Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Покупка на читава 156

  1. #1

    Default Покупка на читава 156

    Здравейте! Преди време писах тема за 147 за първа кола, но като се возих малко при един колега, ми е тясна отзад и отпред малко, сравнение с астра ф. Та реших да погледна 156, но там не знам до колко пари да гледам. Също така колата ще се кара в Пловдив/Пазарджик, където има много павета и улицата му е с доста, доста дупки и предполагам ще е проблем за окачването. Мисля да я докарам от Германия, но не се знае още. Пред голяма дилема съм между алфа 156 2.4дизела или астра бертоне 2.2 бензина. За астрата имам информация и знам кое как, но за алфата нямам грам. Ето тази алфа харесах, но както казах не знам много за 156. Дали трябва да се притеснявам за окачването, защото нямам много излишни пари. Не съм фен на марки, но сегашната астра да чукна на дърво за 12 години, само съединител,радиатор и водна помпа, нищо друго. Нацелвал съм големи дупки и т.н., но проблеми с окачване нямам. Но пък алфата външния и вид ее... уникален

  2. #2

    Default

    Бертоне. Аз карам алфи само защото ми харесват на външен вид и не ме интересува колко горят и колко често се развалят
    Last edited by lordliness; 01-04-2014 at 17:47.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 17:41.

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Която ти харесва - нея си купи. Ако аз живеех в Пловдив щях да си купя Лада Нива.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Вече смених една 156-ца с друга, карам главно в Пловдив и окачването изкарва около 40 000...много зависи каква марка е, пък и можеш да рециклираш...аз съм много доволен и от двата автомобила. На първата и навих 50 000км, на тази вече наближавам 30 000 и се държат добре.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  6. #6
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Която ти харесва - нея си купи. Ако аз живеех в Пловдив щях да си купя Лада Нива.
    Ти, някога идвал ли си в Пловдив?
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  7. #7
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Аз един път ходих, добре че бях с виетнамка
    Шегата настрана аз по В. Априлов и 6-ти септември при Бриколаж избягвам да минавам. Но като цяло е добре пътя.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #8

    Default

    Аз не съм от Пловдив, но там уча и предполагам скоро и ще работя, затова се чудя, защото познатите, който имам с алфа имат проблеми с окачването, но не всички. Има такива, които откакто са взели колата, само наливат дизел и карат, та и аз търся нещо подобно. Докато завърша едва ли ще мога да отделям много пари ако се счупи нещо. Не, че бертонето не се чупи, но него съм го карал и знам как е и окачването няма да е проблем,но там има други проблеми .Алфата много ми харесва на външен вид и вътре е просто уникална.

  9. #9
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by thelegion View Post
    Аз не съм от Пловдив, но там уча и предполагам скоро и ще работя, затова се чудя, защото познатите, който имам с алфа имат проблеми с окачването, но не всички. Има такива, които откакто са взели колата, само наливат дизел и карат, та и аз търся нещо подобно. Докато завърша едва ли ще мога да отделям много пари ако се счупи нещо. Не, че бертонето не се чупи, но него съм го карал и знам как е и окачването няма да е проблем,но там има други проблеми .Алфата много ми харесва на външен вид и вътре е просто уникална.
    Щом търсиш нещо хубаво и здраво вземи 6 бона и ела да говорим.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  10. #10

    Default

    6 хилки точно сега няма как, освен ако не спечеля от национална лотария . Затова питах дали до 4 максимум може да се вземе качествено, че повече ще събера, чааак когато завърша .

  11. #11
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Не я препоръчвам за гладни студенти. Алфата е скъпа за подръжка кола. Ако е нов внос със здрвво окачване ще изкара година може би, оттам нататък гласиш 500лв. за предница само носачи, често има ментета, на мен ми се прецака шарнир за два месеца. Консумативите също не са евтини. Карай си сега колата , като завършиш направо на 159!
    156 Sportwagon 02'

  12. #12
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Подкрепям, ако трябва да си плащам за ремонт на окачването - отдавна да съм я разтикал. Капризна кола е.

    Иначе има и винаги ще има 2 типа хора:
    1. поддържат си в топ кондиция колите
    2. нищо не пипат, "перфектни" са им колите, а реално са ЖЗ

    Жив зян

  13. #13
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Виж сега...ако искаш красива жена демек кола, която да ти изневерява от време на време)).. взимай Алфата.....ако искаш грозна и раждива кола, ама здрава за дупки взимай Опела и не се занивай с глупости....обаче ще си вечно втори....и от време на време ще те подиграват по светофарите.....
    Майтапя се.....акъл за кола не ти трябва....ако имаш желание си ти....нали знаеш, че хубавите жени изискват повече пари.....та така и с колите......няма как една курва и свирка да ти направи, и да спестиш...

    ---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

    Quote Originally Posted by thelegion View Post
    6 хилки точно сега няма как, освен ако не спечеля от национална лотария . Затова питах дали до 4 максимум може да се вземе качествено, че повече ще събера, чааак когато завърша .
    Ела при мен...за 4 хилки ти правим подарък 2.4 жтд. 140 к.с. спортвагон, с него ще изучиш....и до там е гаранцията....

    ---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Бертоне. Аз карам алфи само защото ми харесват на външен вид и не ме интересува колко горят и колко често се развалят
    Ами...Алфата спрямо БМВ-то, нищо не гори...а и двете са бързооборотни коли и италянката превъзхожда германеца в мощтност при еднакви кубици...така, че грешиш......Бертоне е италянец, ама когато е работил за Опел е бил пиян))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #14
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by thelegion View Post
    6 хилки точно сега няма как, освен ако не спечеля от национална лотария . Затова питах дали до 4 максимум може да се вземе качествено, че повече ще събера, чааак когато завърша .
    Виж сега, лично мое мнение е че за 4 бона може да намериш нещо добро ама дотам.После регистрация, обслужване и както каза един колега, максимум след година, година и половина ще се обади туй онуй.А и като я вземеш само за свещи си приготви 240-300+ ако са за смяна/ако е ТС, за дизел не знам дюзи и прочие как стоят нещата/, ремъци ролки масла филтри да кажем 500 -600 макс. с труда.Не да й си боже да заклати обороти и там са вкарваш в един филм.Носачите са най-малкия кахър, ама определено не са за пътища с дупки.Пледи врими видях една за 2600 страшно запазена купе и интериор, но не ходих да я гледам щото не можах да кандърдисам жената да и сменя фиата.Ако мотора и е бил добре в 4 -те бона може се събереш.Понякога се намират читави за малко пари.Ама понякога.Тряа просто да имаш парите и да реагираш.Лично мое мнение подсигури се финансово пък тогава вземай, щото иначе ще намразиш марката, пък тя си заслужава кефа.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #15

    Default

    А колега не така, новите опели нямат ръжда и z22se си понавървява доста, особено след 100. Возил съм се в една алфа 147 2.0туин спарк ли се води не знам, но беше 150коня бензин, в какво състояние е бил двигателя също не знам, но бертонето я издуха, обаче не мога да кажа нищо за 2.4 двигателя. Както колегата каза, може да карам фката, година/две и да взема 159, пък тогава пак ще е дилема 159 или астра Н

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •