Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 113

Thread: Въпрос за асиметрични гуми

  1. #61
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Залагам каса бира, че имат и страна и посока. Т е - са от третия вид на снимката, която съм показал.
    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Добре, приемам го за да
    Колегата, ecotronic пак ги въртя и сука докато забравят всички за какво се говори, т.е. няма да видиш никаква бира въпреки, че стана ясно точно обратното на неговото твърдение. Както винаги и най-елементарният въпрос се вкарва в страшна тиня. Докато се откажат всички да спорят.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колегата, ecotronic пак ги въртя и сука докато забравят всички за какво се говори, т.е. няма да видиш никаква бира въпреки, че стана ясно точно обратното на неговото твърдение. Както винаги и най-елементарният въпрос се вкарва в страшна тиня. Докато се откажат всички да спорят.
    Нищо не е станало ясно, защото заложих каса бира за това, че на гумите на колегата Бонев има обозначения за страна и за посока. И го помолих да направи една снимка.
    Такава до момента не се появи.
    Не се отмятам от облозите, които правя.

    Жалко, че всичките ми разсъждения по темата биват възприемани от някои колеги, като "въртене и сукане"

    Ето в резюме това за което говорих:

    1 - При силно изразен несиметричен грайфер, несиметричните гуми с посока (леви и десни) са по-добри от несиметрични без посока, независимо от това, че са по-малко разпространени.

    2 - Ако на гумите на колегата Бонев няма означения за посока, дължа каса бира.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Няма обозначение за посока. Има само вътрешна и външна част. След обяд ще снимам гумите.

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  4. #64
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    въпросните гуми са Uniroyal RainSport 3 , които са асиметрични БЕЗ посока

    The RainSport 3 - its flow-optimised asymmetrical pattern is non-directional but optimally combining the advantages of asymmetrical and directional concepts.
    http://www.uniroyal-tyres.com/www/un...insport-3.html

    с това име на гумата, едва ли производителя не е помислил за аквапланинг. целта на диагоналните канали е да изкарат водата от зоната на гумата която дава сцеплението. моите гуми също са асиметрични без посока и въпреки че изглеждат странно, нямам проблеми с работата им. производителя е написал на гумата как се поставя, отзивите от нея са добри - тоест няма проблеми с работата, какъв е проблема.
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article...3-Launched.htm
    точка

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колега Бонев, не е необходимо да ги снимаш, тъй като от PDF - а става ясно, че гумите ти са същите и нямат посока.

    Категорично не съм съгласен с твърдението на производителя, че при аквапланинг няма значение посоката на каналите.

    Гледайте и разсъждавайте:




    Еднакво количество вода ли ще преминава през означените синя и зелена зони?

    Аз твърдя, че под синята ще има повече вода отколкото под зелената.
    Това означава, ЧЕ ТВЪРДЕНИЕТО НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ Е ЕДНА ЗАБЛУДА !


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не съм съгласен със сините стрелкички в ляво защото налягането което се създава в каналите е много по-голямо като сила и водата винаги ще се стреми да излезе извън гумата. там някъде по линковете пишеше че тая гума изпомпва по 30л/сек при 80см/ч .затова и по тестове точно на мокро е с високи резултати, но ти забранявам да му даваш на тоя каса бира
    точка

  7. #67
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    не съм съгласен със сините стрелкички в ляво защото налягането което се създава в каналите е много по-голямо като сила и водата винаги ще се стреми да излезе извън гумата. там някъде по линковете пишеше че тая гума изпомпва по 30л/сек при 80см/ч .затова и по тестове точно на мокро е с високи резултати, но ти забранявам да му даваш на тоя каса бира
    Ми те сините стрелкички са нарисувани от производителя бе, Колев. Ако не си съгласен с тях, защо си съгласен с твърдението му, че посоката на каналите няма значение?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #68
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    може и така да е, аз гуми не правя че да съм по-запознат от производителя, но е факт че конкретните гуми се монтират така, добри са и нямат никакви проблеми на мокро
    точка

  9. #69
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    може и така да е, аз гуми не правя че да съм по-запознат от производителя, но е факт че конкретните гуми се монтират така, добри са и нямат никакви проблеми на мокро
    Не оспорвам, че гумите са добри. Просто казвам, че ако бяха в тази конфигурация:



    щяха да са още по-добри.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #70
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    може и така да е, аз гуми не правя че да съм по-запознат от производителя, но е факт че конкретните гуми се монтират така, добри са и нямат никакви проблеми на мокро
    Ми я опъни ръчната с 200 км/ч.То ако човек има празно пространство между ушите си все тая, но спор няма че при нормално каране може биха имали по-добросцепление, ще е интересно една исъща кола с един и същи шофер пхри едни исъщи условия да се направи тестче с едните и другите гуми.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #71
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    е не си прав защото ако предположим, че гумите поставени както указва производителя, имаха проблем, това щеше да доведе до различно поведение от едната страна на автомобила - тоест при преминаване през мокро, колата ще дърпа в някоя посока.
    точка

  12. #72
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    е не си прав защото ако предположим, че гумите поставени както указва производителя, имаха проблем, това щеше да доведе до различно поведение от едната страна на автомобила - тоест при преминаване през мокро, колата ще дърпа в някоя посока.
    Няма как да не дърпа на някъде в определена ситуация, поради неравностойните условия при леви и десни колела.
    Природните закони водят до този извод, въпреки твърденията на производителя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #73
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Подкрепям електроник ! Ако това с посоката на каналите са глупости то на Гудиър Игъл Ф1 каналите щяха да са наопъки или поне да се монтират напъки И именно Рейн спорта на унироял до сега винаги са били с една посока само с видоизменяне на грайфера но не и посоките! И видиш ли сега.... се е появило това творение ...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails images.jpg  

  14. #74
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тези гуми от твоята снимка са симетрични с посока. тоест единственото общо с асиметричния унироял е че са гуми. тръгнали сте да откривате топлата вода. става въпрос за унироял, а не за вида.
    точка

  15. #75
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Много хора погрешно класифицират видовете гуми като посочни и асиметрични. Едното няма нищо общо с другото.
    Правилното разделяне е това на симетрични и асиметрични. И съответно разновидностите - симетрични без или с посока и асиметрични без или с посока.

    Колев, имаш ли някаква идея, защо при гумите от горната снимка има указана посока а на несиметричните от първия пост няма, след като вида на грайфера на полвината гума е един и същ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •