Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Избор на ГИ

  1. #1

    Default Избор на ГИ

    След 12 години служба, Ландито, с което карах се размириса и е време за смяна. Спрял съм се на този газаджия - http://autogas-pz.com/index5.html, но системите с които работи не ми говорят нищо. Целта е да се поддържа в Пазарджик, защото заради ландито постоянно пътувах до Пловдив със записан час, което е неудобно. Въпроса е, струват ли си парите системите с които работи въпросния? Нямам никакви претенции, освен колата да върви като хората и разхода да е разумен. Повече от 800-900лв не ми се дават. Другия въпрос е, бутилката е на 12 години, но е италианска, а тук слагат български, които според газаджията са по-тънки. Той ме съветва да си остана с нея, но все пак е 12 годишна... Всякакви мнения са добре дошли .

  2. #2
    започва да се пристрастява SnoBeck's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    31

    Default

    На мен също нищо не ми говорят тези марки, което не значи че са лоши.

    На 124-ката ми съм с инжекцион марка OMVL REG, който според газаджиите е доста висок клас, но бил доста скъп на запад и заради това не е познат у нас. И съм си доволен, въпреки че не е нещо известно.

    Но цена от 900лв за 4 цилиндров инжекцион за неособено позната марка ми се вижда множко.
    В Добрич ФОБОС инжекцион с 1г гаранция е 700лв с включения монтаж, за пример просто.

    Остава ти да си прецениш, дали наистина ти е изгодно да пътуваш определени километри заради монтажа и настройки от време на време. Филтрите предполагам,че не е проблем да ти ги сменят в друг сервиз или сам да я вършиш тази работа.
    Въпроса е,дали спестяването на определени километри пробег няма да е за сметка на качеството. Дано не е така.

    Успех, колега!
    ВСЯКО ПОДОБРЕНИЕ ВОДИ ДО НЕОТСТРАНИМИ ДЕФЕКТИ

  3. #3

    Default

    Подбуден от колегата горе реших да проверя и на други места, намерих едни момчета които монтират ГИ Vega (пак някакъв нисък клас) и някаква система на Бартолини с ОБД, като съответно цената на едната е 650лв а на другата 850лв (с моята бутилка). Тези оферти ми се струват по-добри, въпреки, че 850лв ми се виждат малко за ОБД система, тези на Ланди Ренцо са със 500 кинта от горе. По-зле от моята надали ще бъде, нея никога не можаха да я настроят и винаги работеше на бедна смес. Притеснява ме обаче да не стана абонат на сервиза с тези на никому не известни системи, въпреки, че съм виждал насрани коли и със скъпи ГИ.

  4. #4
    започва да се пристрастява SnoBeck's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Varna/Dobrich
    Posts
    31

    Default

    Давам ориентировъчен пример с колата на мой приятел:
    4 цилиндров компресорен автомобил, около 190кс му сложи ГИ клас II, мисля че само клас I е по-висок, рейка баракуда с бързи дюзи, 2бр изпарители. Иначе казано, компоненти от среден клас и нагоре, с монтаж на пълначката при гърловината на резервоара, тороидална бутилка - точно 1040лв.

    И не е ходил при газаджията откакто му е монтирана системата, разхода извънградско е 9 и колата няма никаква разлика с вървежа на бензин.

    Така, че незнам защо казваш, че трябва да посещаваш газаджиите често след монтажа.
    Явно всичко зависи от това, да си свършат работата първия път като хората.
    Успех!
    ВСЯКО ПОДОБРЕНИЕ ВОДИ ДО НЕОТСТРАНИМИ ДЕФЕКТИ

  5. #5

    Default

    Благодаря за включването колега, като сложа "котлона" ще пиша отзиви .

  6. #6
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Здравей! В Пазарджик бих ти препоръчал да провериш още едно място. Намира се близо до плажа в една от уличките. Момчетата са големи специалисти и повече от 15 години се занимават само с това.
    На 145-та сложих ГИ там преди 4 години. Системата, която ми монтираха беше Бардолини. Веднъж годишно ходих за профилактика и никакви проблеми не съм имал. Близо 50 000км минах на газ и нямам забележки. Отделно всички служебни коли ги правим при тях от години и няма ядове.
    Според мен е по-важен монтажа как ще го направят, не толкова марката.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  7. #7

    Default

    Да, точно там ходих последно и реших те да ми я правят. Само се колебая дали по-скъпа или по-евтина система да сложат. Не, че съм за 200лв, но не искам да инвестирам повече в тази кола, а 650 лева си е без пари за ГИ.

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а колата каква е. ако имаш обд, сложи си по-скъпата ГИ с обд и няма да стъпиш при газаджия.
    ако нямаш- по-евтината.
    точка

  9. #9

    Default

    Колата е 166 2.0 CF2, тоест по-старите твинскрапове.

  10. #10

    Default

    Та, в средата на миналия месец ми сложиха някаква българска BSM система, като запазиха бутилката и сондата. Всичко излезе 650лв, с гаранция от две години или 50к км. Пробивали са в металната част на колектора, като даже не си бяха почистили стружките. За сега върви като на бензин и харчи средно около 3-4 литра под Ланди системата. На дълго със спокойно каране я свалям на 9/100 газ. За момента съм доволен, но съм минал само 1000км.

  11. #11
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Голям шит е тази система.

    Ама като няма да я настройваш ти - карай си и си свиркай.

    Към днешна дата имам 2 фаворита - Kme Nevo Pro & Romano Antonio.

  12. #12
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Голям шит е тази система.

    Ама като няма да я настройваш ти - карай си и си свиркай.

    Към днешна дата имам 2 фаворита - Kme Nevo Pro & Romano Antonio.
    Обикновено само чета, ама не е лошо да се въздържаш от подобни изказвания. Личното ти мнение не е мерило за това какви са уредбите и качествата им. Личните ти фаворити също.
    За да не го приемеш лично, ще кажа, че всички изказвания от сорта-това е тъпотия..., глупости..., прецакали са те...и.т.н. не са толерантни най-малкото към човека сложил си въпросната уредба.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #13

    Default

    Какъвто шит иска да е, за тези пари - толкова. Има две години гаранция, да си я настройват. Аз освен крушки на стоповете, друго не пипам по колата, има си сервизи за всичко .

  14. #14
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Защо Роби, защото работиш с тях ли ? ----- edit - да, видях, че работиш с тях. Абе уникалния сте всичките. А и в крайна сметка, колко хора ще прочетат моето мнение и ще се откажат от тяхна уредба ?

    Никого не карам на сила да си купува от моите фаворити.

    Имах кола на бензин, пробвах метан, пробвах газ, пробвах много ГИ на нея и на коли на приятели, база си имам изградена.

    Това, което мразя е комерсиализма.

    С какво БСМ-а превъзхожда някоя от посочените от мен системи ?
    Не ми отговаряй - с нищо.

    Со кротце , со благо.
    Last edited by emzo; 18-05-2014 at 00:14.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нормално е всеки да си има лично мнение.

    Споделянето му би било полезно за всички, ако е съпроводено от съответните факти.

    Т.е - като твърдите, че нещо е добро или лошо, обяснявайте по-подробно и защо мислите така.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •