Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 136

Thread: Мнения за избор на масло

  1. #61
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Добре колегите kaio i daniel аз съм минал 2к и няма проблем за сега просто го сложих да го видя що за стока е. Като направя 10к тогава ще кажа. А daniel щом е олио защо го предлагаш на клиенти? И аз забелязах ,че е така но селения 20к която съм слагал преди нямат почти никаква разлика с това като гъстота? Но селения си е селения все пак. Аз това постоянно го проверявам цвета и гъстота. За да не го изтърва все пак му нямам доверие.
    Колега,не че нещо се заяждам ама какво очакваш да видиш по вида на маслото

    Карането с гадно масло се отразява върху бързо движещи се метални части,които за съжаление ги виждаш когсто вече маслото си е свършило 'работата'

    Купувайте си хубаво масло от официален вносител. От това не може да се пести, особено за Алфа.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  2. #62
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колега напълно си прав, но все пак аз директно от производителя ги взимам тези неща. И заради това ти казвам ,че маслото като качество не отстъпва чак толкова на водещите марки , но съм резервиран и след 10к ще пиша тема да ви кажа какъв е резултата. Но така е алфите си искат хубави масла.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  3. #63

    Default

    Абе колега deznam, малко ли ти бяха парите и нервите хвърлени по тази кола, за да си правиш кофти експерименти с нея? И това при положение, че има 9789879 теми за избор на масло за туинспарк. На твое място още утре бих поръчал хубаво масло с вискозитет 10W-60. То и с такова няма гаранция, но риска е значително по-малък. Кола, която на магистралата държи с часове 5000 оборота си изисква своето.

  4. #64
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колега за обороти незнам какво имаш предвид. То всеки двигател би си заминал бързо ако се кара на високи обороти ако иска и с каквото масло да се кара и така.Мисля ,че си съгласен с мен. Иначе аз доста често пътувам Хасково-София-Бургас-Хасково по тези маршрути и доста често си карам 120-130. Което е достатъчно.

    ---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:52 ----------

    Да така е , но съм решил да карам поне още 5к с нея. А утре ще и пусна дори маслото ,че пропката на картера ми изпуска малко. И ще го видя що за масло е.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  5. #65

    Default

    Еми представи си лятото по магистралата на 40 градуса температура на асфалта как караш със 130км/ч (което при тези мотори е над 4000 оборота) и се сещаш сам какво става в картера. Има доста темички за изпушили мотори, в едната имаше и богат снимков материал.

  6. #66
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Еми представи си лятото по магистралата на 40 градуса температура на асфалта как караш със 130км/ч (което при тези мотори е над 4000 оборота) и се сещаш сам какво става в картера. Има доста темички за изпушили мотори, в едната имаше и богат снимков материал.
    Ами и аз не мога да го разбера. Има толкова изписано и пак някой иска да пробва.

    Спестяваш 50 или дори 100 лева за 10000 километра или година и после даваш минимум 10 пъти повече за ремонт.

    Аз тази математика не я приемам, но всеки си знае положението

    Дано колегата няма проблеми
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  7. #67
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Е аз на месец правя средно по 5-6к така ,че няма да хвана чак най-големите жеги. Но както казвате после аз ще си блъскам главата. Ако отиде богу на колата и това е. . А иначе и аз мисля ,че 10w60 е най-добрия вариант.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  8. #68
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Добре колегите kaio i daniel аз съм минал 2к и няма проблем за сега просто го сложих да го видя що за стока е. Като направя 10к тогава ще кажа. А daniel щом е олио защо го предлагаш на клиенти? И аз забелязах ,че е така но селения 20к която съм слагал преди нямат почти никаква разлика с това като гъстота? Но селения си е селения все пак. Аз това постоянно го проверявам цвета и гъстота. За да не го изтърва все пак му нямам доверие.
    Колата си е твоя,карай с каквото масло искаш......поне са има двигатели бол из моргите а и са по нищо пари.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #69

    Default

    Предстои ми смяна на маслото колеги и до сега съм карал със Селения 5в40, но ми предложиха едни приятели (майсторите, които се занимават с колата) масло Мотул 5в30 8100 X-Clean (така май му беше името). Та въпроса ми е добро ли е това масло дали някой от вас е карал с такова да сподели мнение, че в интернет чета само позитивни неща за него ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  10. #70
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Маслото е много добро, но е препоръчително за бензинови двигатели и не за АЛФА РОМЕО, а за твоя двигател бих ти препоръчал Motul 4100 Turbolight 10W40.
    Last edited by Nikosaul; 10-06-2014 at 14:51.

  11. #71
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Колега какво не ти хареса Selenia че тръгваш да експерементираш?Карай си с 5WR 40 и спи спокойно.
    Поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  12. #72
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Гледай тези параметри на маслото
    като искаш да експерементираш

    Flash Point
    Pour Point
    Kinematic viscosity viscosity 40°C
    Kinematic viscosity viscosity 100°C


    Аз лично съм за Shell Helix Ultra 5w40
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  13. #73

    Default

    Харесва си ми Селенията вече е на 12 хил. и не е пипнала ама грам (както съм го налял така си седи само където е почерняло), но ми предложиха това масло на Мотул и реших да ви попитам дали си струва понеже ми го давах с отстъпка! Но сигурно ще си продължа със Селенията. Мерси за съветите колеги!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  14. #74
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Излишно е да слагаш такова масло (за ДПФ) с такъв вискозитет (5в30). Не за друго, ами просто е 2-но по-скъпо от това, което ти трябва. Ако толкова държиш на мотул - 8100 X-cess 5в40
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #75
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default Масло

    Wuerth Triathlon Ultra 5W40 или 10W40. Което и да вземеш няма да сбъркаш. Made in Germany.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •