Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 136

Thread: Мнения за избор на масло

  1. #121
    Младши алфист icobico's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    18

    Default

    Аз карам с YACCO vx300 10w40, взимам го направо от човек, който им е представител

  2. #122
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    50

    Default

    Дойде време за смяна на маслото минал съм малко над 10000км за една година. Карам със Mobil1 ESP 0W40. Нивото на маслото не е мръднало, карам градско на кратки разстояния, събота неделя излизам от време на време извънградско, тази година ходих и до гръцко. В града карам спокойно 2000-2500 оборота, извънградско поддържам скорост по магистрала 120-130км.ч. Толкова за шофирането, сега ще сменям отново маслото със същото с което съм до момента. Имам въпрос, какво ви е мнението, ако сложа един литър масло Lukas, изобщо дали някои е слагал и е запознат с това масло. Не искам да си правя експерименти, но ми е любопитно да чуя мнение.

  3. #123

    Default

    На мен са ми казвали че ако спецификациите/вискозитета е еднакъв не е проблем да долееш с различна марка.

  4. #124
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Няма проблем да ги смесиш смесвал съм на френски автомобил бензинов мотор няма такова нещо като пресичане или други глупости които говорят "Майсторите" вискозитета щом е еднакъв и маслата са пресни на неповече от две години невиждам какво може да се случи.Но нека споделят и колегите майстори.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  5. #125
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by metody72 View Post
    Дойде време за смяна на маслото минал съм малко над 10000км за една година. Карам със Mobil1 ESP 0W40. Нивото на маслото не е мръднало, карам градско на кратки разстояния, събота неделя излизам от време на време извънградско, тази година ходих и до гръцко. В града карам спокойно 2000-2500 оборота, извънградско поддържам скорост по магистрала 120-130км.ч. Толкова за шофирането, сега ще сменям отново маслото със същото с което съм до момента. Имам въпрос, какво ви е мнението, ако сложа един литър масло Lukas, изобщо дали някои е слагал и е запознат с това масло. Не искам да си правя експерименти, но ми е любопитно да чуя мнение.
    Привет колега. От прочетеното според мен даваш излишно много пари за масло предвид стилът ти на каране (в което няма лошо де), но ако ще сменяш марката то опитай с кастрол РС 0в40 или нещо 5в50. Иначе по Мое мнение спокойно можеш да караш с всяко 5в40, но все пак зависи и точно с кой мотор е колата ти.
    Last edited by don_pepone; 23-11-2014 at 22:39.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #126
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Тука ще вметна един действителeн случай по повод каквото и да е 5w40 имам братовчед таксиджия от както има кауфланд в нашето градче кара с масло Kaufland Clasic 5в40 поради хубавата цена сменяго на около 8000км и няма проеблеми.Автомобила е Chevrolet със гас вече е над 400 хиляди.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  7. #127

    Default

    Бе то в Кауфланд доста често пускат на промоция маслата на Carlube. За добавките съм чувал че не са зле, маслата как са им? В английския форум казват че било ОК, друг е въпроса дали тук е оригинално, щото на промоция от 60 на 30 лв за 5 литра ми се струва доста съмнително.

  8. #128

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Бе то в Кауфланд доста често пускат на промоция маслата на Carlube. За добавките съм чувал че не са зле, маслата как са им? В английския форум казват че било ОК, друг е въпроса дали тук е оригинално, щото на промоция от 60 на 30 лв за 5 литра ми се струва доста съмнително.
    Едва ли ще продават фалшиви продукти, вероятно им изтича годността
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #129

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Едва ли ще продават фалшиви продукти, вероятно им изтича годността
    Хм не се сетих да погледна кога е произведено.

  10. #130
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Gulf произвеждат за Castrol минава през тях слагат добавките и става Castrol Magnetic
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  11. #131

    Default

    Значи колеги имам едно питане... Преди да взема Алфичката предния собственик я е карал със Селения 5в40 една смяна (той и малко я е карал де), при мен колата има 2 смени пак със Селения 5в40 и няма проблем карал съм я и лятото с 5в40 работи си добре няма проблеми. Сега преди 500км. и смених маслото с Granville Hypalube 5w30 Fully Synthetic, и незнам, но сякаш двигателя много леко утихна или може би си внушавам понеже е ново масло и не съм минал повечко километри с него за да кажа със точност. Селенията не го е горила 2-те смени, които съм правил на по 11, 12к километри. Въпроса ми е лятото с 5в30 мога ли да карам или да си върна пак на 5в40, защото всеки ми обяснява, че двигателя вече се е амортизирал и трябвало да и наливам 10в40? Колата е от подписа ми и е на 208250км. в момента!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  12. #132
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Карай си с 5w40,не се вкарвай във филми.Двигателя трябва да ти е много зле та да почне да харчи масло.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  13. #133
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Износването на мотора е относително понятие пред вид изминатите километри.Два еднакви двг на еднакви километри може да са различно износени.Това че на някой мотора му е износен повече щото е доливал масло или го е сменял от дъжд от вятър, карал е неподходящо масло и гориво и го ие вкарвал във неподходящи режими на работа не означава че и твоя е износен.Но че има износване има.Най-точно степента на износване се определя като се направят директни измервания на карантиите му.Ма едва ли някой си е отварял мотора от любопитство да го мери.Ако при нормална експлоатация разхода на гориво и масло и компресията му са в норма няма от какво да се притесняваш.Подходящо е това масло на което вискозитета следва температурния режим на двигателя с цел оптимално смазване на детайлите.Ако едно масло на зягрял двигател остане гъсто е не по-малко опасно от такова което става на водичка.Щото то не се движи само по тръбички а минава и през места с дебелина на човешки косъм.Примерно между шийката на коляновия вал и основния лагер, трябва да има маслен филм с определена дебелина.Ако едно масло му пада вискозитета при висока температура то от натиска който се упражнява върху тази маслена възглавница то изтича по-бързо и става директно триене на детайлите, ако вискозитета му остава висок трудно се оттича и от високите обороти прегрява защото не се подменя своевременно което влошава мазителните му свойства, може дори да се образува черен нагар по тези повърхности, изглежда като оксидирано но увеличава триенето.Така че една жена ми каза или на комшията му върви добре не е достатъчно.Май имаше някъде подробна тема за маслата ма не мога да я намеря.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #134
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Доста истина има написана в поста ти
    Точнотези "луфтове"между отделните елементи в мотора определят вискозитета предписан от производителя. Не напразно за всекимотор си има такова предписание , което си е съобразено с всички диапазони на работа на мотора и с дебелината на масления тфилм по отделните елементи.
    Разбирасе винаги може да се налее малко по-добро масло от предписаното,ако се съобрази с начина на експлоатация на мотора и климатичният пояс в който сме,а и когато са правени тези коли маслата са били едни, а сега има доста по-нови и добри масла.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #135
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ем нали туй искам да кажа, като се избира масло не е достатъчно - един пич ми каза.Ако ще и м10д да сложи стига да удовлетворява мотора.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •