореца и пробит заглушител Мойта малко ме клатушка по светофарите и нещо не вари като хората ама нямам сега пари да я правя. Мисълта ми е ако си намериш запазена, супер ама преди това гледай да си намериш и майстор който е склонен да я прави... за всеки случай

    П.П Иначе да, 2/3 врати си е доста по-неудобно от 4/5, мислех че няма да ми прави кой знае какво впречетление ама не е точно така
    Last edited by Mario_95; 02-04-2014 at 15:07.

  14. #14

    Default

    Точно на фият не съм му голям фен

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тогава можеби не си се насочил добре. всички алфи след 33 са фиати. 145 боксер е фиат с алфов двигател, от там нататък 145 тс си е чист фиат.
    пунтото може да е кенеф, но бензиново ще дава градски разход с 3-4 литра/100 по-малко. освен това има сити режим и е по-маневрено. отделно има 1,9жтд, а от по-новите и 1,3мджет което е перфектната градска въшка от към разход/поддръжка/такси . за извън града естествено не е оферта.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •